ילדים עם מוגבלות בתנועה יכולים לנצל את מלוא היתרונות של כסאות גלגלים. הדבר החשוב הוא לבחור עבורם כסאות מתאימים, נוחים ובטיחותיים מתוך רשימה ייעודית של דגמים ומוצרים.

טיפים לבחירת כסא גלגלים לילדים

ילדים זקוקים לכסאות גלגלים בשל מגבלה גופנית שפוגעת בעצמאותם ובאיכות החיים שלהם. ילדים עם מוגבלות בתנועה יכולים לנצל את היתרונות של כסאות מן הסוג הזה בכל גיל, בבית או בבית הספר. בחירת כסא שמתאים לצרכי הילדים מקלה עליו בחיי היום יום וגם משפרת עבורו את תחושת הביטחון והדימוי העצמי. אף על פי כן, הרבה הורים לא יודעים איך לבחור כסאות לילדים ובמה להתמקד.

 

אלו כללי המפתח לבחירה מוצלחת של כסאות גלגלים לילדים:

א. סוג הכסא

ההבדלים העיקריים הם בין כסא בהנעה עצמית, כסא ממונע וכסא נדחף. ההבדלים באים לידי ביטוי במחיר וברמת הנוחות שהתנוחה מעניקה לילדים. כסא בהנעה עצמית הוא הנפוץ ביותר ובו משתמשים רוב בעלי המוגבלויות. המשתמש יכול להניע את עצמו והוא אינו תלוי בגורם חיצוני. כסא ממונע מאפשר למשתמש לשלוט בתנועה ללא הפעלת כוח פיזי, אך עלותו גבוהה יותר. לעומת זאת, כסא נדחף מיועד בעיקר עבור חולים סיעודיים או ילדים שאינם מסוגלים להניע את הכיסא באופן עצמאי.

 

ב. פונקציונאליות

עדיף לרכוש עבור הילדים כסאות גלגלים פריקים ופונקציונאליים. כסאות כאלה יכולים לשמש את הילדים כאשר הם עולים להסעה, בשולחנות האוכל בבית הספר או בגן וגם בבית. כסאות ממונעים ופריקים מומלצים עבור ילדים עם סוגים שונים של מוגבלויות בתנועה והם מועדפים גם על ידי רופאים. בנוסף, הפונקציונאליות של הכסא נמדדת באביזרים כמו מתקן לכוס, תמיכה אורטופדית וכדומה.

 

ג. צבעים ואסתטיקה

אין להקל ראש בחשיבות המראה של הכסא עבור תחושת הביטחון והשייכות של הילד. כדאי לערב את הילדים בבחירת כסאות ולתת להם לבחון לבד את ההבדלים בין הצבעים והאסתטיקה. כסאות מגיעים היום בשלל צבעים וגוונים וניתן גם לשלב בין צבעים שונים כדי לשפר את ההרגשה.

 

אילו דגמים יכולים להתאים לילדים?

יש כמה דגמים שנותנים מענה מלא על הפרמטרים החשובים בבחירת כסאות גלגלים לילדים. כסא RUBY לדוגמא מיוצר על ידי OFFCAR באיטליה והוא נחשב קל וחזק במיוחד. הוא מגיע במידות אישיות ולכן חוסך את הצורך בפשרה מצד ההורים. דגם אחר של אותה חברה נקרא 3000 CHILDREN ואותו אפשר לזהות לפי המידות הקומפקטיות, הקיפול המהיר והתמיכה בידיות ובגב.

הדגמים שמתאימים לילדים הם קלי משקל ובדרך כלל הצבעים עבורם בהירים ומגוונים יותר בהשוואה לכסאות למבוגרים. מבחינת ההורים, ההשקעה העיקרית היא בהתאמת הכסא לצרכים הרפואיים. את ההתאמה הזו מבצעים תוך התייעצות עם אנשי מקצוע וקבלת המלצות מהרופא האישי של הילד. כך ניתן לבחור כסא שישרת את הילד בהצלחה לאורך שנים.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

מתקנים מתנפחים באירועי ילדים

באירועים עם ילדים אין מקום לאף סוג של פשרה בנושא בטיחות, זהירות ופיקוח.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!