אם יש תקופה שהורים לילדי קשב וריכוז שונאים במיוחד, הרי זו התקופה שאנו נמצאים בה בדיוק עכשיו: תקופת המבחנים. כמות האנרגיה, הזמן והעצבים שמתבזבזים בתקופה הזו היא עצומה.

לריב עם הילד שילמד, לשבת איתו על מה שלא הבין, לספוג את התסכול שלו מול החומר שלא מתיישב, להתאפק אל מול חוסר הריכוז שלו, לקושש רחמים אצל המורים, להתאכזב כל פעם מחדש.

לא קל. לא להורים ולא לילדים.

וזה ממש לא חייב להיות כך!

 

הנה מה שאנחנו ממליצים לכם לעשות כדי להשתחרר מהמועקה.

1. דבר ראשון - נזכרים שאנחנו את בית הספר כבר גמרנו.

חשוב לעשות הפרדה ולא לקחת על עצמנו, לא פיזית ולא רגשית, את חווית הלימודים של הילדים. כשאנחנו ניגשים לדבר עם הילד על המבחנים, לעשות זאת ממקום נקי ולא מעורב רגשית. נשימה עמוקה, לשחרר, להירגע... עכשיו יותר טוב.

 

2. לגבש תכנית פעולה - אבל רצינית. כזו שתתקוף את כל האספקטים ותתייחס לדרך שמתאימה לילד שלכם.

גייסו את הילד ותכננו מראש - מתי לומדים, עם מי לומדים, איך לומדים, איפה לומדים. מה עושים כשלא מבינים, איזה עזרה חיצונית אפשר לקבל מבית הספר, מחברים, מהדודה או ממורים פרטיים.

 

3. מתמודדים עם חרדת מבחנים - הלחץ הזה לא טוב להם.

ילדי קשב וריכוז יותר מכולם מתמודדים עם חרדת מבחנים. בלק אאוט, זיעה קרה, דפיקות לב. הם כבר מנוסים בכישלון ומאמינים בעצמם מעט מאד. קיימות טכניקות שונות להרגעה שמתאימות למצבים כאלה. דמיון מודרך, פרחי באך ועוד רבות נוספות. בדקו מה עוזר לילד שלכם ואל תשכחו שחיבוק גדול מכם והבטחה שאתם אוהבים אותו ומקבלים אותו בלי שום קשר לתוצאה במבחן, היא שיטה יעילה אפילו יותר.

 

4. לקבל את העזרה שהוא זקוק לה

איך שלא נסובב את זה, חבל על כל רגע שעובר שבו הילד שלכם מתוסכל וחרד ממבחנים, הבית נכנס לאטרף של שיגעון לפני כל מבחן והעצבים של כולם נמתחים עד לקצה. טיפול בבעיה מהשורש יסייע לצלוח בשלום גם את התקופות הלחוצות והמאתגרות בבית הספר.

 

 

בהצלחה!

 

 

רוצים פרטים נוספים לגבי טיפול בבעיות הקשב והריכוז במרכז אוצרות? אל תהססו להתקשר ולקבל ייעוץ ראשוני חינם, ללא כל התחייבות מצדכם!

צלצלו עכשיו ל 077-4500838.

 

 

שלכם,
ד"ר יואב פנחס,
מנכ"ל אוצרות הקליניקה למתנת קשב וריכוז וצוות המרכז
077-4500838 | www.ritalinfree.co.il | www.facebook.com/ritalinfree
קליניקות: כרמיאל, חיפה, נתניה, רמת גן, ראשל"צ, מודיעין, אשדוד, ירושלים, באר שבע (עומר).

 

 


עוד באותו נושא

ספרנט - ספרי לימוד עד הבית

אחת המשימות לחופש הגדול של הורים לילדים בביה"ס היא רכישת ספרי לימוד לשנה הבאה...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?