בשבוע הבא, ביום ראשון ה- 17/05/15, נחגוג את יום ירושלים שהוא יום חג לאומי בישראל שנקבע לציון איחודה של ירושלים לאחר כיבוש העיר העתיקה ושאר מזרח ירושלים במהלך מלחמת ששת הימים.

יום ירושלים 2015

דברים מהלב

שלום ילדים,

בשבוע הבא, ביום ראשון ה- 17/05/15, נחגוג את יום ירושלים שהוא יום חג לאומי בישראל שנקבע לציון איחודה של ירושלים לאחר כיבוש העיר העתיקה ושאר מזרח ירושלים במהלך מלחמת ששת הימים.

במלחמת ששת הימים שחרר צה"ל את ירושלים מידי הצבא הירדני והצנחנים פרצו את חומות העיר העתיקה והגיעו אל רחבת הכותל המערבי, שהוא מה שנשאר מבית המקדש שנחרב. אחד הקרבות הקשים ביותר לשחרור ירושלים התרחש בגבעת התחמושת ויש הרבה סיפורי גבורה בדרך אל העיר העתיקה.

אני ממליץ לכם לנסוע עם ההורים ליום טיול בירושלים, שיכול להתחיל בדרך בורמה, משם לגבעת התחמושת וליהנות מהעיר הקדושה, והמיוחדת הזו. ביקור בעיר העתיקה, ועוד מקומות בילוי עם ילדים, כמו: מעלית הזמן וגן החיות התנכי. אם תחפשו באינטרנט תמצאו את כל האינפורמציה הדרושה לטיול בירושלים כמו מסעדות מוזיאונים ועוד..

שירים רבים נכתבו על ירושלים וכל שיר, מיוחד מקודמו. השיר הכי מזוהה עם היום הזה הוא "ירושלים של זהב".

ירושלים היא כיום בירת ישראל, בה יושבת הכנסת והממשלה, ובימים אלה ממש עולה שוב שאלת ירושלים כשהפלסטינים מדברים על הכרזת מדינה שבירתה ירושלים המזרחית.

לכן זה הזמן לבקש מההורים טיול לירושלים אז... לוקחים כובעים, מים, סנדוויצ‘ים, חוגרים חגורת בטיחות, מצטיידים בדיסק עם שירי ירושלים וקדימה לדרך. מאחל לכולם הנאה גדולה!

אני מבקר הרבה בירושלים במסגרת עבודתי ובכל פעם מחדש יש לי הרגשה מיוחדת בגוף בכניסה אל העיר הקדושה.

המון אהבה לכולם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על ילדי גן ארבל ומשפחותיהם, וגם על בוגרי הגן ב- 20 השנים שחלפו. כל אלה התגייסו לעזור לסייעת הגן שלהם נעמי שחלתה במחלה קשה.

ילדי ובוגרי הגן ביחד עם הגננת שרה החליטו ללוות את הסייעת האהובה במשך כל תקופת המחלה, על ידי כך שהילדים והבוגרים, חלקם כבר בני 22, לא עוזבים את נעמי לבד וכל יום מגיעים אליה, עם ציורים ודברים טובים, מנסים להשיג כסף לרכישת תרופות יקרות בשבילה ועוד.

כששאלתי אותם למה הם עושים את זה? ענו לי שלמרות שחלפו השנים, הם לא יכולים לשכוח את האהבה הגדולה שנעמי נתנה לכל אחד מהם, וזה הזמן להחזיר לה אהבה בחזרה".

הסיפור הזה ריגש אותי כל כך. כל הכבוד.

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי הגר ואני בת 11. יש לי בעיה גדולה מאוד. אני מאוד שעירה, בידיים ובפנים. כל החברים שלי צוחקים עלי שאני "בן" ויש כאלה שקוראים לי "גבר". אני לא יודעת מה לעשות. אני בוכה הרבה ולא רוצה ללכת לבית הספר. אימא שלי לא רוצה בכלל לשמוע על כך שאלך לקוסמטיקאית. היא אומרת שאני עדיין קטנה בשביל זה. אולי תהיה מוכן לדבר עם ההורים שלי ולשכנע אותם לקחת אותי להוריד את השיער מהגוף שלי. אני כבר לא רוצה להביט במראה בגלל זה. איציק תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: להגר החמודה, קראתי את הפקס הארוך ששלחת לי וקיצרתי אותו לכמה שורות. נתחיל בזה שאני לא יכול וזה לא תפקידי לדבר עם ההורים שלך על כך. אני מבין ומזדהה עם הבעיה שלך של הרבה שיערות במקומות לא נוחים בגוף. מצד אחד, ההורים שלך צודקים שילדה בת 11 לא צריכה לעשות הסרת שיער. מצד שני, החברה מסביב לא תומכת אלא מכאיבה ומרגיזה. לכן לדעתי את זקוקה למישהו שכן יכול לדבר עם ההורים שלך ויש לו סמכות טיפולית. אני ממליץ לך לדבר על כך עם יועצת בית הספר או עם משהו קרוב להורים שלך שאת מרגישה מספיק נוח לדבר אתו על הכל.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר חדש "מחברת המפלצות" שכתב טרוי קאמינגס בהוצאת כתר.

אלכסנדר בופ זה עתה עבר לעיר חדשה, והוא בטוח שזה מקום מפחיד ונורא. בהתחלה הוא מוצא מחברת מלאה בציורי מפלצות. אחר כך הוא מתחיל לראות בכל העיר בלונים בריונים שמעיפים זרועות לכל הכוונים.

האם הם רודפים אחריו?

מה המחברת הזאת מנסה לרמז לו?

אלכסנדר עומד לגלות את כל התשובות.

מומלץ בחום.

 

הבדיחה השבועית

מה קרה ל- T-SHIRT שנתקעה מתחת לסלע?

היא חולצה...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!