היום אני רוצה להמליץ לכם על ספר מצחיק שקראתי בסוף השבוע האחרון: קוראים לי סטילטון, ג'רונימו סטילטון, מאת ג'רונימו סטילטון.

מתן ממליץ: קוראים לי סטילטון, ג'רונימו סטילטון

בספר מסופר על עכבר בשם ג‘רונימו סטילטון, ולמי שלא יודע (אני לא ידעתי) סטילטון הוא שם של גבינה אנגלית מפורסמת, שמיוצרת באנגליה כבר משנת 1730. המציא קופר תורנהיל, בעל פונדק מהכפר סטילטון.

 

בתחילת הספר ג‘רונימו סטילטון נראה טיפוס משעמם, אבל ככל שמתקדמים כך הוא נהיה יותר ויותר מגניב.

 

בהתחלה הוא נכנס למשרד שלו, שיש בו שולחן, מחשב, והוא עוסק בכתיבת עיתונים. המשרד שלו מאד מבולגן תמיד ולכן הוא מוצא עכברית שטובה במחשבים ורוצה שהיא תעבוד אצלו.  

אחר כך העניינים משתבשים כשסטילטון מאבד הרבה כסף כיוון שהעכברה דורשת משכורת כפולה, שאותה הוא מסכים לשלם לה כי הוא מאד רוצה שתהיה לו עוזרת.

אבל העוזרת, פינקי פיק, שהיא בת 13 בסך הכל, היא ילדה שובבה שעושה בלגן. היא צובעת את הקירות, עושה מסיבה בקוטב הצפוני שאליה היא מזמינה גם את שני האחים של סטילטון ואת האחיין שלו, ומשם העניינים מסתבכים ואילו סטילטון הופך לעכבר מגניב ובכלל לא קלאסי...

מוסר ההשכל הוא שלא צריכים להאמין לכל דבר שקוראים באינטרנט - לא להיות פתי מאמין לכל דבר.

 

נהניתי מהספר כי הוא ממש ממש מצחיק.

תראו למשל את מפת אי-העכברים, שבה מתוארים שמות של מקומות באי כמו: "עכבריסטאן", "פסגת אניכבראקפיאאותך", "פסגת הכיקרשיש", "אגם אגם", "אגם אגמאגם" וגם "אגם אגמאגמאגם"....

 

מומלץ!

 


עוד באותו נושא

הידעתם? טריוויה לכל המשפחה

אתם מוזמנים להשחיז את מוחכם ולבחון את עצמכם ואת כל בני המשפחה בשלל חידות נהדרות במגוון תחומים.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!