כוכבת הילדים צ'ופצ'יק היא למעשה הילה קטש. היא בת 34, נשואה ואם לילד בן 7 ועל אף שהיא קטנטונת במידותיה, כפי שמעיד שם הבמה שלה, יש לה לב ענק וסיפור חיים מרתק.

אומרים שדברים לא קורים סתם במקרה, אלא שכל מה שמתרחש בעולם הוא חלק מתוכנית אלוקית אחת גדולה. התוכנית שנהגתה עבור הילה קטש היתה בהחלט מיוחדת במינה. הילה גדלה במשפחה לא רגילה עם אב ביולוגי שנטש אותה בגיל צעיר, עם אב חדש שגידל אותה כבתו שלו ועם אחים ואחיות ברחבי העולם שאת חלקם גילתה רק בגיל מאוחר למדי.

 

ככל הנראה הפתיחה הזו לחיים היא שסללה להילה את הדרך מאוחר יותר להפוך לכוכבת הילדים צ‘ופצ‘יק, שכל ההופעות שלה עוסקות בנושא המשפחתי מזווית זו או אחרת, ושהרגישות שלה גבוהה ביותר כלפי ילדים שעוברים מקרים דומים או מגיעים ממשפחות שונות ומיוחדות, ובעידן של היום ילדים אלה הם רבים למדי.

תחילת הדרך

כילדה גדלה הילה בעיר חולון ועל אף שהוריה לא עודדו אותה לכיוון מקצועות הבמה ואף שלחו אותה ללמוד ולרכוש השכלה על תיכונית, היא תמיד ידעה שהאש הזו בוערת בקרבה.

 

היא סיימה ללמוד תעשייה וניהול ואף מצאה משרה טובה עם משכורת, רכב ותנאים והייתה מרוצה בסך הכל, אבל לא לגמרי מאושרת. משהו היה חסר בחייה.

 

רק עם לידת בנה הרשתה הילה לעצמה לצאת לחקור את החלום שתמיד היה לה: להופיע לילדים. היא החליטה להתחיל בקטן כדי לבדוק האם יש לה סיכוי בדרכה החדשה ומדי יום שישי במקביל לעבודתה כשכירה היא הופיעה, ללא תשלום, בגני ילדים. בכל שבוע חצי-שעה בגן אחר. מחצי שעה זה הפך לשעה, ומשעה לשעתיים, והיא ראתה שהילדים מתחברים אליה והיא אליהם, וכך התקדמה.

 

כל התקדמות שלה הגיעה בעקבות דרישת הקהל, שפשוט לא שבע ממנה וכך היא התחילה להופיע גם בימי הולדת, הפיקה דיסק DVD וגם ספר לילדים, בהמשך יצאה גם הצגה. "זה לא היה קל", מספרת הילה, "אף אחד לא הכיר אותי, לא ידע מי אני, זו הייתה כברת דרך לא פשוטה אבל עברתי אותה".

צ‘ופצ‘יק

"יש משפט שאומר שכל מה שאתה יכול לדמיין - יכול להתקיים", אומרת הילה, "ואני בהחלט התחלתי לדמיין. ראיתי את עצמי מופיעה בפני קהל גדול, משמחת ילדים ומשפיעה על חייהם. כך קיבלתי את ההחלטה שבהופעות שלי יהיה תוכן שונה, שהולך לתת כח לילדים". ואכן בהופעה שלה היא פונה לילדים בצורה קלילה, משעשעת ואינטראקטיבית אך עם זאת היא מדברת על נושאים שקרובים אליהם ושהם יכולים להזדהות איתם וללמוד מהם לעתיד.

 

כששאלתי אותה לפשר השם צ‘ופצ‘יק היא חייכה וענתה, "תמיד קראו לי כך ופשוט לא גדלתי, את יכולה לראות..." אבל לאחר מכן עם ארשת רצינית הסבירה לי ש"הרי הצ‘ופצ‘יק זה הדבר הקטן שעושה שינוי גדול" וזה כבר נשמע לי הסבר נהדר.

 

היום מופיעה צ‘ופצ‘יק ב- 94 קניונים בכל רחבי הארץ, הספר שלה נמכר ברשת סטימצקי ובימים אלה היא יוצאת בהצגה חדשה שעולה בהיכלי התרבות השונים.

צופציק ומפתח העולמות

ההצגה החדשה, אותה כתב איתי ברקן, אחד מכותבי ארץ נהדרת, וביים רודי סעדה, היא על הילדה צ‘ופצ‘יק, ילדה קופצנית וחכמה שאינה מאושרת ממה שיש לה ורוצה חיים אחרים.

היא סבורה שאם רק תהיה עשירה יותר, גדולה יותר, או אולי אם תנהל קרקס... יהיה לה טוב יותר בחיים. במהלך ההצגה מוצאת צ‘ופצ‘יק מפתח קסמים שמגיע אליה באופן מסתורי ומשעשע ובעזרתו היא עוברת עולמות וזמנים ולומדת שבסופו של דבר - הכי טוב להישאר אני.

 

מה בהמשך?

ההצגה צ‘ופצ‘יק ומפתח העולמות תרוץ בכל היכלי התרבות בארץ ובמחירים סבירים, זאת בכדי שכל הילדים וההורים יוכלו להגיע ולצפות בה, בבילוי משפחתי, ולא יהיה מצב שאחד ההורים יצטרך לוותר עליה בגלל המחיר.

לגבי שאיפותיה לעתיד אומרת הילה "הייתי רוצה שכל ילד בארץ יראה את ההצגה ויהיה מבסוט ממי שהוא וממה שיש לו בחיים" ועוד היא אומרת: "אני רוצה להמשיך לשמח ילדים, לעזור להם, להשפיע על חייהם לטובה ולתת נקודת מבט אחרת".

 

איזה טיפ היית נותן להורים אחרים שפתחו עסק?

"לא לוותר. לעולם. אם אתה מאמין במשהו ותעשה אותו - הוא יצליח. אין ברירה אחרת. אם תוותר על החלום שלך, תמיד תרגיש פספוס. ולמרות שיש עסקים רבים שעושים משהו דומה למה שאתה רוצה לעשות, זה לא אומר שאין מקום לעוד אחד. הישראלים הם אנשים חמים ופתוחים ויש מקום לכולם. תמיד יש תירוצים למה לא עכשיו, למה לדחות, למה הזמן עדיין לא מתאים - אבל אסור לוותר. אם אתה יכול לדמיין את זה - זה יכול לקרות."

 

ליצירת קשר עם הילה קטש

אתר: http://www.chupchic.co.il

טלפון: (במשרד) 054-4466898

דוא"ל: chupchic1@gmail.com

 

ההצגה צ‘ופצ‘יק ומפתח העולמות במחיר מיוחד ובלעדי לגולשי אמאבא:

45 ש"ח במקום 69 ש"ח!!

להזמנת הכרטיסים: 08-9226979 (קוד הטבה: אמאבא313).

ההצגה תתקיים ב-10 בנובמבר בהיכל התרבות ברמלה.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?