המוזיאונים הפתוחים של סטף ורטהימר בתל-חי, תפן ועומר מזמינים את הקהל הרחב ביום העצמאות - ללא תשלום!

המוזיאונים הפתוחים חינם בעצמאות

ביום העצמאות, 23 באפריל 2015, מזמינים המוזיאונים הפתוחים בתל חי, תפן ועומר את הקהל הרחב לביקור ללא תשלום!

 

זוהי מסורת רבת שנים שמנהיג יוזם גני התעשייה והמוזיאונים, התעשיין סטף ורטהימר מלוחמי הפלמ"ח, שגם הקים את גני התעשייה בפריפריה, כתפישה ציונית לחיזוק הנגב והגליל! את המוזיאונים בגני התעשייה פותח ורטהימר בחינם, למען הקהילה וקירוב הקהל לתעשייה ואמנות.

בכל ימות השנה פתוחים המוזיאונים ללא תשלום לחיילי צה"ל!

 

המבקרים בגני התעשייה ביום העצמאות יחשפו לתערוכות המוצגות ולפעילויות המגוונות במוזיאונים:

 

במוזיאון הפתוח לצילום בגן התעשייה תל-חי

תערוכת צילום "בעקבות"- של מישל פלטניק - גוף עבודה המתייחס ליצירתו של האמן הבריטי הנודע פרנסיס בייקון (Bacon). בתערוכה סדרות של צילומי סטילס ועבודות וידיאו שעניינם טיפול בזהות ובדימוי האנושי תוך בחינת המרחב והמרת המדיום הציורי-פיסולי לסטילס ווידיאו, כחלק ממשחק תפקידים בעולם של מציאות.

תערוכת עבודות בוגרי קורס צילום דיגיטלי 2015-2014- בה עבודות המבטאות את מגוון הנושאים שנלמדו בקורסים: טבע ונוף, סטודיו, פורטרטים, סביבות, טבע-דומם ועוד.

עוד במוזאון- צילומדע- אגף אינטראקטיבי מרתק לכל המשפחה- בעזרת מתקני הפעלה ומשחקים טכנולוגיים, טאבלטים ותצוגות מרהיבות, לומדים וחווים את עולם הצילום על מכלול היבטיו.

שעות פתיחה ביום העצמאות בין השעות 10:00-16:00.

 

במוזיאון הפתוח בגן התעשייה תפן

"הכי רחוק מתל אביב" של הפסלת ורדה יתום- אחת מעשרת הפסלים הקרמיים הטובים בעולם.

בתערוכה מוצגות שבע סדרות חדשות, שנוצרו בשנים האחרונות. יצירתה של יתום מתאפיינת בחשיפה של השאלות והמצוקות הקיומיות תוך חשיפת היכולות והתכונות הייחודיות של החומר הקראמי. כל זאת במבנים סדרתיים, כאשר כל סדרה עוסקת בנושא מסוים, אך כל פסל בודד עומד גם כיצירה בפני עצמה.

במוזיאון יתקיימו לאורך היום מגוון סדנאות יצירה.

עוד במוזיאון- אוסף מכוניות קלאסיות- שכולן נסעו על כבישי הארץ, תערוכת הגלגל- תערוכה אינטראקטיבית, ושלל מכשירים העשויים מגלגלים להפעלה, מוזיאון ליהדות דוברת גרמנית מורשת הייקים. גן פסלים רחב ידיים, חנויות מפעל, משחקיה וקפטריה עם ארוחות ילדים. שעות פתיחה ביום העצמאות בין השעות 10:00-16:00.

 

במוזיאון הפתוח בגן התעשייה עומר

תערוכת צילום-זיכרונות ממשלתיים- רגעים בחיי ראשי ממשלה מבעד לעדשה מארכיון צלם לשכת העיתונות הממשלתית משה מילנר. תערוכת צילומים מקיפה המוצגת לקראת יום העצמאות ה-67 למדינת ישראל, בה מונצחים תשעה ראשי ממשלת ישראל, מלוי אשכול ועד בנימין נתניהו ושמעון פרס כנשיא, בתחנות מרכזיות בחייהם האישיים ובתולדות מדינת ישראל.

עוד במוזיאון- תערוכתו של אילן אורבוך "השתקפויות" בגן הפסלים, אוסף מכוניות עתיקות, חדר אמנות מדע "בין מציאות לדמיון"- אמצעי המחשה מעוררי סקרנות ומחשבה ועוד.

שעות פתיחה ביום העצמאות בין השעות 10:00-15:00.

 

 

לפרטים נוספים:

המוזיאונים הפתוחים - www.omuseums.org.il

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!