מישל תם היא אישה מוכשרת. היא שחקנית, ציירת, אומנית, מפעילה בימי הולדת, מתמחה בציורי פנים וגם אספנית נלהבת של תלבושות תקופתיות. איך כל אלו משתלבים לעסק אחד? המשיכו לקרוא...

מישל תם, אמא לשניים - בן ובת, התחילה את דרכה לגמרי במקרה. היא למדה משחק במקומות שונים ועסקה פה ושם כשחקנית זוטרה. יום אחד הגיעה לגן של בתה וערכה בעצמה יום הולדת עם הפעלה מיוחדת לכל הילדים, כשהגננת שאלה אותה "כמה היא לוקחת" על הפעלה כזו. או-אז היא הבינה שעשתה משהו נכון, והפכה לליצנית ומפעילה בימי הולדת.

 

במקביל, המשיכה מישל לחלום על קריירה כשחקנית ועבדה מדי פעם כ"פסל חי" - דמות הלבושה בתלבושת מסויימת וניצבת כפסל חי בין האורחים באירועים וכנסים. היא אף רכשה שמלה תקופתית לצורך האירועים האלו, בהם מדי פעם היה עליה להסתובב בין האורחים.

מישל התאהבה בתלבושת התקופתית ובשמלה המרהיבה ורכשה אחת נוספת ואחריה עוד ועוד. היא המשיכה להגיע עימן לאירועים כפסל חי, ועם הזמן רכישת השמלות התקופתיות הפכה להתמכרות קשה.

 

תחילת הדרך - מאיפה בא הרעיון להקים את האתר?

ככל שקולקציית השמלות שלה גדלה כך גילתה מישל שההתלהבות של הקהל באירועים השונים עלתה. אבל, מה לעשות, לא בכל יום היתה לה עבודה כפסל חי. וכך התחילה מישל לחשוב מה היא יכולה לעשות עם ארון השמלות הענק שלה שבחלק גדול מהחודש נותר ללא שימוש.

ואז עלה לה רעיון: היא תהפוך את הארון למלתחה ניידת ותשכיר אותו לאירועים ומסיבות! כמובן שלא הייתה לה כוונה להשכיר את השמלות היקרות שלה ללא ליווי והשגחה שלה, וכך הרעיון התגלגל והתפתח עד לעסק שהיא מנהלת היום.

 

תלבושות לצילום תקופתי

וכך זה עובד: מישל מגיעה לאירוע או למסיבה, ואיתה כל קולקציית השמלות שלה שבינתיים התרחבה וכוללת גם טוקסידו לגברים ומספר שמלות וג'קטים לילדים.

היא גם מביאה איתה את כל האביזרים הנלווים לשמלות ולחליפות: כובעים, שמשיות, מראות ומניפות, ובמידת הצורך אפילו תמונת אווירה ענקית שאפשר יהיה להצטלם איתה כרקע, ובעל/ת האירוע ואורחיהם יכולים ליהנות, למדוד תלבושות כאוות נפשם ולהצטלם לבושים בהן.

ומה עם העבודה כליצנית? בד בבד עם העיסוק בשמלות מישל לא הפסיקה לרגע ללמוד ולהעשיר את עצמה, ובהיותה ציירת מוכשרת החליפה את ההפעלות שנהגה לערוך כליצנית - בציורי פנים שהיא עושה בימי הולדת לילדים.

היא מגיעה מצויידת בחוברות עם עשרות אפשרויות, ויכולה לצייר על הפנים של כל ילד מה שהוא רוצה: החל בפרחים ופרפרים, ליצנים, נסיכים ונסיכות, שפנים וכלבלבים ועד לציורים של גיבורי על כמו ספיידרמן וחבריו.

מישל מדגישה שהיא משתמשת אך ורק בצבעים טובים, אמידים ומאושרים על ידי ה FDA ולא בטושים או צבעים שאינם מתאימים לציור על הפנים. היא מספרת שנתקלה לא פעם במפעילים שונים שמשתמשים בצבעים שעשויים לגרום נזק ומפצירה בהורים לשים לב לחומרים שמורחים על הפנים של ילדיהם.

מה בהמשך?

הכוונה היא להמשיך ולפתח את העיסוק בשמלות תקופתיות, להפיץ את העסק ו"לעוף איתו קדימה". החלום של מישל הוא להגיע לאירוע עם השמלות שלה לפחות פעמיים בשבוע, ושהטלפון לא יפסיק לצלצל...

איזה טיפ היית נותן להורים אחרים שפתחו עסק?

להעז לחלום, ליזום ולא להפסיק להתפתח ולהתקדם קדימה. לא לפחד להפוך את התחביב לעסק - מגיע לכל אחד לעשות את מה שהוא אוהב בחיים!

ליצירת קשר עם מישל

פייסבוק: פסל חי מישל תם

טלפון: 052-2222309

 


עוד באותו נושא

ביום הבחירות

ביום הבחירות עובדי בתי הספר, גני הילדים הפעוטונים והמשפחתונים יוצאים גם הם לשבתון והקלפיות ממוקמות לרב בבתי הספר

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?