מה שהיא עושה – עובד! בזכות השיטה הייחודית שפיתחה רויטל וילמובסקי הצליחו ילדים רבים ליעל את הרגלי הלמידה שלהם, לשפר את הציונים ולהעלות את הדימוי העצמי והמסוגלות האישית.

רויטל וילמובסקי - עט ללמוד

היא נולדה וגדלה בפתח תקווה ומאז שהיא זוכרת את עצמה עבדה והייתה עם ילדים, בין אם כבייביסיטר, כמדריכה או בכל תפקיד אחר - תמיד היו סביבה ילדים והיא אהבה את זה.

 

כשהייתה היא עצמה ילדה בביה"ס היסודי, היא נזכרת, היה לה קשה להתארגן, להתמודד עם החומר, להתכונן למבחנים וכדומה. לא היה מי שיעזור ויכוון אותה ועל כן היה עליה להתמודד בעצמה. כדי להצליח בכך היא פיתחה כל מיני שיטות וטריקים שעזרו לה לצלוח את הלימודים הן ביסודי והן בתיכון וכך סיימה רויטל בהצלחה 12 שנות לימוד.

 

בשלב מאוחר יותר היא למדה לתואר ראשון ניהול ותקשורת ולתואר שני ייעוץ ופיתוח ארגוני.

במסגרת התואר הראשון הגיעה רויטל לסדנה להקניית מיומנויות למידה בה היא למדה לראשונה בצורה מסודרת איך לסכם חומר, איך לומדים למבחן ועוד נושאים דומים לאלו.

"אני זוכרת שחשבתי שאינני זקוקה לסדנה כזו", היא מספרת, "הרי אני כבר באוניברסיטה כעת", אבל ככל שהיא התקדמה בתרגול הנושאים שלמדה בסדנה היא גילתה כמה זה היה חשוב והתחילה לתהות מדוע לא מלמדים כל ילד בבי"ס את המיומנויות האלו.

 

ואכן המיומנויות הבסיסיות הללו היוו בסיס לשיטה שפיתחה בעצמה במשך השנים. העבודה השוטפת עם הילדים הציפה את קשיי ההתמודדות ואת החוסר במיומנויות למידה, שהביאו אותה לפתח כלים חדשים ופתרונות יצירתיים כדי לעזור לילדים בקשיים שלהם.

תחילת הדרך

עם סיום לימודי התואר שלה עבדה רויטל כמנהלת ייבוא בחברת אופנה, אבל כל העת אהבתה לילדים לא פסקה והיא ידעה ששם נמצא הייעוד האמיתי שלה.

בשלב מסוים ככל שהמשיכה לשמוע מקולגות המטופלים בילדים על הקשיים של ילדיהם בלימודים החליטה רויטל שעליה לעשות מעשה ולצאת לדרך.

וכך היא התחילה להפיץ את השמועה שהיא נותנת שיעורים פרטיים ועוזרת לילדים בלימודים, לאט לאט, תוך כדי שהיא מלמדת את הילדים ראתה רויטל שהילדים סומכים עליה, מתחברים אליה, מבינים את מה שהיא מסבירה ומלמדת אותם.

היא באמת הבינה את הקושי שלהם מהמקום הנכון של שימת לב לנושא הביטחון העצמי של הילד, לנושא המסוגלות האישית, האזנה לקשיים של כל ילד וילד והתמודדות עם הנושאים הרגשיים במקביל לקשיים בלימודים על מנת שתהיה לילד בכלל אפשרות להתחיל ולהתמודד עם החומר הלימודי.

כך לשמחתה הרבה התחיל השם רויטל וילמובסקי לעבור מפה לאוזן, הדרישה לשיעורים שלה עלתה והעסק שלה צמח.

עט ללמוד

בעסק שלה, "עט ללמוד", פונה רויטל לילדים מגיל כיתה א ועד לסטודנטים (ויש אפילו הורים שמגיעים אליה) ומקנה להם מיומנויות למידה. היא מלמדת אותם ללמוד, להתנהל נכון ולהתארגן. היא עובדת איתם על מסוגלות אישית, מגבירה אצלם את הביטחון העצמי ומלמדת אותם להתמודד ולבטא את עולם הרגש שלהם.

 

על השם, "עט ללמוד", היא מספרת "כשחיפשתי שם לעסק סיפרתי למשפחה, לקרובים ולחברים וביקשתי שיתנו לי רעיונות, אבי בדיוק החזיק עט ביד והציע את השם הזה ואני נדלקתי עליו כי הוא בדיוק התאים וגם ביטא את כל מה שרציתי להביע".

 

עם הזמן ועם הניסיון שצברה, הוציאה רויטל מספר מוצרים שעוזרים לילדים להתמודד עם כמה מהאתגרים שהיא גילתה שרבים מהם מתמודדים עימם ושאותם ניתן להשיג אצלה בנוסף על המפגשים הפרטניים של הורים וילדים:

* "בשביל הילד" – קורס ייחודי שמשלב בין ההורה לילד, אשר נולד מתוך ההבנה שכאשר הטיפול מתבצע אך ורק עם הילד חסר החלק המשלים של העבודה וההדרכה של ההורה. הקורס בנוי בצורה חווייתית ומאפשרת לילד הצלחה בלימודים תוך הקניית כישורים חברתיים וכישורי למידה בעת ובעונה אחת. חלק מהמפגשים בקורס משותפים להורה ולילד, חלקם מפגשים רק לילד וחלקם רק להורה.

* "איך ללמוד בקלות" - ערכה דיגיטלית אינטרנטית, שמכילה 6 מיומנויות למידה בסיסיות כגון: איך ללמוד למבחנים, איך לכתוב תשובה מלאה, איך לבנות סדר יום ועוד.

* הרצאות - לחברות, ארגונים ומוסדות לימוד, הרצאה פרקטית, מלאה בתוכן ממנה יוצאים ההורים עם כלים שניתן ליישם כבר עם תום ההרצאה.

* "מחברת החווית שלי" - מחברת ייחודית אשר נועדה לתרגל את כל החוויות, רגשות, מחשבות וחלומות שחווים ילדים. המחברת בנויה באופן מכוון בצורה כזו שהיא עוזרת לילד לקשר בין חוויה-רגש-תגובה. כמו כן מאפשרת המחברת באמצעות פעולת הכתיבה תחושת שחרור.

מה בהמשך?

"הייתי רוצה להגיע ולעזור לכמה שיותר ילדים והורים, להקל עליהם בלימודים, להקל את הדרך ללמוד, ללמד איך ללמוד נכון כדי שיהיה קל וכיף להצליח בבית הספר".

 

לסיכום,

השיטה שפיתחה רויטל כוללת טכניקות, כלים ישומיים ושימושיים והיא כוללת בתוכה את התמהיל הנכון שמשלב בין הפן הרגשי לבין מקצועות ומיומנויות הלמידה עצמם ולכן שמה הולך לפניה מזה 10 שנים.

 

ליצירת קשר עם רויטל וילמובסקי

טלפון: 052-8658460

דוא"ל: info.lilmod@gmail.com

אתר: http://www.et-lilmod.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/Revital.Personal.Teacher

 


עוד באותו נושא

אוכל לבית הספר? כדאי ללמוד מהיפנים

תלמידים ביפן מביאים מהבית 'בן-טו': תבנית מחולקת ובה מגוון של 6-7 מנות קטנות, כולל עיגול אורז, ירקות   ובשר / עוף / דג, וכד'

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!