זה הספר האחרון שתקראו בנושא גמילה מחיתולים. הסבתא שלכם היתה המומה אם היו מספרים לה שגמילה מחיתולים נהפכה לאחד הדברים המלחיצים, המפחידים והמתסכלים ביותר בחייהם של הורים צעירים. מבחינתה, זה לא היה הרבה יותר מסובך מאשר ללמד את הילד לאכול בכפית.

הדרך הקלה מהחיתול לאסלה

איך נכנסנו לתסבוכת הזאת? כשהקשבנו לאנשי המקצוע, אומר ג‘ון רוזמונד.

הוא עצמו אמנם פסיכולוג, אך הוא כותב מתוך חשיבה הגיונית ומתוך עמדת סמכות שאותה הקנו לו שלושים שנות ייעוץ להורים, שני ילדים משלו ושבעה נכדים שבגמילתם מחיתולים הוא לקח חלק.

בספר הזה הוא הולך אחורה ו"מתחבר" אל הסבתות שלנו, ומייעץ לנו לפי גישת הגמילה הישנה והטובה שהיתה עוברת גם את האישור שלהן.

 

"הדרך הקלה מהחיתול לאסלה" הוא ספר מועיל, מאיר עיניים ומצחיק. והכי חשוב: העצות של ג‘ון באמת עובדות! אלפי הורים שכבר אימצו אותן גילו שהגמילה יכולה להיות הדבר הכי קל בעולם. גם אתם יכולים!

 

ג‘ון רוזמונד עסק במשך שנים רבות בניהול מיזמים בתחום בריאות הנפש ובטיפול פרטני במשפחות ובילדים. בשנים האחרונות הוא מקדיש את זמנו להרצאות ולכתיבה. טורו השבועי בנושא הורות מתפרסם בכ-250 עיתונים ברחבי ארצות הברית. הוא כתב כבר חמישה עשר רבי מכר בנושא הורות ומשפחה. מלבד זאת, הוא גם אחד המרצים העסוקים והמבוקשים ביותר בתחום ההורות ונושא יותר ממאתיים הרצאות בשנה בפני הורים ואנשי מקצוע בכל רחבי ארה"ב.

 


עוד באותו נושא

הגיע הזמן לעבור ממיטת תינוק למיטת מעבר?

אתם חוששים מהרגע בו הילד יוכל לצאת מהמיטה באופן עצמאי? מנסים לדחות את המעבר כמה שאפשר? מאמר זה הוא בשבילכם

התגובות שלכם ...

חוות דעת

כשאחד מבניי היה בן שנה ו-8 חדשים פלוס מינוס, הגיע האביב ויצאנו לטיול קמפינג במדבר. לקחנו איתנו לטיול סיר, הצבנו אותו אחר כבוד במרכז המחנה, והנחנו לילד להסתובב במשך שבוע שלם ערום כביום היוולדו. כשבוע לאחר מכן, כשחזרנו הביתה, הילד היה גמול לחלוטין מחיתולים.

 

המשפט הבולט והמתנשא המתנוסס על גב הספר "זה הספר האחרון שתקראו בנושא גמילה מחיתולים", קצת הרתיע אותי בהתחלה מלקרוא אותו.

 

אבל כשבכל זאת פתחתי את "הדרך הקלה מהחיתול לאסלה" גיליתי ספר שפשוט תומך בכל מה שאני מאמינה ופועלת לפיו כבר שנים בצורה אינטואיטיבית, ספר שכתוב בגובה העיניים, בשפה ברורה והכי חשוב - ספר ש‘מדבר‘ בהיגיון!

 

הספר פותח בסקירה היסטורית מצויינת, שמסבירה איך הגענו ממצב בו הסבתות רבתות שלנו נהגו לגמול את ילדיהן כבר לפני גיל שנה ומי שלא הייתה עושה זאת הייתה בהחלט חריגה, למצב בו היום, מי שמעוניינת לגמול את הפעוט שלה לפני גיל שנתיים נחשבת ללא נורמאלית והתינוק שלה נחשד כאחד שעומד לחוות קשיים נפשיים קשים כשיתבגר (ואני יודעת את זה כי חוויתי זאת על בשרי)...

 

הסקירה הזאת מרתקת גם כי זה מעניין לקרוא מה היה נהוג בעולם ממש לפני שני דורות, וניתן עדיין לאמת את זה עם הסבתות שלנו, גם כיוון שמדהים לראות עד כמה החיתולים החד-פעמיים והנוחות שהם הביאו איתם השפיעו בעצם על כולנו, וגם כי ההבנה של כל זה יכולה לחסוך לנו המון המון כסף!

 

אחרי הסקירה הזו, מביא המחבר, ג‘ון רוזמונד, את שיטת הגמילה "שלו" - המרכאות מופיעות במקור, והוא עצמו מסביר שהסיבה שהוא שם אותן שם היא כיוון שאין לו, בעצם, בעלות על השיטה שהינה הנורמה המקובלת בהמון תרבויות בעולם.

 

מומלץ בחום לכל הורה שיש לו תינוק שאיננו גמול עדיין מחיתול!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!