ההכנות למסיבת יום ההולדת ה- 50 של המוזיאון בעיצומן: תערוכות חדשות מוקמות במיוחד לרגל האירוע החגיגי, יצירות חשובות עושות את דרכן לישראל, באגף הנוער התחילו להכין שקיות יום הולדת, שפית קינוחים עובדת על עיצוב קאפקייס מרהיבים ולהקת טררם מתכננת הופעה מיוחדת. 11 במאי 2015 - הכניסה חינם!

חוגגים 50 למוזיאון ישראל

אם גם אתם נולדתם ב-11.5.65 - בואו לחגוג את יום ההולדת איתנו ותקבלו מנוי למוזיאון לכל החיים.

 

במשך 50 שנה אירח מוזיאון ישראל בין כתליו גדולי עולם: ראשי מדינות (כמו הנשיאים בוש ואובמה, קנצלרית גרמניה, מלך ספרד ועוד רבים אחרים), אמנים בינלאומיים (מאלפרד היצ'קוק ועד ברברה סטרייסנד ובונו) וצמרת השלטון בישראל לדורותיה (מבן גוריון ואשכול ועד נתניהו וריבלין). אבל ב-11 במאי 2015, ביום הולדתו ה-50, הציבור הרחב מוזמן להתארח במוזיאון ולחגוג איתנו יום הולדת בלתי נשכח. ביום הולדתו יחנוך המוזיאון את תצוגת הקבע החדשה בגלריה לאמנות ישראלית שתחליף את התצוגה שהייתה קיימת מאז תחילת העשור.

 

לכל אורך היום ייערכו סיורים מודרכים מיוחדים ברחבי המוזיאון – לילדים ולמבוגרים.

יום ההולדת הוא הזדמנות נפלאה לבקר בתערוכות המיוחדות של שנת היובל: קיצור תולדות האנושות ו-1965 היום. המבקרים שיגיעו לחגוג עם המוזיאון יוכלו להיות גם הראשונים שמבקרים בתצוגת הקבע החדשה של הגלריה לאמנות ישראלית שתיפתח באותו יום.

הם גם יוכלו להשתתף בטקס הפתיחה החגיגי של שתי תערוכות חדשות באגף הנוער של המוזיאון:

 

התערוכה יומולדת שעוסקת בטקס השנתי המוכר לכל אדם בכל תרבויות העולם - יום ההולדת. האם ביום הזה אנו חוגגים את אותו היום או חוגגים חיים שלמים? מה יש בטקס הזה שמעורר בנו רגשות מעורבים? ימי הולדת אמיתיים יתערבבו בחגיגות דמיוניות, ועבודות אמנות יציגו את המעטפת הצבעונית והמפתה לצד הרגעים האישיים והאינטימיים של טכסי יום ההולדת.

 

והתערוכה השנייה, "תערוכה בקופסא", שמסכמת עשרות תערוכות שהוצגו באגף הנוער של המוזיאון במהלך חמישים השנים מאז הקמתו: עשרות קופסאות מעץ בגדלים שונים שבכל אחת מהן תערוכה והפתעה. הקהל יוכל להציץ, להפעיל ולקחת חלק פעיל בתערוכה. זוהי הזדמנות להיזכר בתערוכות כמו "אתונה בגדולתה", "מצרים העתיקה", "מסופוטמיה", שעסקו בנושאי היסטוריה ואמנות קלאסית, "הודו" ו"מקסיקו" שהציגו אמנויות עממיות, בתערוכות שהציגו נושאים כגון "מראה", "קופסא", "אוכל", ו"מים" ותערוכות רבות נוספות.

 

אבל לא רק תערוכות יהיו ביום ההולדת.

שפע של מופעים לקטנים ולגדולים: להקת טררם במופע מיוחד, הכוריאוגרפים יוסי ברג ועודד גרף עם דמויות קסומות, תיאטרון האינקובטור עם אורחים מן העבר, וכמובן שאי אפשר לחגוג יום הולדת בלי קוסם ומכופף בלונים. ילדים שיגיעו לחגיגה יוכלו ליהנות משקית יום הולדת עם הפתעות ומסדנאות יצירה. ואילו בני 50 שנולדו ב-11 במאי 1965 ויבואו לחגוג במוזיאון ביום זה את יום הולדתם, יקבלו במתנה מנוי למוזיאון לכל החיים.

 

ועוד חשיפה מיוחדת לרגל יום ההולדת: הפסל הנודע Sacred Heart של ג'ף קונס עושה את דרכו ארצה וייחשף לראשונה ב-11 במאי בטקס חגיגי בהשתתפות נשיא המדינה לשעבר, מר שמעון פרס.

 

וזה כמובן עוד לא הכל. מתוכננות עוד הפתעות מיוחדות שלא נספר עליהן, כדי שלא להרוס את ההפתעה. מי שירצה לראות אותן יוכל לבוא ביום שני, ה-11 במאי, מהשעה 10 בבוקר ועד 9 בלילה.

 

חגיגות יום ההולדת יימשכו באותו שבוע (בימים ג', ד', ה' ושבת) עם סדרת מופעים אקוסטיים של אמנים ישראליים שיופיעו בתערוכה "1965 היום": חווה אלברשטיין שחוגגת 50 שנה לאלבום הראשון שלה, מיכה שטרית וארקדי דוכין, כנסיית השכל ושלומי שבן. ניתן לרכוש כרטיסים למופעים אלה באתר המוזיאון.

 

 

האירוע יתקיים ב- 11 במאי 2015 בין השעות 10:00 עד 21:00.

הכניסה למוזיאון וההשתתפות בכל הפעילויות ביום ההולדת היא חינם!!!

לפרטים נוספים: http://www.imjnet.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!