לרגל צאתו לבמה של מופע "גיבורי האור - משימה מהשקמה", תפסנו בין החזרות את רוני נדלר, מכוכבות המופע זו השנה השניה, לשיחה קצרה.

גיבורת האור: רוני נדלר

רוני נדלר, שחקנית, רקדנית, זמרת ויוצרת, כשרונית מאד, יש לומר, גדלה בעיר גבעתיים וכבר בגיל 7 החלה להופיע על במות, בתחילה כילדת פסטיגלים ומאוחר יותר במחזות זמר וסדרות ילדים כדוגמת "גבעת נפוליאון 4" שמשודרת מדי חג בערוץ הילדים. כמו כן, משתתפת נדלר בתוכנית בוקר בערוץ "הופ", ויש לה מופע לילדים שעמו היא רצה כבר במשך שנה. אגב, המשיכה הטבעית שלה לבמה, איננה מפתיעה כלל וכלל אם לוקחים בחשבון שאביה הוא לא אחר מאשר בני נדלר האגדי.

 

מה את יכולה לספר לנו על מופע "גיבורי האור" השנה?

ובכן, השנה מזמין סבא נתי את גיבורי האור – מיקי, קופיקו ופיקו לחופשה בביתו. הוא מספר להם שמבית השכנה, הברונית מרלה, בוקעים בכל לילה רעשים מטרידים. גיבורי האור מתגנבים אל חצר הבית שממול ומוצאים שם חורשת עצים מזן מיוחד ללא תפרחת ועלים. גיבורי האור ממשיכים לחקור ומגלים שהעצים מיועדים לכריתה, ואמורים לשמש לייצור רהיטים. הם מחליטים מייד לצאת למשימה – להציל את העצים! המופע מצחיק משעשע מאד, גם לילדים וגם להורים.

 

ומה תפקידך במופע הפעם?

אני משחקת את רוני, בתה של מרלה הברונית, החוברת אל גיבורי האור, ולבסוף אף הופכת לגיבורת אור בעצמי. אפשר ממש לראות את התהליך שהדמות שלי עוברת במהלך המופע, וכיצד היא הופכת מילדה מפוחדת לנערה אמיצה בזכות גיבורי האור.

זוהי שנה שניה שלך בהפקת גיבורי האור, איך היה לחזור ולהיפגש עם כל הכוכבים גם השנה?

הייתה לי הזכות לעבוד עם צוות שחקנים נהדר כמו לינור אברגיל, למשל, המגלמת את מרלה הברונית, שהיא אשה מקסימה ומיוחדת במינה. ניקי גולדשטיין (העוזר האישי של מרלה) קורע את כולנו מצחוק במהלך החזרות. אנחנו פשוט לא מפסיקים לצחוק! כל פעם הוא ממציא דברים חדשים. האוירה במהלך החזרות מאד כייפית ומיוחדת. זו שנה שניה שלי בהפקה הזו, אנחנו עובדים ביחד מסביב לשעון במשך חודשים רבים, כולם כבר מכירים את כולם והתחושה היא מאד משפחתית, מה שמועצם מאד כתוצאה מהאינטנסיביות של החזרות.

 

את מופיעה על במות מגיל צעיר מאד, האם הוריך עודדו את כניסתך לעולם הבידור כבר כילדה?

התחלתי להופיע על הבמה כבר בגיל 7 בפסטיגל וזאת למורת רוחו של אבי שמכיר את עולם הבידור מבפנים, ויודע עד כמה הוא יכול להיות תובעני. הוא חשב שזה לא מתאים שילדה בת שבע תכניס את עצמה למכבש לחצים שכזה. מצד שני, לאחר שהחלטתי לגשת ולהיבחן ולאחר שהורי הבינו עד כמה אני נחושה בדעתי ושלא יוכלו למנוע זאת ממני אזי גם אבי וגם אמי תמכו בי לאורך כל הדרך.

אבא שלי מורה לפיתוח קול וככזה הוא משתתף בהפקה של בי"ס למוזיקה - הכוכב הבא. אמא שלי עוסקת בתחום האסטטיקה. שניהם גאים בי מאוד, והם עדיין מגיעים להופעות שלי עד עצם היום הזה. מהיום שהתחלתי להופיע, לא היתה הופעה אחת שלי שהם לא היו בה. הם עברו איתי את כל התהליך הם יודעים מה כיף לי ומה קשה לי, והם נותנים הערות וביקורת כשצריך.

 

האם, בדיעבד, את מסכימה עם דעתו של אביך?

אני מבינה את החשש שהיה לו, אבל אני מאמינה שהרצון להופיע הוא משהו שבא מבפנים, ושקשה מאד לעמוד בדרכו של ילד שבאמת אוהב את עולם הבידור ומעוניין להיות חלק ממנו.

 

מה את רוצה לומר לילדים ששאיפתם בחיים היא להיות כוכבים?

בעידן של היום כולם רוצים להיות כוכבים. כששאלו אותי, בתור ילדה, מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה, אמרתי שאני רוצה להיות זמרת, לא כוכבת. אני חושבת שצריך לכוון את הילדים לעשות מה שהם אוהבים, מה שהם טובים בו. להיות כוכב זה משהו נלווה, לא המהות. אם יש ילד שאת רואה שהוא באמת מוכשר ובאמת רוצה את זה אז אני חושבת שצריך לתמוך בו כמה שאפשר, אבל בשום פנים ואופן לא לקחת ילד ולדחוף אותו בכח. 

אם הילד ממש נחוש בדעתו שהוא רוצה לנסות ולהיבחן לפסטיגל, דבר לא יעצור אותו, אז כבר עדיף לתמוך בו ולא להילחם בו. כן לפתח את היכולות שלו, בדיוק כמו בכל תחום אחר שהילד טוב בו. יש לי שיר במופע וב DVD שנקרא "לחלום בגדול", כדי להגשים את החלומות שלנו צריך לחלום בגדול ואני חושבת שהעובדה שאני מופיעה בגיבורי האור היא ההוכחה לכך שזה עובד.

 

האם את נהנית להופיע בפני ילדים?

זה ממש כיף שניתנה לי הזכות להופיע בפני ילדים, אני מאושרת שאני יכולה להביא תכנים איכותיים לילדים דרך המוזיקה והשירים. כשילד ניגש אלי בסוף הופעה ומספר לי שהתחיל לנגן על תופים בזכות השירים שלי כי הם השפיעו עליו – השגתי את המטרה שלי. ילדים הם קהל קסום שאומר את האמת בפרצוף, גם אם איננה נעימה. ולכן כשהם מראים אהבה, אני יודעת שזה לגמרי אמיתי, ומגיע מכל הלב.

 

 

שלכם,

ליאת גולדשטיין,
האמא של אמאבא


עוד באותו נושא

סופגניות אפויות ממולאות

שוב חנוכה, ושוב המרכולים, המאפיות והקונדיטוריות עמוסות בסופגניות מטוגנות וטעימות, כבר חודש מלפני שחנוכה התחיל...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!