הפסטיבל הססגוני מתקיים זו השנה ה- 15. "לו הייתי פיראט" – מופע עם מיטב משירי ירון לונדון ובהשתתפותו, עברי לידר במופע "האהבה הזאת שלנו", יום הולדת 100 לסשה ארגוב – מופע בהנחיית יענקל'ה מנדל, טקס הבאת ביכורים בשדות כפר יהושע, חגיגת אקורדיונים ארצית, תערוכות אמנות, טיולים ופעילויות לכל המשפחה באתרי התיירות של העמק, ועוד...

"חלב ודבש" בעמק יזרעאל

הפסטיבל נושא אופי של חגיגה עממית, חגיגה של חקלאות וטבע, בה משולבים מופעים מוסיקליים עם מיטב היוצרים והמבצעים בניחוח ארץ ישראל הישנה והטובה.

 

בנוסף, יתקיימו טקסי הבאת ביכורים מסורתיים, ירידים חקלאיים, טיולים בנופי העמק הקסומים, סדנאות ופעילויות לילדים בנושא שבועות, מופעים, מופעי מחול, הרקדות, ערבי שירה וזמר, תיקון ליל שבועות, ירידי אמנים ומגוון אטרקציות באתרי התיירות.

 

המופע המרכזי של הפסטיבל - "לו הייתי פיראט" הפקה מיוחדת ומקורית של הפסטיבל לרגל יום הולדתו ה- 75 של ירון לונדון ובהשתתפותו, יכיל את מיטב שיריו של לונדון בעיבודים חדשים ומיוחדים יבוצעו ע"י אמנים והרכבים שיורכבו באופן חד פעמי לערב הזה.

המופע יתקיים ב 24/5/15. משתתפים: אוהד שרגאי, אילן וייל, בטי פבלו, חני דינור, יוסי מרשק, ירמי קפלן, רן אלירן, ששי קשת ותומר שרון (תומש), דרור קרן ורמה מסינגר ישתתפו וגם ינחו את הערב. אורח מיוחד: מוטי קירשנבאום.

 

עברי לידר יתארח באמפי נהלל עם המופע "האהבה הזאת שלנו", זאת ב-21/5, בשעה 22:00.

 

ב-23/5 יתקיימו באולם המופעים יפעת שני מופעי מחול: מולטימדיה אנרגטי ומלא הומור של שקטק קצב בתנועה ובאותו ערב יציינו במוזיאון העמק ביפעת את יום הולדתו ה-100 של סשה ארגוב עם סיפורים אישיים ושירים שהפכו לנכסי צאן וברזל בהשתתפות משפחתו והזמרים ראובני וחנן יובל ובהנחייתו של יענקל'ה מנדל.

 

עוד יופיעו: חבורות הזמר של עמק יזרעאל בחגיגית זמר עברית מופע בעריכתו ובהנחייתו של יורם רותם, מופע מחול יזרעאלי שנות החמישים והשישים ומקהלת האיחוד שחרית מוסיקלית בגניגר, "שרים אדמה"- שירת רבים בליווי מוסיקלי של שירי אדם ואדמה.

 

כמיטב המסורת בעמק יזרעאל, המשפחות ייהנו מטקס הבאת הביכורים המרכזי שיתקיים בשדות כפר יהושע, עם תצוגה של ענפי המשק, הדגמה בשדה פתוח, רונדו טרקטורונים וסוסים לצד להקות מחול וזמר.

 

ערבי תיקון ליל שבועות המסורתיים יתקיימו בנהלל ובקיבוץ יפעת - הכניסה חופשית!

 

במהלך הפסטיבל יוצגו מספר תערוכות אמנות, ביניהן: "תערוכת אמני העמק 3" שתציג כ-90 יצירות אמנות של 50 אמנים ויוצרים תושבי העמק – ביניהם – אלי שמיר, יעקב דורצ'ין וחיה גרץ רן, "אדמה- תערוכת אמנות קבוצתית רב תחומית" שתציג שפע יצירות עכשוויות בנושא אדם ואדמה. בין המציגים: מיכה אולמן, חיימי גלעד פניכל, פואד אגבריה ועוד רבים.

 

באתרי התיירות בעמק יזרעאל יחכו למבקרים שפע פעילויות וסיורים: "יום ירוק" עם הפעלות ירוקות לילדים ודוכנים מתוצרת המשק במרכז לחקלאות וקיימות נהלל (כניסה חופשית), קבלת שבת, הכנת לחם, סיור, קציר וסדנאות ב"מוזאון עין דור", שוק איכרים ואמנים יוצרים במוזאון העמק ביפעת, סיור סגווי שטח בעקבות השיבולים עם "רווה אתגרים" בנהלל, סיפורים ריחות וטעמים במרכז המבקרים של "תנובה", סיור מודרך בעקבות אנשי בראשית עם טלי זייד, קטיף עצמי של פטל במשק ז"ק, גלריית הציורים של בבי במושב היוגב, חוויה רב חושית בבית בד גלילי בבית לחם הגלילית, חקלאות וקרקס בעמק יזרעאל, פסטיבל הקולעים ה-9 בחוות דרך התבלינים, קטיף עצמי ותצוגה חקלאית ב"קטופותי" בבית לחם הגלילית, סדנאות קרקס מלהיבות בבית הספר הישראלי לקרקס בכפר יהושע, סיור רכיבה ברפת ובשדות קיבוץ רמת דוד עם אופניים חשמליים, מסיבת פרידה למבוך החיטה של מבוך בעמק, טעימות יין ודבש עם תערוכת אמנות במרכז המבקרים של יקב יפתחאל ועוד...

 

 

לפרטים נוספים: http://www.emek-tour.org.il/.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!