זה מה שיצא מחיבור היוזמה הייחודית של בעלי מרכז בבא חאן, אשר החליטו להקדיש את השטחים הציבוריים להצגת אמנות ולתמיכה באמנים, עם הנושא בו פועל אחד הדיירים במרכז - מכון אדלר.

"הייתי פעם ילד"

מכון אדלר היה ראשון בישראל בתחום הנחיית קבוצות, הדרכת הורים וטיפול משפחתי, ולכן נושא התערוכה עוסק באופן טבעי בעולם הילדות והמשפחה.

וכך, בתערוכת אמנות חדשה במרכז פסאז' חאן בבא בכפר סבא מציגים 25 אמנים, ביניהם ילדים, את יצירותיהם מעניקה הצצה ומבט פנימי עדין ומלא ערגה לעולם הילדות והמשפחתיות.

 

בתערוכה מוצגות יצירותיהם של האמנים, המציירים בצורה יוצאת דופן ומשקפים את נקודת מבטם הייחודית לעולמם הפנימי. האמנים הבוגרים נותנים ממרחק של שנים נגיעות וטעימות מן העולם שהיה לכל אחד בזיכרון ובנשמה. כל אמן מציע בסגנון אחר את נקודת מבטו המיוחדת, הציורים מלאי סגנון ואוירה, כל אמן מגיש לנו באמצעות הטכניקה והחומרים שאיתם הוא עבד יצירה שונה ומקורית.

 

בתערוכה מוצגות עבודות ציור, צילום ופיסול המשקפות עקבות של ילדות, מסע בדרכים ישנות ומושכות לב, מפגש עם צעצועים וחפצים נשכחים, נופים וחיות בית, דיוקנאות ואלבומים ישנים. העבודות ברובן מאד צבעוניות, מלאות שמחת חיים, הומור וחן. האמנים מסתכלים אחורה בעצב ומתוך געגוע, בשמחה מהולה בחקירה ובתהייה "איזו דרך עשינו עד כה, האם זה היה החלום שלנו...?"

 

אוצרת: יעל ניצן, אוצרת אורחת: עלמה יואלס, משתתפים: 25 ציירים, צלמים ופסלים. 

התערוכה עד ה- 30 מרץ 2015 במרכז פסאז' חאן בבא בכפר סבא, רחוב התעש 14 א. התעשייה.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!