נועם כמעט בת 5 שנים וחצי... לפעמים היא כועסת, לפעמים עצובה, לפעמים היא פוחדת, והכי כיף לה כשהיא שמחה! הרגשות האלה ממלאים את הגוף של נועם בכל מיני תחושות משונות וקצת מבלבלות... וכשזה קורה, נועם קוראת לעזרתה את החברים המיוחדים שלה - הזהרורים!

האם אתם רוצים להכיר את החברים הזעירים של נועם? הם ישמחו מאד להכיר אתכם...!

 

המסר העיקרי של הסיפור על נועם הוא פשוט:

נועם, כמו כל ילד אחר, חווה לפעמים רגשות עזים. קשה לה כשהיא כועסת, עצובה או פוחדת. הרגשות האלה גורמים לנועם להתנהג לפעמים בצורה שהיא מתחרטת עליה ולפעמים היא מרגישה חסרת אונים ומתוסכלת. נועם מרגישה את הרגשות האלה בגוף שלה, וכשזה קורה, היא יכולה לקרוא לחברים הדמיוניים שלה - הזהרורים לבוא לעזרתה. כך מחזירה נועם את השליטה לעצמה, והיא כבר לא חסרת אונים!

 

החברים הדמיוניים של נועם עוזרים לה "לאוורר" את הכעס שלה, "להזרים" את העצב "ולפורר" את גוש הפחד החוצה - אל מחוץ לגוף שלה! ואז הגוף ובעיקר הנפש של נועם חווים הקלה משמעותית. הזהרורים של נועם עוזרים לה גם בדרך נוספת - כשנועם שמחה והגוף שלה מוצף אושר, הזהרורים מסייעים לה לשמור אותו בתוך ליבה פנימה וכשהיא רוצה, היא יכולה להיזכר בשמחה השמורה אצלה בלב ולחוות אותה מחדש.

 

בספר יש פניות ישירות אל הילדים המקשיבים לסיפור (כשהן מודפסות בפונט שונה) ובסוף הספר יש פניה גם אל המבוגרים הקוראים באוזניהם את הסיפור.

 

לאורך כל הספר מתכתב הטקסט עם האיורים המקוריים והססגוניים של טניה אמבר חינקיס, אשר הפיחה חיים בסיפור והוסיפה לייחודיות שלו.

 


עוד באותו נושא

משחקים ומיומנויות חברתיות

במשחק לומדים לנהל משא ומתן, ובמשחק לומדים ליצור שתופי פעולה. המשחק חשוב לחיזוק הביטחון העצמי ותחושת השייכות

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"לפעמים נועם" הוא ספר נפלא שעוזר לילדים להתחבר לרגשות השונים שלהם, להבין אותם ולהתמודד איתם, הכל באמצעות נועם בת החמש וחצי גיבורת הסיפור והחברים הדמיוניים שלה.

 

מה שאהבתי בספר זה שכשנועם בוכה איש לא מנסה להשתיק את הבכי, כשהיא עצובה לא אומרים לה "לא נורא" וכשהיא כועסת לא שולחים אותה לחדר להירגע. לנועם יש שיטה משלה להתמודד עם רגשותיה - והשיטה עובדת בהצלחה.

 

קראתי לבתי בת החמש את הספר והיא אהבה כל רגע, כולל את האיורים המהממים(!!) והיו לנו שיחות ארוכות ומעוררות מחשבה בתשובות לכל השאלות שמפוזרות מעת לעת בין הדפים.

 

מומלץ בחום!!

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?