הוצאה מחודשת מאת סוזנה דייוידסון לסיפורה של אנה פרנק שנכתב בעזרתה של ניצולת השואה אווה שלוס, אחותה החורגת של אנה.

אנה פרנק

בגיל שלוש עשרה נכנסה אנה פרנק עם בני משפחתה למחבוא סודי כדי להסתתר מהנאצים. במשך שנתיים אסור היה לה לצאת החוצה, לרוץ, לצעוק או לצחוק בקול רם מדי. במקום זאת, היא מילאה את היומן שקיבלה ליום הולדתה במחשבותיה וברגשותיה, עד ליום בו נתפסו בני המשפחה ונשלחו למחנות הריכוז.

 

היומן שכתבה התפרסם בכל העולם והפך את אנה לסמל של אומץ לב, תקווה ואמונה, כמו גם לסמל סבלם וגורלם של בני העם היהודי בשואה.

 

 

 

 


עוד באותו נושא

נושא המוות אצל הילדים – פחד המוות של ההורים

הדיבור על המוות מתחיל אצל ילדים בערך בגיל 4 ובדרך כלל נמשך עד גיל 6 עת הולכים לכיתה א'. כמה דגשים לשיחה עם הילדים על נושא זה.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"אנה פרנק" של סוזנה דייוידסון הוא ספר חדש המציג את אנה פרנק, אולי הילדה המוכרת ביותר מששת מיליוני קורבנות השואה, לילדים הצעירים של ימינו שטרם שמעו עליה.

 

הספר מציג את אנה ומגולל את קורותיה מאז היותה ילדה קטנה ומאושרת בהולנד ועד סופה הטרגי במחנה ברגן-בלזן, הכל מלווה בתמונות אמיתיות של אנה ומשפחתה ובצילומים מהיומן המקורי.

 

למרות שהיומן המקורי של אנה פרנק היה ספר לגיל הנעורים, הכיל הגיגים פילוסופיים של נערה מתבגרת כמו גם ביקורת על חיי היום-יום של מי שכלואה במקום אחד חודשים רבים, ספרה של דייוידסון מתמקד בהבאת הסיפור הציורי וההיסטורי לילדים, כדי לאפשר גם לצעירים יותר להכיר את הנערה המרתקת הזו ולמלא את צוואתה "אני רוצה לחיות גם לאחר מותי".

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!