האדם הגדיר משולשי זהב עבור מפגשים יוצאי דופן כמו במשולש בעל יחס זהב בין השוק לבסיס, משולש שווה שוקיים עם זויות בסיס בנות 30 ו-60 מעלות וכמו מפגש הגבולות בין תאילנד, לאוס ובורמה שם מוברחות סחורות שמניבות זהב לבעליהן...

משולש הוא סוג של מפגש בין שלושה מרכיבים בעלי יחסים שיוצרים יחד את מכלול המשולש.

המשפחה שלנו היא מפגש ויחסים בין אבא, אמא וילדים.

לכל מרכיב במשפחה יש תכונות משלו ומערכת יחסים משלו עם המרכיבים האחרים, כך שהמשפחה היא סך היחסים בין כל המרכיבים.

 

כמו שאם תזיזו, אפילו מעט, קודקוד אחד במשולש, תשתנה צורתו, כך גם יקרה אם תשנו משהו קטן בעשייה המשפחתית שלכם, תוכלו לשנות הרבה מן החוויה המשפחתית. 

לא קל להיות הורים בימינו. עלינו לפרנס ולהתמודד עם יוקר המחיה, דרישות הסביבה ותרבות הצריכה ובד בבד להשפיע, לחנך, להיות נוכחים ולקיים קשרים משמעותיים עם בן/בת הזוג והילדים. רבים מדי מתמקדים בקריירה בלבד כמקור לפרנסה והכנסה ומוותרים על שאר מימדי החיים והמשפחה שלהם.

לאורך זמן, המצב הזה שוחק את מערכות היחסים במשולש המשפחתי והוא משנה את צורתו ואופיו. היחסים עם בן/בת הזוג משתנים, היחסים עם הילדים לובשים אופי אחר, נשחקים ומתכרסמים.

רובנו לא נרגיש זאת עד למשבר כלשהוא עם בן/בת הזוג או עם תסכול מול הילד שהתבגר למציאות מסוימת ונוהג בהורים כפי שלמד... וחבל על תחושת התסכול, על הזמן ועל הכסף.

 

לטענתי, ההשקעה שלנו במשפחה היא הגדולה והמורכבת שנעשה בחיינו.

המשפחה שלנו תלווה אותנו כל חיינו, בחולי, בזקנה, במשבר ובשמחה. טיב ואופי המשולש המשפחתי יגדיר איזה פירות תניב ההשקעה שלנו – זהב, כסף או ברזל.

 

בהנחה ששכנעתי אתכם בחשיבות משולשי הזהב... אז מה עושים מחר בבוקר?

  • קודם כל, לזהות ולהודות במצב מסוים שאנו חיים בו.
  • לשתף אדם קרוב שאתם מעריכים ושלא יהיה שיפוטי (רצוי בן/בת הזוג).
  • לסמן אפשרויות קטנות לשינוי בעשייה המשפחתית, אפשרויות שיעשו שינוי מול הילדים או בן/בת הזוג. זה יכול להיות אחר הצהריים אחד שבו חוזרים מוקדם מהעבודה ומקדישים לעשייה יחד עם הילדים או קריאת סיפור לפני השינה או קבלת שבת או דייט שבועי עם בן/בת הזוג.

 

לפחות פעם בשבוע אני מבלה (פעם הייתי מושאר) עם הבנות הצעירות ועושה איתן פעילות משמעותית כמו: יצירה, מדע, טיול, ריקוד, שירה וכל דבר אחר בו הן רוצות ובלבד שיהיה בעל ערך וביחד.

 

הכי חשוב, לדבר ולעשות. כל שינוי קטן בקודקוד המשולש המשפחתי יהווה שינוי (צעד) גדול בצורתו ובאיכותו של המשולש המשפחתי...

שינוי טיב היחס בין אב לילדיו ישפיע לטובה גם על היחס בין הילדים לאמם וכתוצאה מכך, בין האם לאב. אז קחו יוזמה...חשבו לרגע, שתפו ועשו שינוי קטן ביחסים שלכם עם בני המשפחה.

 

 

אפשר גם להתניע תהליך, בן כמה צעדים, שישדרג את החוויה המשפחתית שלכם בשגרה שלאחר החגים.

אתם מוזמנים לפגישת חשיפה שבה אפרט מה ניתן לעשות אחרת, לשמוע אתכם ואף לחוות "טעימות" מהסדנאות. פרטים נוספים בעמוד הפייסבוק ובאתר של "קן לציפור".

 

 

על הכותב:
דרור מילוא, גרוש, אב ל-4 בנות.
מאמן אישי, מייסד ומנחה את סדנאות "קן לציפור – סדנאות חוויה לגיבוש המשפחה" שמטרתן תיבול שגרת חיי המשפחה באמצעות סדנאות חוויה מגבשות, מחברות הורים וילדים ומאפשרות חיי משפחה קצת אחרת.


עוד באותו נושא

הדרך לסובלנות עוברת בדוגמא אישית

אנו שומעים ביקורות על מערכת החינוך, תלונות של הורים על חוסר החינוך של הדור הצעיר ועוד...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?