אחרי שבוע שבו חיפשו את המחבל מתל אביב, כוחות הביטחון מצאו וחיסלו אותו וכך הסתיים לו שבוע של אי ודאות ופחד מתמיד של אזרחים וילדים רבים במדינה.

מדור יום הולדת 2016

דברים מהלב

שלום ילדים,

 

אחרי שבוע שבו חיפשו את המחבל מתל אביב, כוחות הביטחון מצאו וחיסלו אותו וכך הסתיים לו שבוע של אי ודאות ופחד מתמיד של אזרחים וילדים רבים במדינה.

 

אבל לצערנו, השקט עדיין לא חזר לגמרי ואנו חייבים להיות ערניים לכל מה שמתרחש.

במיוחד אתם, הילדים, חייבים להיות קשובים להורים, למורים, לגננות ולכל מי שאחראי עליכם במשך היום.

ישנם ילדים שההורים שלהם בעבודה עד מאוחר, ובמקום ללכת לצהרון הם נמצאים בבית לבד, או עם מטפלת. ולכן צריכים לדאוג לכך שהדלת בבית תהיה תמיד נעולה, ולא לפתוח אותה לאף אחד, כשאין מבוגר אחראי בבית. כשההורים חוזרים הביתה מהעבודה, הם מצפים מכם שתשמרו על הסדר בבית, במיוחד בימים הקרים והגשומים, ולא תקפצו על הספות, ותשתוללו בצורה מוגזמת שיכולה להוביל לפציעות וחבלות כואבות.

 

חשוב מאוד לאכול את ארוחת הצהריים, שהגוף כל כך צריך. במקום ממתקים וחטיפים. לכל מי שכבר בבית הספר, ויש לו להכין שיעורי בית אני ממליץ, להכין אותם כבר בשעות הצהריים, לפני שההורים חוזרים. זה גורם לשקט בבית, פחות עצבים ומריבות על הכנת השיעורים וכך גם תתפנו לצפות בטלוויזיה, או לשחק במחשב, או ללכת לחבר אחרי הצהריים. ככל שתסיימו את המטלות שלכם יותר מוקדם כך תתפנו לדברים שמעניינים אתכם ולהיות גם ביחד עם ההורים.

 

התקופה הזאת של החורף זאת התקופה האהובה עלי כי אני איש של חורף נולד בחורף והשבוע בזמן שהמדור שלי יגיע אליכם אני אחגוג יום הולדת 52.

נולדתי ב 14/01/64 והשבוע ביום חמישי זה יום ההולדת שלי. הרבה ילדים שואלים אותי איך אני חוגג, אז אספר לכם שאני אוהב להיות עם המשפחה והחברים הקרובים אלי. להיות לידם סביב יום ההולדת שלי. היות ואני כליצן חוגג לילדים רבים יום הולדת אז אני לא מוותר על יום הולדת בשבילי ומאחל לעצמי כל שנה מחדש שאלוהים ייתן לי את הכוח והאפשרות לשמח עוד אלפי ילדים ומשפחות במדינת ישראל.

 

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי טוהר ואני בת 11 ויש לי בעיה עם אימא שלי. אימא שלי חושבת שהיא ילדה קטנה ומסתובבת בבית עם פיגמה של מיני מאוס. זה ילדותי לדעתי שאישה מבוגרת תתלבש ככה. אני לא מבינה למה לעבודה היא מתלבשת עם חליפות ובבית היא כמו ילדה קטנה. הערתי לה על כך, והיא אמרה שזה לא ענייני איך שהיא מתלבשת, ומה היא לובשת. זה פגע בי ואני כועסת עליה ולא יודעת מה לעשות. תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לטוהר החמודה, כמה שאני מנסה להבין אותך, אני לא מוצא משהו שיכול לתת לי את האפשרות לכך. ואני מסכים עם אימא שלך שזכותה ללבוש מה שהיא רוצה, ונוח לה בבית שלה. אחרי יום עבודה שבו היא מחויבת להתלבש כפי שנהוג במקום העבודה. הבית זה המקום שהיא לא מחויבת לכללי לבוש "ובכל מבוגר חבוי ילד". ואם היא מרגישה נוח ללבוש פיגמה של מיני מאוס זאת זכותה המלאה ולך אין שום זכות להעיר לה או להתבייש בה להפך את צריכה לפרגן לה על כך. בהצלחה.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על חברי הטוב אביתר סדן הבעלים של החנות "שר המשקאות" במתחם הבורסה ברמת גן, שהכין 150 חבילות הפתעה לילדים ונתן לי לחלק אותם לילדים בבית חולים שניידר.

אז בזכות אביתר עם הלב הרחב, ילדים שנכנסו לחדר ניתוח, ההורים של הילד קיבלו את שקית ההפתעה בשביל הילד שיקבל את זה כשיתעורר ויתאושש מהניתוח. יצא לי לראות את השמחה של הילדים והחיוך של ההורים תמיד כיף שיש אנשים טובים עם לב רחב במדינה.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש: "הילד שמכר את הצעצועים שלו" מאת עפרי פרץ בהוצאת הספרים "אוריון".

"גבירותי, רבותי, ילדים, ילדות, שימו לב לעסקה שאציע:

צעצוע בזול למי שישלם פחות, אתם צריכים רק להגיע!"

הספר מבוסס על מקרה אמיתי. המסרים העיקריים המועברים בו הם לשמור על אופטימיות ונושא המיחזור. הספר הזה המונח בידיכם מספר בין היתר על חייכם כי כל ילד שיש לו משחקים רבים נהנה מכולם ואליהם הוא מתמכר. לכל אחד מגיע רגע במהלך חייו שגם הוא רוצה למכור את צעצועיו כי נמאס, כי כבר די, כי אימא אמרה שצריך להחליף, כי התבגרת, כי החברים צוחקים או כי אבא מטיף. מאיזו סיבה מוכר הילד את צעצועיו יהיה עליכם לקרוא בספר.

הילד, גיבור העלילה הוא כל אחד מאתנו. לכולנו יש משהו שמלווה אותנו כמה שנים ואנחנו כבר לא משתמשים בו, פריט לבוש, ריהוט, ספרים ומה לא. לרוב עוברת בנו המחשבה לזרוק את זה.

מה עשו הילד ואימו בסיפור זה מה שעלינו לעשות – להפוך את החיסרון ליתרון.

 

הבדיחה השבועית :

אמא אחת מגיעה לאסיפת הורים.

אומרת לה המורה: "הראש של הבן שלך כל הזמן בעננים".

עונה האימא : "איזה יופי, תמיד ידעתי שהוא יהיה טייס...!"

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!