חג הפורים מאחורינו ואצלי החג עבר בכיף, בשמחה, עם הרבה הופעות ומפגש עם אלפי ילדים ברחבי הארץ שבו סוף סוף, לא הייתי המאופר היחיד ברחוב.

מדור אחרי פורים

שלום ילדים,

חג הפורים מאחורינו ואצלי החג עבר בכיף, בשמחה, עם הרבה הופעות ומפגש עם אלפי ילדים ברחבי הארץ שבו סוף סוף, לא הייתי המאופר היחיד ברחוב. זה היה כיף לראות כל כך הרבה ילדים ומבוגרים מחופשים בשלל תחפושות, שלל צבעים והרבה חיוכים וצחוק אמיתי. העדליידע בחולון הייתה מדהימה הכי גדולה בארץ ומעל ל- 300 אלף אנשים הגיעו.

פגשתי אלפי ילדים והורים במהלך החג שהצטלמו איתי ונתנו לי המון כוח להמשיך את העשייה שלי.

ביום שישי האחרון הופעתי בפני קשישים בצפון הארץ ולראות את החיוך שלהם שיצא עם הרבה מאוד קושי על פניהם עשה לי את החג הזה.

תמיד אני אוהב להגיע הרבה זמן לפני זמן המופע שלי, וכשנסעתי צפונה פתאום הבנתי מחדש כמה שהארץ שלנו יפה כי שמתי לב שהאביב הגיע והכל ירוק ופורח. עצרתי את הרכב בצד הדרך ומצאתי את עצמי בשדה של רקפות סגולות ועוד הרבה פרחי בר יפיפיים.

סוף סוף עברנו חג פורים אביבי שהשמש החמה והנעימה עשתה טוב לכולנו. זה הזמן לנצל את זה שיש הרבה שלג בחרמון, והנהרות והנחלים בתקופה זו, בשיא זרימתם, גם הדרום פורח ומלבלב אחרי הגשמים.

תבקשו מההורים שימצאו את הזמן לקחת אתכם לראות את כל היופי שיש בארץ שלנו ותזכרו דבר אחד – פרחי הבר, מקומם בטבע ולא באגרטל בבית. אם אתם נוסעים לטיול שימרו על פרחי הבר ואל תקטפו אותם כדי, שאלה שיגיעו אחריכם, יוכלו גם הם ליהנות מהצבעים והיופי הפראי שיש בטבע. הפרחים משמשים גם כבית ומסתור לבעלי חיים רבים, ולכן נשמור על כל מה שיש לנו. ולמזכרת אפשר לצלם ולשמור את זה במחשב ולא על השולחן בסלון...

השבוע חזרתם מחופשת הפורים וממש בקרוב תצאו לחופשת הפסח. נצלו את הימים עד החופש ללימודים, לחוגים, להכין שיעורים ולהתכונן למבחנים.

מאוד חשוב להתרחק ממעשי אלימות שמתרחשים לצערי מידי יום בגני הילדים ובבתי הספר, בחוגים, בגינה ובמקומות נוספים. יש למגר את התופעה הרעה הזאת מאתנו. אלימות לא חייבת להיות פיזית גם אם מחרימים ילד כלשהו בכיתה, זה גם סוג של אלימות ולצערי אני שומע הרבה סיפורים על כך שמחרימים מכל מיני סיבות מטופשות ילדים כאלה ואחרים.

אתם בטח לא תרצו להיות במקומם אז אני משאיר לכם חומר למחשבה...

שבוע טוב,

איציק הליצן

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי מאיה ואני בת 10. יש לי בעיה רצינית עם אמא שלי. בחג פורים הלכתי לחברה שאימא שלה ספרית (מעצבת שיער) והיא עיצבה לי את השיער לתחפושת שלנו. כשחזרתי הביתה אימא שלי מאוד כעסה שהסתפרתי מבלי שהתייעצתי איתה, והיא אפילו רבה עם האימא של חברה שלי, בגלל התספורת החדשה והצבעונית. אמא מאוד כעסה, הענישה אותי שלא אלך לפורימון ולקחה לי את האייפון. אני עצובה ואימא כועסת. תעזור לי, איך לדבר אתה מחדש? תענה לי דחוף בבקשה.

תשובה: למאיה החמודה, קראתי את המכתב הארוך ששלחת לי, וכחבר אני רוצה לומר לך שאני חושב שאימא שלך כועסת בצדק. קודם כל, משום שלא התייעצת איתה. דבר שני, על אימא של החברה שלך ששינתה לך את המראה לגמרי. את התמונה ששלחת לי, אני לא אפרסם כי אני לא חושב שילדה בגילך, צריכה להראות כך. את עדיין ילדה ואת חייבת להתייעץ עם ההורים שלך על שינויים כאלה שאת עושה בגוף שלך. היום זו תספורת ומחר זה יכול להיות משהו יותר גרוע ואולי מסוכן לבריאותך. תשמעי בקול אימא, תני לה נשיקה ובקשי סליחה. ותני לזמן לעשות את שלו.

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על משפחת אסא מגני תקווה, שחר ונעמה, שתרמו משלוחי מנות לילדים המאושפזים בבית החולים שניידר בפתח תקווה שם אני משמש כליצן רפואי.

הם העמיסו את האוטו שלי בכל טוב שגרם לילדים ולהורים להיות שמחים ומאושרים בחג הפורים.

זהו גם הזמן להודות לכל אותם גופים ואנשים פרטיים אשר הגיעו ותרמו ברוחב לב בבית החולים במהלך כל ימות החג. וזה מחמם את הלב לראות כמה אנשים רגישים ומוכנים לתת מעצמם למען הילדים החולים.

 

ההמלצה השבועית

השבוע אמליץ לכם על ספר חדש מספריית פיג‘מה "עץ אבא" מאת דבורה בושרי באיור של גל שקדי ובהוצאת מזרחי מדיה סיפור.

זהו ספר ילדים חדש ועדין על הקשר בין הדורות ובין האדם והטבע. הסיפור נכתב בהשראת מקורות יהודיים, ופותח שיחה משפחתית על עבר והווה, ועל עשייה של דור אחד עבור הדורות הבאים.

עולם מלא חרובים מצאתי (על פי תלמוד בבלי, תענית כ"ג, א‘) תכנון ודאגה לעתיד הם מהמאפיינים המייחדים את האדם. אנחנו נולדים אל תוך עולם מלא כל טוב, ונהנים משפע של מוצרים והמצאות שאנשים עמלו עליהם בדורות הקודמים. כמו קודמינו, גם אנחנו ממשיכים לתכנן ולפתח למען הדורות הבאים. במסורת היהודית יש ערך רב לנטיעה ולשמירה על העולם לטובת הדורות הבאים. השנה בלוח בעברי, תשע"ה, היא שנת שמיטה, שבה נהוג להעניק לאדמה ולעצים "מנוחה" ולאפשר לאדמה להתאושש ולהתחדש. גם השמיטה מבטאת את הרעיון של דחיית הנאה מיידית וההשקעה למען העתיד.

הסיפור "עץ אבא" מדגיש את היופי של שייכות למשפחה ולשרשרת הדורות, ומחזק את ההבנה שגם אנחנו וילדינו ממשיכים ליצור ולשמור על העולם למען דורות העתיד ממליץ בחום.

 

הבדיחה השבועית

שני אפסים - 00- יוצאים לרחוב. פתאום רואים שמונה - 8. אפס אחד אומר לחברו: ‘תראה איזה מתלהב, שם חגורה‘...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!