מי מאיתנו לא שמע על הנער הרשל'ה השובב ושלל מעלליו? מי מאיתנו לא מכיר את סיפורו של היתום היהודי מאוקראינה הרחוקה, שהתבטל והשתובב לו ברחוב באין מפריע?

עלילות הרשלה

מי מאיתנו לא שמע על הנער הרשל‘ה השובב ושלל מעלליו? מי מאיתנו לא מכיר את סיפורו של היתום היהודי מאוקראינה הרחוקה, שהתבטל והשתובב לו ברחוב באין מפריע?

 

הוצאה מחודשת ומאירת עיניים של "עלילות הרשל‘ה" מביאה לקוראים מעלילותיו המשעשעות ומחממות הלב של בעל מעשי הקונדס היתום שנאספו עם השנים.

 

הרשל‘ה חי לפני כמאתיים וחמישים שנה באוקראינה, בחצרו של הרב ממז‘יבוז‘, נכדו של הבעל שם טוב. הוא נודע כבחור ערמומי, פיקח ובעל חכמת חיים, אשר שמו הלך לפניו עוד בימי חייו בזכות בדיחותיו ושלל מעלליו. מאז ועד היום הפך השם הרשל‘ה לשם נרדף לדמות הבדחן היהודי טוב הלב.

 

"מעשיות יהודיות" היא סדרה המביאה ממיטב סיפורי העם היהודי לדורותיו בעיבודים נגישים ובפורמט חדש. ספר נוסף בסדרה, "חלום המלך שלמה", נבחר למצעד הספרים 2015.

 

 


עוד באותו נושא

למה בריבוע – בעלי חיים מרתקים

השלישי בסדרה המקסימה "למה בריבוע", המעבירה לילדים מגוון נושאים מרתקים ומעמיקים באמצעות איורי קומיקס משעשעים.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כאחת שמאד אהבה בילדותה לקרוא את סיפורי הרשל‘ה ולהתרפק על ניחוחות השטייטל היהודי בעיירה הקטנה בגולה, הספר הנ"ל בהחלט מחזיר אותי לבית סבא.

 

חברתי הטובה נוהגת לומר: "אפשר להוציא את הפולניה מפולין, לא ניתן להוציא את פולין מהפולניה….", ואכן, נראה ששורשיי המזרח אירופאים תמיד נמשכים למעשיות הנפלאות האלה.

 

אני שמחה שילדי יכולים גם הם להיחשף לסיפורים עליהם גדלתי.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!