בספר חדש זה מביאה לנו המחברת את סיפור ההתבגרות של עלה פיקוס קטן וחבריו הפרחים. וכמו בתהליך הגדילה של כל אחד, ילד או צמח, גם כאן יש קושי, פחד וסכנה ולבסוף שמחה ופריחה.

בלילה אחד, לא שונה מכל לילה אחר, מחליט עלה פיקוס קטן להתמרד מול אמו ומסרב ללכת לישון! בעיה נפוצה ומוכרת זו הופכת במהרה למסע מופלא, מרגש, מותח ואפילו מפחיד ומסוכן כשהפיקוס הקטן מוצא עצמו בעולם אחר, רחוק ושונה, עולם שבו שולטים קקטוסים מרושעים בממלכת הפרחים שנודעה בעבר ביופייה ובשפע שבה. הפיקוס יוצא למסע ממושך במהלכו הוא פוגש חברים רבים ואויבים רבים אף יותר, מתמודד עם מכשולים ובעיקר - מתגעגע לביתו ולאימו.

 

לכל אורך הספר שזורים האיורים המקוריים והססגוניים של ולדימיר קדירבייב, שמוסיפים לייחודיות ולמקוריות ומפיחים חיים בפרחים, בצמחים ובבעלי החיים השונים.

 

זהו ספרה השני של מאיה גלפנד, אם לשניים מראשל"צ, שהוציאה לאחרונה את הספר "איך להאכיל אלוף? – יומנה של בעלת מקצוע" הכולל עשרות מתכונים לצד מחשבות וסיפורים אישיים שכתבה כאשתו של בוריס גלפנד, סגן אלוף העולם בשחמט.

 

על ההשראה לכתיבת הספר על עלה הפיקוס בארץ הקקטוסים היא מספרת: "הרעיון צץ אצלי לפני כמה שנים, כשנסעתי עם בתי אביטל שהייתה אז בת חמש לטיול ארוך. בסוף הטיול ניסיתי להרגיע אותה וסיפרתי לה סיפור על הדבר הראשון שראיתי מחלון הרכב. היה זה עץ פיקוס ענק וישן עם צמרת עשירה. חשבתי לעצמי: מה יקרה לעלה קטן, אחד מאלפי עלים זהים? האם יצליח להיות אחד במינו, מיוחד ויוצא דופן או שילך לאיבוד בין אחיו הרבים? וכך הכל התחיל...".

 


עוד באותו נושא

המלך אדוארד והקיסר הרשע

ספר חדש, מרתק ומשעשע בסדרת ספרי הילדים המצליחה "המלך אדוארד".

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ספר מקסים!

 

הסיפור מפרט את מסעו של עלה הפיקוס הקטן בארץ הקקטוסים המפחידה, על הקושי, הפחד והסכנה שהוא טומן בחובו ואת הדרך הארוכה שלו חזרה הביתה.

 

לכל אורך הספר שזורים איוריו הקסומים של ולדימיר קדירבייב, שממחישים את המסופר, מפיחים צבע וחיים בפרחים, בצמחים ובבעלי החיים השונים ומהווים חלק בלתי נפרד מהסיפור.

 

כמו כן אהבתי את העובדה שעשרות פרחים וצמחים כמו נרקיס, שושן, שושנה, זיוונית, לוטוס, קקטוס, ציפורן, סחלב, איריס, כלנית, שינן, צבעוני, דליה ועוד לוקחים חלק פעיל בעלילה ומהווים את הדמויות המרכזיות בה, מה שמאפשר לילדים להיחשף לפרחים שמי יודע אם היו נחשפים אליהם בדרך אחרת.

כנ"ל גם לגבי חלקי הצמח השונים כמו ניצן, פרח, צוף, קוץ, עלה-כותרת, עלה, גרעין, צמרת וכו‘ שהילדים זוכים ללמוד ולהכיר ואני כבר יודעת מהילדים הפרטיים שלי שכל פרט כזה שהם קוראים נשמר אצלם ב"דיסק הקשיח" לשימוש עתידי...

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?