זהו. אנחנו כבר אחרי פסח ואוטוטו נשאיר גם את ל"ג בעומר מאחורינו. נשארו חודשיים לסיום שנת הלימודים, ועונת המבחנים בפתח. נגמרו התירוצים, נגמרו ההנחות, נגמרו הדחיות.

להתגבר על מגוון בעיות של קשב וריכוז

עכשיו הגיע הזמן לתוצאות, להתמודדות עם השגרה ולהצלחה בלוח הזמנים הצפוף והלא פשוט.

 

הרבה ילדים והורים מגלים דווקא בשלב הזה, כי הקושי הרבה יותר משמעותי ממה שחשבו, התמודדויות חדשות מרימות ראש ואנחנו מתגייסים על מנת לתת להם כלים ויכולת לשמור על הקצב, להצליח ולהתגבר על מגוון בעיות של קשב וריכוז, קשיים רגשיים או חברתיים ועוד.

 

הנה 5 טיפים שעשויים לעזור גם לכם

1. אצבע על הדופק.
אין ברירה - הדרך לילד שעומד בקצב של הכיתה עוברת דרך הרגליים. לעבור יחד על המחברות ועל החומר הנלמד, לוודא מדי יום שהשיעורים מוכנים, ברורים ומובנים, לשריין שעה מיוחדת לעזרה במידת הצורך וליצור מנגנון של פיקוח-דיווח שעובד בשבילכם.

2. תקשורת קבועה עם המורה.
גם אם אין בעיה מיוחדת, מומלץ לשמור איתה על ערוץ תקשורת פתוח ועל אחת כמה וכמה כשאתם יודעים שהילד שלכם זקוק לתשומת לב מיוחדת.

3. תזכורת ויזואלית.
רשימה שממנה ניתן למחוק מטלות, מערכת שעות שתלויה במקום בולט, תמונה או שלט עם היעד הסופי מול העיניים, יש ילדים שפשוט צריכים את התזכורת הויזואלית, עם מטרה ברורה מול העיניים.

4. תמריץ מוגדר.
כדי להפסיק לריב עם הילדים על הלימודים ולהפוך את הלמידה למטרה משותפת, חשוב להגדיר לילדים ולעצמכם "מה יוצא מזה". אלה יכולים להיות דברים ערטילאיים יותר, כמו "להיות תלמיד טוב", "להיות מקובל", או "תעודה טובה". ואלה יכולים להיות גם ציוני דרך שאתם קובעים ביניכם לבין עצמכם על הישגים משמעותיים. כל משפחה והתמריץ שלה.

5. לקבל עזרה.
מניסיוננו, קשיים לא נעלמים סתם כך. להיפך. קושי קטן פעמים רבות תופח והופך לקושי גדול בעל השלכות רבות על הילד - לימודיות, חברתיות ורגשיות. אם הילד מגלה קושי, תופס פער לימודי או סובל בבית הספר, אל תחכו!
מצאו את הדרך הטובה ביותר לעזור לו באופן מקצועי, על מנת לאפשר לו להגשים את מלוא הפוטנציאל הטמון בו.

 

אל תחכו! תנו לילדכם צ‘אנס להבריק. בואו להחזיר להם את החיוך, הביטחון העצמי ואת תחושת היכולת. את השינוי - ירגישו כל בני הבית!

 

 

לפרטים נוספים לגבי טיפול בבעיות הקשב והריכוז במרכז אוצרות חינם וללא כל התחייבות - צלצלו עכשיו ל 077-4500838.

 

שלכם,
ד"ר יואב פנחס,
מנכ"ל אוצרות הקליניקה למתנת קשב וריכוז וצוות המרכז
077-4500838 
קליניקות: כרמיאל, חיפה, נתניה, רמת גן, ראשל"צ, מודיעין, אשדוד, ירושלים, באר שבע (עומר).

 


עוד באותו נושא

שיעורי בית – למה זה טוב?

יומו של תלמיד הוא עמוס מאד בימינו, כשלכל פעילויות אחה"צ מצטרפות גם מטלות לימודיות. אז אולי אפשר לוותר על שיעורי הבית?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!