ספר הילדים החדש "קשת בסלט" מעביר מסר לתזונה בריאה באמצעות סיפור קליט המשלב צבעים, צורות וטעמים, בריאות ובילוי, אחווה ושיתוף פעולה.

הספר מתאר את חווייתן של שמונה חתולות, החוברות יחד למשימה משותפת, מהנה ובריאה: הן מטיילות בדרך, אוספות חברות והכל בשביל יצירה אחת - הכנת סלט.

לכל חתולה שמצטרפת צבע אחר והרעיון המרכזי הוא שעל כל חברה שמצטרפת ליצירה להביא ירק בצבע שלה. לאורך הסיפור מתגלה בעיה שדורשת מחשבה ופתרון יצירתי, כדי לאפשר שיתוף פעולה בין כולן.

 

את הספר איירה הדר הראל, ביתו בת ה-10 של המחבר אשר איוריה המקוריים והססגוניים משלימים באופן נפלא את הטקסט והחרוזים בסיפור.

קשת בסלט

המחבר, יהושע הראל, בן 36 נשוי ואב ל- 2, הינו בעל תואר ראשון במשפטים ובפסיכולוגיה, תואר שני במנהל עסקים ומוסמך כגרפולוג מספר:

"כשהדר, בתי בת ה-10, הייתה בת כשנתיים היא סירבה לאכול ירקות ולא הועילו מאמצי השכנוע. היה לי קשה לקבל זאת היות שאני רגיל מילדותי לאכול הרבה ירקות. כדי להתמודד עם ההתנגדות הזאת חיפשנו, אשתי ואני, אמצעים שונים, ביניהם ספרי ילדים העוסקים באכילה בריאה, התייעצות עם אנשים מקצוע, תכניות טלוויזיה ועוד. האמצעים הללו עזרו רק באופן חלקי.

יום אחד המצאתי את הסיפור על אודות חתולות שמתאגדות להכנת סלט, כשכל חתולה מביאה ירק בצבע שלה וסיפרתי לה. דווקא הסיפור עשה את שלו – היא הסכימה לאכול ירקות וכיום אכילת הירקות היא חלק אינטגרלי מכל ארוחה, עד כדי כך שגם אם אנו יוצאים לאכול בחוץ, הילדים עשויים לבקש קערת ירקות להשלמת הארוחה עם חזרתנו הביתה.

 

לאורך השנים הסיפור שודרג כשהבסיס נשאר זהה כמובן. בסופו של דבר הדר שכנעה אותי לפרסם אותו, וכיוון שהיא אוהבת לצייר ועושה זאת היטב בחרתי בה להיות המאיירת. הדר החלה באיור בגיל 8.5 וסיימה בהיותה בת 9.5 - בחופש הגדול האחרון".

 

בסוף הספר משולבת חוות דעת של דיאטנית קלינית, שמסבירה את חשיבות האכילה הבריאה בכלל ואכילתם של ירקות רבים בצבעים מגוונים בפרט וכן מוצעות דרכים לשכנע ילדים לאכול ירקות באופן תדיר.

 

המלצתנו היא להכין לעצמכם קערה של ירקות בשלל צבעים, להתרווח על הספה עם הילדים ולהתחיל בקריאה. קריאה מהנה ובתיאבון!

 


עוד באותו נושא

עוגיות פתי בר הום-מייד

עוגיות פתי בר ביתיות, טעימות ופריכות מבצק ברטון שכל ילד ייהנה להכין וגם לזלול...

התגובות שלכם ...

חוות דעת

קשת בסלט הוא סיפור מקסים לגיל הרך ובמיוחד לסרבני הירקות למיניהם...

 

הספר מציג לנו את סיפורן של כמה חתולות, כל אחת בצבע אחר, החוברות יחד כדי להכין סלט ירקות.

אף שקהל היעד הם ילדים קטנים, מוגש כאן סיפור שמכיל המון: חברות, אתגר במשימה שיש למלא, צבעים שיש להכיר (ואף למצוא ירק בכל אחד מהם - לא תמיד פשוט), חדוות ה'ביחד' בעת הכנת הסלט ולסיום: מנה של בריאות וכיף.

 

בסוף הספר נמצא מאמר של עינת מזור בקר, דיאטנית קלינית, בו היא מסבירה על חשיבותם של ירקות ובמיוחד בצבעים שונים, וגם נותנת מספר טיפים יעילים שיכולים לגרום לסרבנים להתחיל לאכול אותם.

 

מומלץ בחום!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?