במאמר שלי לא תמצאו דלת פתוחה לרכישת ביגוד לילדים ותינוקות ללא הבחנה, אני דווקא אנסה להוביל לשינוי צריכתי ותודעתי בכל הנוגע לביגוד לילדינו.

בגדי ילדים ותינוקות

פעם כשהיינו נכנסים למסעדה, היינו מודדים את האיכות שלה על פי גודל המנה (ככל שהיא גדולה יותר כך המסעדה נחשבת יותר). היום התחברנו יותר לעולם הגלובלי ומסעדה טובה נמדדת באיכות המרכיבים של המנה ורמת הביצוע שלה ופחות בגודל שלה...

אם נשווה את זה לעולם ביגוד הילדים והתינוקות נראה שגם פה ההבנה כיום היא שאיכות הביגוד לא נמדדת דווקא בשם המותג או במרכיבי המותגים שלו (למרות שלעתים הם קשורים אחד בשני). האיכות מתבטאת במרכיבי הבד, תהליך הייצור, הדגם והניסיון שיש לנו עם חברה כזו או אחרת.

 

כשקונים ביגוד לתינוקות וילדים יש נטייה לקנות הרבה ולא פעם במחיר האיכות. רובנו חוטאים ברכישת ביגוד ללא תשומת לב לתווית: ממה הבגד עשוי, איזה תהליכים הוא עבר, איפה מיוצר, מי היצרן ומה בעצם מונח על העור של ילדינו.

לכן המלצה ראשונית שלי היא להסתכל על התוויות – חשוב שהבד יהיה עשוי מ-100%כותנה או כותנה אורגנית, נושמת ונעימה שגם לאחר כביסות מרובות ואפילו אחרי שנעביר לאחיינית או לבן דוד הבד יהיה כזה שתרצו ללבוש אותו בעצמכם. הרי אף אחד מאיתנו לא היה רוצה ללבוש בגד לא נעים לאחר כביסות או מרובה במה שנקרא מוך (גולגולים) ובנוסף, ביגוד שאינו איכותי נוטה לדהות בצבע (למרות שזה די וינטאג‘..).

בדי פוליאסטר מיותר לציין כי אינם נושמים, לא טבעיים והורים רבים חושבים כי בצורה זו לתינוק או לילד יהיה נעים ונוח (כי הבד מאוד רך כשקונים את הפריט), אך בעצם מדובר בבד שיוצר התחממות יתר (אינו נושם) ולכן לא בטוח שבמדינתנו החמימה יהיה נוח לתינוק או לילד להיות עטופים בבד שאינו נושם, לא מאייד נוזלים. לא נעים!

כמו כן חשוב מבחינת הבד לראות איזה תהליכים הוא עבר, רוב הבדים שאינם איכותיים עוברים תהליך הלבנה עם כלור ולכן האיכות של הבד נשחקת וכמובן שמיותר לציין כי חומר רעיל מצוי בסיבי הבד. לכן חשוב להסתכל ולראות באיזה צבעים הוא צבוע.

 

כשקונים ביגוד לילדים ותינוקות, חשוב שתהיה הבחנה ברורה כי הביגוד צריך להיות מותאם לגיל אך לא לוחץ ושאינו כזה שהתינוק או הילד ירגיש שהתנועה שלו מוגבלת. פה לא מדובר על כך שבשביל יופי צריך לסבול. הילדים שלנו בעלי אפס סובלנות לביגוד שאינו מותאם לגוף שלהם. תחושה של חוסר ביטחון תנועתי עלולה לגרום לירידה בביטחון רגשי. הילד או התינוק צריך לגדול בתוך הבגד ולהרגיש נוח בו.

לכן המלצה שנייה שלי, לקנות ביגוד שמתאים למידות הילד והתינוק. לא להתמכר לאופנות שאינן מותאמות לגיל הילדים והתינוקות.

 

לא אחת יוצא לי לראות הורים לילדים קונים כמויות ביגוד מאותה חברה. המלצה שלישית שלי, נסו לגוון, נסו לקנות פחות אך באיכות גבוהה יותר. חכו למבצעים. נסו למצוא חברות שונות. לא דווקא הגדולות, דווקא החברות הקטנות יותר נותנות לעתים הנחות משמעותיות תמורת שמירת הלקוח. וזכרו להיות חבר מועדון לא מחייב תשלום. יש לא מעט חברות צעירות וטובות שמוכרות ביגוד ונותנות מבצעים שווים ללא התחייבות כספית מולן.

המלצה נוספת שלי לרכישת ביגוד ולשמירה על פורפורציה כלכלית, היא מעבר לרכישה מוקדמת באתרים. טוב אז פה מיותר לציין שאני משוחדת. אך כמי שהקימה אתר לביגוד אורגני (לפני 5 שנים) אני מודעת ליתרונות של הדבר. גם אני יושבת מראש מול אתרים, משווה מחירים, בודקת ורושמת לפני אלו פריטים הייתי מוכנה להשקיע בהם ואלו פחות. כך  אני מגבילה את כמות הקנייה והופכת את הרכישה פחות אימפולסיבית. וזו דרך טובה אחת עבור הורים לעתיד והורים לתינוקות וילדים לקנות נכון ולהשוות מוצרים.

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!