מחקרים רבים מעידים כי לגירוי רב-חושי יש השפעה משמעותית על התפתחותם הבריאה של תינוקות. טקסים יום יומיים כגון שעת הרחצה טומנים בחובם הזדמנות אידיאלית לשילוב גירויים רב-חושיים.

ג'ונסונס מציגה: חקר המדע של החושים

המותג ג'ונסונס יוצא באסטרטגיה חדשה עם הסלוגן "הרבה יותר בשביל התינוק שלך".

מסר זה מבוסס על מאות מחקרים המראים כי גירוי רב חושי הינו בעל השפעה מרובה על התפתחות התינוק מבחינה קוגניטיבית, רגשית וחברתית.  

 

מחקרים רבים מראים כי גירויים הם דבר הכרחי להתפתחות המוקדמת של התינוק כאשר בשלוש השנים הראשונות לחייו של התינוק מתפתחים במהירות מרבית המסלולים העצביים התומכים בכישורי התקשורת, ההבנה וההתפתחות החברתית והרווחה הרגשית של התינוק.

 

כמו כן מחקרים מראים גם כי לגירוי רב-חושי יש השפעה משמעותית על התפתחותם הבריאה של תינוקות בשנות חייהם הראשונות. גירוי רב חושי הוא למעשה גירוי סימולטני של כמה חושים: המישוש, הריח, השמיעה ו/או הראייה והוא תורם להתפתחותם החברתית, הרגשית, הקוגניטיבית והגופנית של תינוקות.

 

ידוע שטקס פשוט בזמן הרחצה והעיסוי מכיל בתוכו את ההזדמנות האידיאלית ליצירת חוויה רב-חושית לתינוקכם. שעת הרחצה מספקת הזדמנות למגע של עור בעור ולקשר עין ישיר כמו גם להצגה של מרקמים, מראות, צלילים וריחות חדשים, שביכולתם לעורר את חוש המישוש, הראייה, הריח והשמיעה של התינוק ובכך טקס הרחצה יכול לתרום להתפתחות הרגשית, הקוגניטיבית והגופנית של התינוק. טקס הכולל אמבטיה ואחריה עיסוי עם קרם לחות עדין וזמן שקט הינו דרך פשוטה ומבוססת מדעית לשיפור איכות ומשך השינה בקרב תינוקות. הוכח כי כאשר שעת הרחצה מהווה חלק מטקס יום יומי היא תורמת ליצירת סביבה צפויה ומופחתת מתחים עבור תינוקות והורים כאחד.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

טקס שינה שמתחיל באמבטיה מרגיעה הוא אכן אחד המרכיבים הנכונים ביותר כדי לסיים את היום ולהכין את הילדים לשנת לילה שלווה ונעימה.

 

ואני יכולה להעיד שהשמפו ושמן הגוף של ג'ונסונס שימשו אצלנו בבית במשך שנים ועזרו ליצור שגרת ערב אצל כל אחד משלושת ילדיי, שהערך המוסף שלה מעבר לרוגע שהיא השרתה בבית, היה גם ניחוח נפלא וממכר...

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!