הגישה המעשית אומרת מתן מזור מיידי לכאב אמיתי. איזון גוף-נפש אומר שבכל זאת, אי אפשר להפריד. הגוף והנפש שלנו מחוברים. הכאב הפיזי מהווה פעמים רבות את הסימפטום לבעיה שבנפש שמטרידה אותנו כבר זמן מה.

"השינוי מהווה איום כשהוא נעשה לך, והזדמנות כשהוא נעשה על ידך" (רוזבט מוס קנטר)

אני מרגישה שזהו אחד המשפטים הנכונים ביותר שיכולים להיות. הוא מבטא את העובדה שבני אדם באמת ובתמים מפחדים משינוי, במיוחד כשזהו שינוי שנוחת עליהם מבחוץ ואין להם שליטה עליו, אבל ברגע שמלמדים אותם את הכלים להתמודד עם השינוי, אז הם מסוגלים להתמודד איתו ויצליחו לעשות את השינוי בחיים שלהם בלי לפחד, ייקחו את השליטה בידיים ובסופו של דבר ירגישו טוב יותר בעקבות זאת.

 

כשאני מדברת על שינויים בחיים, אני מתכוונת לסוגים שונים של שינויים שאדם יכול לערוך בחייו, לטובה כמובן, עם מעט הכוונה וכלים מתאימים.

 

אני מטפלת מעשית באיזון גוף-נפש. למה הכוונה?

במילה מעשית הכוונה היא שהטיפול שלי הוא טיפול שעוסק במה שמפריע לאדם שמגיע אלי באותו רגע. אני ממש מטפלת בבעיה ספציפית שמטרידה אותו כאן ועכשיו, בלי לחפור בנבכי נשמתו מאז ימי ילדותו הרחוקים. מעשית אומר מתן מזור לכאב פיזי אמיתי.

 

באיזון גוף-נפש הכוונה היא שבכל זאת, אי אפשר להפריד. הגוף והנפש שלנו מחוברים. הכאב הפיזי מהווה פעמים רבות את הסימפטום לבעיה שבנפש שמטרידה אותנו כבר זמן מה. למטופלים שמגיעים אלי אני מעניקה את שלל הכלים להבריא מהבעיה עצמה שפוגעת בהם ולא רק בסימפטום.

 

ברגע שאני מלמדת את המטופלים מהו הכאב שממנו הם סובלים, מה הוא אומר ולמה הוא הגיע מלכתחילה, אז הרבה יותר קל להם להתמודד עם המציאות, לשנות אותה ובסופו של דבר, גם להחלים במקרים רבים.

 

בין הכלים הטיפוליים שבאמתחתי נמצאים פסיכותרפיה, פרחי בך, רפלקסולוגיה ודמיון מודרך, ואני מתאימה לכל אחד את הטיפול הנכון והיעיל ביותר עבורו.

 

לאחרונה, למשל, הגיעה אלי אישה אחרי לידה. אם לילדים שזו כבר הלידה השלישית שלה, ספורטאית שנוהגת לפתוח את היום בריצת 10 ק"מ. אבל הפעם היא הרגישה שאיננה מצליחה להתאושש מההיריון והלידה. "אני לא מצליחה לחזור לעצמי", אמרה לי. "אני לא מסוגלת להביא את עצמי לרוץ, ומרגישה שאני הולכת ושוקעת".

התחלנו טיפול שכלל שיחות, רפלקסולוגיה וכמובן עבודה של האישה עם עצמה בבית ותוך זמן קצר היא חזרה לתפקד.

מה שאני עושה, זה לחזור עם המטופלת לבסיס. לדברים הפשוטים ביותר.

להזכיר לאותה אמא שנכנסה לסחרור עם הילדים ועם התינוק החדש שגם היא עדיין בתמונה, להזכיר לה לנשום. פשוט לקחת אויר. שזה מה שהגוף שלה זקוק לו בראש ובראשונה. לשתות כוס מים מדי פעם.

כבר בעקבות הפגישה הראשונה שלנו היא הכניסה תזכורת לעצמה פעם בשעה לעצור ולנשום נשימה עמוקה ולשתות כוס מים. נראה פשוט? אולי. אבל זה עובד!

כמובן שכל זה היה מלווה גם בכלים טיפוליים נוספים, ולשמחת שתינו כעבור שני טיפולים בלבד היא חזרה לרוץ 5 ק"מ ביום.

ברגע שזה קרה היא התחילה לחייך, להרגיש טוב עם עצמה ובמהרה גם לחזור לעצמה ולחיים פעילים ומלאים כפי שהיו לה קודם.

 

עוד מקרים שבהם אני מטפלת הם נשים וגברים הנמצאים בנקודות מפנה בחיים, הורים המתמודדים עם מתבגרים, נשים לפני היריון או אחרי לידה ועוד.

 

 

שלכם,

לילך

 

 

על הכותבת:
לילך קטנוב
מטפלת מעשית באיזון גוף נפש
טלפון: 050-8532586 | חפשו אותי בפייסבוק

 


עוד באותו נושא

מהי שיטת ורדי

על פי שיטת ורדי קיים קשר בין תפקודי המוח לבין תפקודי הגוף, שבאים לידי ביטוי בממד הרגשי, הפיזי-גופני והקוגניטיבי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?