בשבוע שעבר עברנו ימים חמים של שרב וטמפרטורות גבוהות שעברו את ה- 40 מעלות, שזה אומר חם מאוד, ושריפות פרצו במקומות רבים בארץ.

מדור חכם בשמש

דברים מהלב

שלום ילדים,

בשבוע שעבר עברנו ימים חמים של שרב וטמפרטורות גבוהות שעברו את ה- 40 מעלות, שזה אומר חם מאוד, ושריפות פרצו במקומות רבים בארץ.

הקיץ ממש בפתח ואנחנו עדיין לא יודעים אם מסתמן לנו קיץ חם במיוחד.

 

לכן מאוד חשוב כבר מעכשיו להתנהג "חכם בשמש":

חיפוש צל חפשו צל בכל מקום מחוץ לבית, בים ובבריכה. שבו מתחת לשמשיה, סככה או כל מגן אחר.

כובע מומלץ לחבוש כובע רחב שוליים או כובע עם מצחייה גדולה, שמגן גם על האוזניים, עור הפנים, העור הרגיש סביב העיניים והעורף.

משקפי שמש מומלצים לשימוש בכל גיל.

ביגוד ארוך ומגן למרות החום, חשוב להתלבש כך שגופנו יהיה מכוסה ומוגן. מומלץ ללבוש חולצה עם שרוולים (טי-שירט), המכסה את הכתפיים והזרועות, ומכנסיים עד הברכיים לפחות.

שעות בטוחות המרכיב המשפיע והמשמעותי ביותר בחשיפה לשמש, הוא שעות החשיפה ולכן, מומלץ להימנע, ככל הניתן, מחשיפה לשמש בין השעות 10:00 - 16:00, בהן עוצמת הקרינה היא מרבית. אם נאלצתם לצאת לשמש בשעות מסוכנות - הקפידו על יתר כללי "חכם בשמש".

מסנן קרינה שימוש נכון בתכשיר מסנן קרינה, קרם הגנה יפחית את נזקי השמש, במיוחד את הסיכון לכוויות,

שתיה במהלך שהייה בשמש, מחוץ לבית, או במהלך פעילות גופנית, גופנו מתחמם. כשהגוף מתחמם, הוא מקרר את עצמו על ידי הזעה, וכתוצאה מכך מאבד נוזלים החיוניים לפעילותו התקינה. לכן, יש להקפיד על שתיית מים מרובה.

 

אם נלמד מעכשיו ונשנן את כללי "חכם בשמש" אני בטוח שנעבור את הקיץ בשלום ונלמד לשמור על הגוף שלנו שיתפקד גם בימים חמים במיוחד. אני באופן אישי, כמי שמסתובב בכל הארץ כדי לשמח ילדים מאמץ את הכללים החשובים האלה ומקפיד לשתות מים כמה שיותר במהלך היום כדי לא לגרום לגוף להתייבש.

שמרו על עצמכם והקפידו על הכללים החשובים,

שלכם,

איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נטע ואני בת 12. לקראת הקיץ המשפחה שלי מתכננים לטוס לטיול שורשים בפולין, עם הדודים וסבא וסבתא של ההורים שלי שהם ניצולי שואה. זה נשמע לי טיול מפחיד כי כל הנושא של השואה גם ככה קשה לי. אני מעדיפה ללכת למחנה של הצופים ולא לנסוע לטיול דיכאון עם סבא וסבתא. ההורים ממש לוחצים אני לא יודעת מה לעשות, אולי אתה איציק יכול לעזור לי. תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: לנטע החמודה, קראתי בעיון את הפקס הארוך ששלחת לי ואני אתייחס למקרה הזה בלבד. טיול כזה, שכל המשפחה נוסעת ביחד למטרה חשובה, קורה פעם בחיים. לכן אסור לך בשום פנים ואופן אפילו לחשוב לותר על הטיול הזה. אני בטוח ומשוכנע שהטיול המיוחד הזה ילווה אותך לאחר מכן לכל ימי כל חייך. למחנה של הצופים יהיו לך עוד הזדמנויות רבות. אז עם חיוך ונשיקה למשפחה, שיהיה בהצלחה.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על תנועת הנוער "כנפיים של קרמבו" שבה באופן קבוע מאמצים ילדים ונוער נכים קשים וילדים אוטיסטים ומארחים להם חברה במהלך השבוע.

ביום שני קניון שרונים אירח כ- 400 ילדים כאלה וארגן להם פעילות מיוחדת שמתאימה להם. גם אני התנדבתי להגיע לפעילות הזו לפי בקשתם של הילדים.

ואכן, כיף ומרגש גם יחד לראות את הנוער הנפלא שלנו בתמיכתו בילדים המיוחדים האלה. כל הכבוד להם, והם מודל לחיקוי עבורנו.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר ילדים חדש: "הרפתקאות אוליבר" מאת מיטל צפרוני, בהוצאת הספרים "אוריון".

זהו הספר השני בסדרת ספרי הילדים המתארת את חוויותיו של הכלב אוליבר. הסיפור מתואר מנקודת מבטו של כלב מאומץ, שהאהבה העיקרית שלו והדבר שמניע אותו בחיים הוא אוכל.

אוליבר מתגורר עם מיטל (שאימצה אותו) ודוג‘ר, כלב נוסף שהצטרף למשפחה. בעקבות האהבה שלו לאוכל הולך אוליבר לאיבוד. בזמן שהוא שוהה מחוץ לבית, הוא חווה געגוע לבעליו ולדוג‘ר, חרטה, זיכרונות מהעבר ופחד. בסופו של דבר, לאחר לילה קשה מחוץ לבית, סוף טוב הכול טוב, ואוליבר נמצא הודות לתליון שעל צווארו.

באמצעות הסיפור הקוראים נחשפים לעולמם המיוחד של הכלבים ומקבלים מסרים, גם בנושא גידול בעלי חיים וגם מסרים של חמלה, סבלנות וקבלה של האחר.

מומלץ בחום.

 

הבדיחה השבועית

המורה הזמינה את אמא של דוד לשיחה.

המורה: הילד שלך לא מפסיק להיות בשיעורים בעננים!

אמא: כפרה עליו, תמיד ידעתי שהוא יהיה טייס...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!