הוא אבא, הוא בן זוג, הוא רקדן ובשיטה החדשה שלו הוא מצליח לשלב את כל האהבות האלה יחד ולהעביר אותן הלאה כך שגם אחרים ייהנו מהן ומהשחרור שהן מאפשרות.

מאז ומתמיד אהב איתי יטוב לרקוד. הוא למד ריקוד מקצועי בחו"ל, בארץ וב-12 השנים האחרונות הוא חלק מבי"ס לריקוד "הקבוצה" ביפו, שאותו הוא היום מנהל.

 

"הקבוצה", בית למחול, קונטקט ואימפרוביזציה איננו בי"ס רגיל למחול. זה מקום שאליו מגיעים אנשים בוגרים (מעל גיל 20), שבאמת רוצים לרקוד, אבל תמיד חשבו שזה כבר לא יקרה משום שבכל מקום אחר הם לא היו מסוגלים לעבור את בחינות הקבלה.

"אנשים שמגיעים אלי כל כך רוצים לרקוד", אומר איתי, "הם כל כך רוצים להרגיש את הגוף שלהם, להיות בהרמוניה איתו, אבל לא מסוגלים. וזה מה שאנחנו עושים פה ב"קבוצה". באמצעות שיעורי אימפרוביזציה, יוגה ועוד.

פעמים רבות האדם מגיע בגיל בוגר אחרי שחווה טראומה בקשר לגוף שלו או בקשר לריקוד שלו ולכן הוא לא יכול להתחבר אליו, אישה שכשהייתה בת 8 המורה לבלט אמרה לה משהו, גבר שבגיל 10 אמרו לו שלשמנים זה לא יפה לרקוד, וכו‘. הם מגיעים ל"קבוצה" בגיל 30 או 40 וגם בגיל מבוגר יותר, אנשים שהם מהנדסים, או מורים או רופאים, שלא מעוניינים להיות רקדנים מקצועיים, אבל רוצים שריקוד ותנועה יהיו חלק מחייהם. וזה מה שכל כך יפה וחשוב ב"קבוצה" ולכן אני אוהב את המקום".

 

אחד מתחומי המחול שאיתי מתמחה בו ומלמד אותו נקרא "קונטקט אימפרוביזציה".

זהו מחול שמזמין שני אנשים לדואט של ריקוד המבוסס על מגע ואלתור כשהרעיון הוא השניים שומרים על מגע ביניהם אבל אין צעדים מוכוונים מראש.

תחילת הדרך

כאדם שרוקד והתנועה והדינאמיקה של הגוף הם עיקר עיסוקו, הרי שגם כאשר נולדה בתו הבכורה לפני מספר שנים הקשר שלו איתה היה מאד מגוון מבחינה תנועתית. מלבד להרים אותה באופן המקובל נהג גם לתת לה לטפס עליו, להניח לה ליפול ממנו וכו‘ - כסוג של משחק בתחילה.

 

וכך הדבר נמשך כשנתיים וחצי, עד לסרטון מסויים שעלה ליו-טיוב בפסטיבל קונטקסט בספרד אשר הפך לויראלי. הורים נחשפו לסרטון ואיתי התחיל לקבל תגובות מעניינות, ובעיקר שאלות משתאות "איך לימדת אותה? למד גם אותנו".

 

בתחילה, הוא מספר, הופתע מאד כיון שעבורו הפעילות הזו הייתה מעין משחק-ריקוד שגרתי שבין אב ובתו, אבל לאחר שמספר חברים ביקשו שיעביר להם סדנה גילה שאפשר ללמד גם אחרים את הדבר הקסום הזה, שבו משתתפים הורים וילדים ובמהלכו הם נמצאים כולם יחד בחלל אחד, מתגלגלים, נופלים, בלי תפקידים ובלי חוקים, כשכולם רוקדים וכולם נהנים.

קונטקידס

הדבר המעניין בקונטקידס, אותו גילה איתי כבר באותה סדנה ראשונה שהעביר לחבריו ולילדיהם, הוא מה שקורה לילדים ולהורים שעברו את הסדנה בימים שלאחריה.

 

ילדים שהשתתפו בסדנת קונטקידס התחילו בעקבותיה להיות חופשיים יותר בתנועה שלהם, לזוז עם בטחון עצמי גבוה יותר, לנסות יותר דברים חדשים ועוד. עוד מעניין, שהורים שהשתתפו בסדנה דיווחו על עצמם שהם מרגישים בטוחים יותר לאפשר לילדים לעשות את האקספרמנטים האלה.

 

גם ההורים מספרים שהתחילו להרגיש טוב ונינוח יותר בגוף שלהם, בתנועה שלהם. כמובן שתחושה זו של ההורים מקרינה על ילדיהם, מאפשרת להם מרחב גדול יותר להתנסויות ומעניקה להם את האחריות על עצמם.

 

היום, 3 שנים מאוחר יותר, קונטקידס היא חלק קבוע מרפרטואר הסדנאות שלו בארץ ובחו"ל. השיטה היא כבר כה מוכרת שמספר פעמים בשנה הוא טס לחו"ל להדריך מדריכים שיעבירו את הסדנאות שם בעבורו.

 

את השם קל לו מאד להסביר: "חיפשתי משהו שמחבר תנועה עם ילדים. בהתחלה קראתי לשיטה ‘קונטקטנים‘, ובאנגלית ‘קונטקידס‘, אבל אז היה בילבול בין האנגלית לעברית ולכן החלטתי ללכת על שם אחד ויחיד ו‘קונטקידס‘ זה מה שנשאר.

 

מה בהמשך?

ממש בקרוב, בסוכות הקרוב, עומד להתקיים בפעם הראשונה פסטיבל קונטקידס!

זהו פסטיבל אינטימי להורים וילדים שיתקיים לאורך סופ"ש שלם (3 ימים/2 לילות) בחאן נחל ערבה בחצבה ושכולל המון פעילויות שהמכנה המשותף שלהן הוא בעיקר גוף, תנועה וקצב.

יהיו למשל סדנאות של קונטקידס, קפאורה, אקרובלנס, סדנאות ריקוד ותנועה לקטנים ולגדולים, סדנאות תיפוף וקצב, ועוד ועוד...

 

מעבר לפסטיבל בסוכות השאיפה של איתי היא להמשיך את התהליך בו כבר התחיל של פתיחת הדלת לאנשים לגבש דרך לתקשורת שאיננה מבוססת על מילים אלא על כבוד הדדי, חופש ואחריות.

 

איזה טיפ היית נותן להורים אחרים שפתחו עסק?

"הייתי מוודא שברמה האישית האדם נהנה מהעיסוק שלו ומרגיש שהוא מתפתח ממנו. מעבר לזה, אני ממליץ לוודא שיש צורך אמיתי ואותנטי במה שממציאים או שעומדים להתחיל לעשות."

 

ליצירת קשר עם איתי יטוב

אתר: www.contakids.com

פייסבוק: www.facebook.com/pages/Contakids-%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%A7%D7%99%D7%93%D7%A1/291591590884531

טלפון: 058-5275114

דוא"ל: contakids1@gmail.com

 


עוד באותו נושא

אמא עצמאית, כך תנהלי את הזמן שלך נכון

אין אמא שאיננה עסוקה. נוסיף על זה עסק עצמאי- והמשימה מאתגרת אפילו יותר. הנה טיפים שיעזרו לייעל ולנהל את הזמן שלך.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?