ראש השנה ויום הכיפורים כבר מאחורינו והנה מגיע ביום ראשון ערב חג הסוכות ומיד אחריו שמחת תורה.

דברים מהלב

שלום ילדים,

ראש השנה ויום הכיפורים כבר מאחורינו והנה מגיע ביום ראשון ערב חג הסוכות ומיד אחריו שמחת תורה.

אז ככה אני מקווה שאתם בונים סוכה או הולכים להתארח בסוכה אצל הדודים או חברים, כי זה חג צבעוני ויפה.

אצלי במשפחה אנו בונים סוכה גדולה בחצר של ההורים שלי בהרצליה. סוכה שבאים אליה כל המשפחה הנפלאה שלי ולכל אחד יש תפקיד. לגיסי מנחם יש אחריות על בניית הסוכה וחיבור החשמל כי הוא חשמלאי וחשוב כשבונים סוכה לנהוג בבטיחות ולדאוג שהסוכה יציבה שחלילה לא תיפול על היושבים בתוכה ואף אחד לא יתחשמל. אני אחראי על הקישוט של הסוכה ולוקח לי כמה שעות טובות לקשט, כשאימא שלי אומרת לי היכן לתלות כל דבר כי יש הרבה רקמות מיוחדות, שאימא שלי עשתה במו ידיה. אבא שלי אחראי על ארבעת המינים שיהיו בסוכה המיוחדת שלנו. כל שנה אנו מזמינים אלנו לסוכה גם אושפיזין כי זאת אחת המצוות החשובות של החג. אושפיזין הם אורחים מיוחדים שמגיעים להתארח בסוכה.

בסוכות יש הרבה פעילויות לילדים ומשפחה בכל הארץ פסטיבלים בנושאים שונים וסיורים שונים חלקם בתשלום וחלקם חינם ואת כל הפרטים אתם יכולים למצוא באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים, הקרן הקיימת לישראל והקניונים השונים.

אל תשכחו לחגור את חגורות הבטיחות ולבקש מאבא לנסוע לאט ובטוח, כדי שנחזור הביתה בשלום.

חג שמח לכולם,

איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי רועי ואני בן 11. אני לא יודע מה לעשות, בשבוע שעבר רבתי עם אבא שלי כי הוא הבטיח לקנות לי אופניים חשמליים שיהיו לי עד יום כיפור כדי שאוכל לנסוע לטייל עם החברים שלי. אבא לא קנה לי וכל הזמן התחמק ממני והוא לא מבין שזה מאוד חשוב לי גם חברתית וגם כי אני צריך את זה כי להרבה מהחברים שלי יש. כמה שבכיתי לא עזר לי אבא אמר שכרגע זה לא אפשרי. הוא הבטיח ולא עומד בהבטחות שלו. אני מיואש ולא יודע מה לעשות. איציק תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לרועי החמוד, אתה נשמע לי ילד בוגר לפי הפקס ששלחת אלי, גם אתם הילדים הרבה פעמים מבטיחים הבטחות ולא עומדים בהן... תאמין לי שאם לאבא שלך הייתה אפשרות הוא לא היה חוסך ממך וקונה לך. לפעמים יש מצבים לנו ההורים שאנחנו לחוצים כספית כי יש לנו הרבה דברים על הראש והכסף לא מספיק להכל. לכן צריכים לחשוב מה יותר חשוב: אוכל הביתה או אופניים חשמליים. אז תקבל את הלא באהבה ואני בטוח שאם תעריך את זה ותתנהג בהתאם בהזדמנות הראשונה שתהייה אפשרות יקנו לך את כל העולם. בהצלחה.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על שלשה נערים אורי, מתן, ואליאב, מרמת גן שסיפרו לי השבוע שהם הולכים לבנות סוכה לזוג קשישים שאין להם משפחה והם הכירו אותם שנה שעברה במסגרת המעורבות החברתית של בית הספר שלהם ומאוד התחברו אליהם והם מבקרים אותם הרבה ועוזרים להם כמו נכדים שאין להם. הם עושים את זה באהבה ולכבוד סוכות הם ייבנו להם סוכה ויקשטו אותה וכמובן ישבו איתם לשמח אותם. (הם ביקשו ממני לא לפרסם את שם המשפחה ובית הספר שלהם). כמה מרגש.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם לכבוד סוכות על ספר ילדים חדש "אמא ואני יוצרים" בהוצאת דני ספרים.

ספר היצירה המקסים הזה הוא שער, שדרכו יכנסו הילדים אל העולם המופלא והמרגש של היצירתיות. כאן הם יפתחו את כישורי היצירה שלהם וילמדו להדביק, לגזור, להדפיס, לתפור ולקשט – והכל בעזרת אמא! (וגם אבא מוזמן).

הטקסט המנוקד מוגש בצורה קלילה מפורטת וברורה, לצד תמונות מתאימות, הפורמט הגדול של הספר עוזר ותורם גם הוא להנאה. כאן הם גם יגלו דברים מרתקים על החומרים השונים - איך מכינים צבע, מהיכן מגיע הנייר, איך מייצרים לבד, אך צובעים צמר ועוד...

אז למה אתם מחכים? התחילו ליצור!

מומלץ בחום,

איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

בשיעור תנ"ך הסבירה המורה לתלמידים שאלוהים ברא את הארץ.

הרים רון את ידו ושאל: "אם אלוהים ברא את הארץ, אז מי ברא את חוץ לארץ...?"

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?