" />

עיקר עיסוקה של יעל עיני בשנים האחרונות הוא בחיזוק הקשרים שבין הורים לילדים. יעל, נשואה + 3, היא בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה וניהול (בהצטיינות!), מנחת קבוצות מוסמכת. יעל עוסקת בתחום ההתפתחות האישית כבר מעל 20 שנים ולאחרונה יצא לאור הספר שכתבה "המקום בו אלוהים נמצא".

במשך שנים היא עוסקת בטיפול במשפחות בהורים ובילדים ובעיקר - בחיזוק הקשרים ביניהם. הדבר נעשה בשלל דרכים וצורות, הן בטיפול אישי בקליניקה, הן בהדרכת הורים בגישה שלה והן בסדנאות הורים שהיא מנחה.

 

הדבר הקבוע עליו מקפידה יעל לאורך כל השנים, הוא ההתפתחות האישית והמקצועית שלה. "אני כל הזמן מחפשת דרכים חדשות, שיעזרו לפתוח צוהר לדיאלוג בין הורים לילדים בנושאים שונים", היא אומרת.

 

תחילת הדרך - מאיפה בא הרעיון לכתוב את הספר?

לפני מספר שנים היה בני הבכור בגן חובה. יום אחד הוא חזר מהגן ובפיו שאלה כלשהי על אלוהים.

"הדרך שהוא שאל את זה, גרמה לי להרגיש שאני חייבת לספק לו את התשובה שלי בקשר לאלוהים" היא אומרת. "פשוט הרגשתי שאני לא יכולה לסבול את המחשבה שמישהו אחר יגיד לו דברים על אלוהים שיפחידו אותו או שיגרמו לו להרגיש רע עם עצמו, כשהמסר שאני רציתי להעביר הוא שאלוהים נמצא בכל דבר ובכל אחד בצורה רגועה, טהורה ויפה".

 

מאחר שיעל כותבת מאז ומתמיד, והכתיבה היוותה את אחד מכלי הביטוי העיקריים שלה, היה זה אך טבעי שכל ההשתלשלות הזו והשאלות האינסופיות של בנה יובילו לסיפור...

המקום בו אלוהים נמצא

כל זה קרה לפני 7 שנים. במשך שנים ישב לו הסיפור במגירה, ממתין בסבלנות לתורו.

עם הזמן, וככל שהיא מתמחה יותר ויותר במסגרת עבודתה בחיזוק הקשרים שבין הורים לילדים, הבינה יעל בצורך של הורים נוספים להסביר לילדיהם את מהותו של אלוהים.

 

וכך, לפני כשנה החליטה שזהו, הגיע הזמן להוציא את הספר לאור. היא עשתה גיוס המונים ב-Headstart והצליחה, לשמחתה, לגייס את הכסף כדי להוציאו לאור.

 

השלב הבא היה למצוא מישהי שתיכנס לראש שלה ותדע לצייר את מה שיעל כתבה "וחשוב לי מאד לפרגן למאיירת מיכל זינגר, שהציורים שלה לחלוטין משלימים את המילים שלי ושעשתה עבודה נפלאה"!

 

בסוף התהליך, ב- 2 לספטמבר 2014, הספר המודפס הראשון היה מונח על שולחנה של יעל!!

מה בהמשך?

זה לא דבר קל להסביר לילדים מה זה אלוהים, לא בבתים חילוניים וגם לא בבתים דתיים. מדובר במושג מופשט שילדים בכל מקום נחשפים אליו אבל לא תמיד מצליחים להבין. הספר "המקום בו אלוהים נמצא" מעניק להורים פתח לדיאלוג ולתקשורת במקום הזה, שלפעמים הם מתקשים בו.

לכן, שואפת יעל, להוציא את הספר לאור בקרוב גם בשפות נוספות ומעבר לים.

ממש עתה הוא נמצא בתהליך תרגום לאנגלית, ובקרוב יתחיל להימכר בארה"ב. בעתיד - היא מקווה לתרגם לשפות נוספות ולהוציא לאור גם במדינות נוספות ברחבי העולם.

 

איזה טיפ היית נותנת להורים אחרים שפתחו עסק?

אני עצמאית כבר הרבה שנים והיום בהסתכלות לאחור, אני חושבת שהדבר הכי חשוב שאדם יכול לעשות למען עצמו ולמען העסק שלו הוא לקחת ליווי עסקי כבר בתחילת הדרך. כמובן, חשוב מאד לוודא שאתם עושים את הדרך עם מלווה טוב שקיבלתם עליו המלצות.

 

וטיפ קטן נוסף: שימו לב שמה שאתם רואים כלפי חוץ על בעלי עסקים אחרים זו לא בהכרח המציאות... רכב מפואר לאו דווקא מעיד על חשבון בנק נפוח, טלפון תפוס לא תמיד מעיד על עשרות לקוחות וחיוך רחב לא בהכרח מעיד על שמחה בלב וכו'.

 

ליצירת קשר עם יעל

דוא"ל: opentolife@netvision.net.il

אתר: http://beaparent.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/questionsmysonasked

טלפון: 050-6655905

 


צילום: דודי אטרקצי.


עוד באותו נושא

עשרת הדיברות למציאת עבודה

תקופת הקורונה הביאה לפיטוריהם של אלפי אימהות ואבות בישראל ובעולם כולו, מה שהוביל לכך שבימים אלה ממש טרודים הורים רבים, בנוסף לגידול הילדים, בחיפוש עבודה. הנה עשרה כללים פשוטים שיכולים לעזור.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?