כינה תמיד מופיעה ברגע הכי לא מתאים. האם שמעת פעם אמא אומרת: "גיליתי כינה בראש של הילדה, זה מה-זה מתאים לי היום"?

לכינים אין חופש גדול - 10 עובדות שכדאי לזכור גם בקיץ
 1. כינה תמיד מופיעה ברגע הכי לא מתאים. בעצם, האם שמעת פעם אמא אומרת: "גיליתי כינה בראש של הילדה, זה מה-זה מתאים לי היום"?
 2. כינים ממש לא טובעות בבריכה. גם הכלור לא בדיוק מזיז להן. האמת היא שגם הן מחכות לחופש רק כדי לעבור מראש לראש בזמן ההשתוללויות ובזמן שימוש משותף במגבת, חלוק או כובע ים. (אז למה שלא תציידו כל ילד בציוד משלו ותבקשו ממש יפה לא לשתף בו?).
 3. אין צדק בעולם. דווקא הילדים הטובים, אלה שמשאילים במלתחה את המסרק לחבר, יחזרו הביתה עם בונוס קטן עליו... כדי לוודא שהמברשות והמסרקים נקיים מכינים ומביצי כינים, השרו אותם במים חמים (כ-60 מעלות) למשך 10 דקות לפחות. את הקוקיות, הכובעים ואביזרי השיער שלא ניתן לכבס כדאי לאטום בשקית ניילון למשך יומיים.
 4. כשהבת שלך וחברה מסרקות אחת את השנייה, זהו רק סימן עבורך גם להכין את המסרק (זה הצפוף, שאת כל כך "אוהבת"). מתוקות. ואל תשכחי לשלוח אותה לקייטנה עם שיער אסוף.
 5. אין על מסיבת פיגמות, אבל אם גירודי ראש הם חלק מהבילוי, מומלץ לסיים אותה בטיפול נגד הכינים וביצי הכינים, בהחלפת כל המצעים והמגבות ובכיבוסם ב-60 מעלות.
  לא אמרנו שזאת גם המסיבה שלך, נכון?
 6. כשהוא מגרד בראש, לך בא לתלוש את השיער. הכינים אוהבות להטיל את ביציהן באזורים החמים בראש, אז כדי לאתר אותן כדאי לשים לב במיוחד לאזור העורף ומאחורי האוזניים. כדאי אפילו להשתמש בזכוכית מגדלת.
 7. סנונית אחת אולי לא מבשרת את בוא האביב, אבל ביצה אחת...
  כדאי לך לבחור במוצר נגד כינים שמשמיד גם את ביצי הכינים, אחרת ביצים חדשות יבקעו  כשבוע אחרי הטיפול ותמצאי את עצמך בסאגה ארוכה ובצורך בעוד טיפולים.
 8. כששולחים אותך לברר עם אמא של חברה איך זה שהשניצל שלה כל כך יותר טעים משלך, תנצלי את השיחה ותקבעי איתה טיפול כינים לאותו יום. זה ימנע (אולי) הדבקות חוזרות.
 9. לפי חוק מרפי את הכינה הבאה תגלו דקה לפני שאתם יוצאים מהבית לאירוע חשוב. אמא של מרפי הייתה ממליצה לך במקרה כזה (או כשהגירוד המוכר מתחיל דקה לפני השינה) לעשות טיפול זריז "על יבש" במוס הדרין & גו, ללא הצורך בשטיפה מיידית.
 10. כינים בקיץ הן הדרך של הגננות והמורות לגרום לכן להתגעגע אליהן, אבל אין מה לעשות, עכשיו אתן בתפקיד: שימו עין על כל גירוד קטן, הדריכו את הילדים להימנע ממגע ראש בראש, טפלו בזמן וביסודיות גם בכינים וגם בביצים. 

 

 


על הכותבת:
ענבר מעודד,
מנהלת מותג "הדרין"

למידע נוסף על סדרת הדרין: www.hedrin.co.il

 


עוד באותו נושא

ג'מבו הכלב

חברת "ספרק טויס" מציגה: "ג'מבו הכלב" – צעצוע התפתחות אינטראקטיבי ומהנה התורם להתפתחות התינוק.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!