בשעה זו אנחנו נמצאים בעיצומה של מערכת בחירות. אמצעי התקשורת רוויים במסעות התעמולה של המתמודדים, הכפשות מכל הצדדים מושמעות מכל עבר ובעודי מהרהרת על עתיד המדינה נזכרתי פתאום במקורות, ביונת השלום הותיקה, היונה יונה עם עלה הזית, אותו עלה הזית שאף נבחר לעטר את סמל המדינה שלנו. של כולנו.

אנחנו גם נמצאים בתחילת האביב כך שבכל טיול בארץ ניתן לחזות בעצי הזית המרהיבים בפריחתם - סיבה נפלאה לצאת לטבע, לספר לילדים על הזית, על תהליך המסיק והפקת שמן הזית וכד‘.

 

עלי לציין שזיתים הם עשירים יחסית בחומצת שומן אומגה 9, הידועה בהשפעה מיטיבה על מערכת הלב וכלי הדם, מסייעת בהורדת הסיכון לחסימת עורקים, להורדת הכולסטרול הרע ולהעלאת הכולסטרול הטוב שעוזר לנקות את כלי הדם. (עם זאת יש להקפיד לא להפריז באכילת זיתים בשל כמות הנתרן הגבוהה שהם מכילים).

 

המתכון היום הוא ממרח המשלב זיתים ואגוזי מלך, שגם הם ידועים כבר מתקופת המקרא כבעלי סגולות מרפא רבות.

 

ניתן לאכול אותו מרוח על קרקרים, למלא אותו בתוך עגבניה או ביצה קשה או לאכול עם לחם או פיתה - בבית וגם כשיוצאים לטבע לטייל וליהנות מהפריחה הנפלאה!

 

אגב, אין כאן ממש מתכון, כל אחד יכול להכין לפי העין מבחינת הרכב המצרכים האהוב עליו - יותר אגוזים, יותר זיתים, וגם מבחינת הזנים השונים של השניים. כמו שאני תמיד אומרת: תגוונו...

ממרח אגוזים וזיתים

המצרכים

כשני חופנים אגוזי מלך, אחרי שהושרו במים כמה שעות.

חופן זיתים - אני אוהבת ירוקים.

תבלינים לטעמכם - כמון, זעתר, פלפל...

אפשר להוסיף פסטו.

 

אופן ההכנה

מסננים את המים מהאגוזים ולשים הכל בבלנדר, מוסיפים כרבע כוס מים וממשיכים לטחון עד שהכל ממש גרוס וטחון דק (על אחריותכם שלא נשארו חתיכות אגוזים!).

אדם (בן שנה וקצת) אכל פשוט עם כפית, הוא לא התאפק עד שגם הלחם שאפינו יחד היה מוכן...

 

 

שלכם,

הגר עוז

בקרו בבלוג של הגר - לאכול בריא זה משחק ילדים

 


עוד באותו נושא

חוזרים לבית הספר עם מגוון ממרחים מקוריים

עם תחילת שנת הלימודים: מלאי הממרחים שלי

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?