רגעים גדולים, רגעים מכוננים או רגעים קטנים... חיים שלמים. כמה ידוע לנו על חייהם של הקרובים לנו? כמה שאלות רוצות להישאל? כמה מילים צריכות להיאמר? ספר זה מאפשר לחוות מחדש, להכיר ולהוקיר את סיפור חייו של האדם לו אתם מעניקים מתנה זו.

ממני באהבה - ספר זיכרונות

סיפור החיים שלנו, מה שאנחנו יודעים על עצמנו, מורכב בין השאר משברי הזיכרונות הצפים ועולים בסיפורים שאנו שומעים מבני המשפחה שלנו מעת לעת.

דרך סיפורי חייהם, אנחנו מבינים ולומדים עוד על עצמנו.

אבל פעמים רבות אנחנו לא מספיקים לשמוע הכל, לחבר בין דבר לדבר או אפילו לדעת עניין פעוט כמו: במה נהג האדם האהוב עלינו לשחק כשהיה ילד או מה אהב לאכול?

 

בספר "ממני באהבה – ספר זיכרונות" מנסה מירי קולר איגלינסקי, בימאית דוקומנטרית ובימאית של סרטים אוטוביוגרפיים אישיים בעברה, לתת מענה לצורך העמוק של כל אחד מאיתנו לדעת מי הוא, מאין הוא בא וכיצד סיפורו האישי מתחבר לפסיפס המשפחתי.

 

ספר הזיכרונות "ממני באהבה" מתאים כמתנה להורים או לסבים וסבתות כהצעה להכרות מעמיקה עם בני המשפחה – לאלה שיכתבו בו בעצמם או לילדים ולנכדים שיכתבו את מה שהם שומעים.

 

כמו שבעבר כתבו יומנים, ספרי זיכרונות, הדביקו עטיפות או פרחים על דפי היומן, מיהרו לתעד משפטים מיוחדים או לתאר את התחושה באירועים חשובים - כך גם אפשר לעשות בספר הזיכרונות הזה.

 


עוד באותו נושא

כרטיסי היצירה הראשונים שלי: חווה/חיות

משחק חדש מבית דני ספרים הכולל 12 קלפי שבלונה, שעוצבו במיוחד עבור ילדים העושים את צעדיהם הראשונים בעולם הציור

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ילדים קטנים אוהבים, לרוב, להאזין לסיפורים של סבא וסבתא, אבל הם עדיין צעירים מכדי לזכור אותם ובטח שהם עדיין לא יודעים לכתוב ולא מסוגלים לתעד אותם.

אחר כך הם גדלים, עסוקים בחייהם, ואין להם פנאי האזין לסיפורים ומעשיות על ההיסטוריה של סבא וסבתא והמשפחה המורחבת.

 

רק כעבור שנים רבות, כשהם כבר אנשים בוגרים, הם מצטערים על חוסר התיעוד הזה ועל החור השחור שקיים אצלם בכל הנוגע להיסטוריה המשפחתית שלהם.

בספר הזיכרונות "ממני באהבה" מנחה המחברת את הנער/המראיין צעד אחר צעד כיצד לגשת למלאכת התיעוד, דרך שאלות שחוקרות את מנהגי הילדות של הסב/סבתא, תחביביו, אהבותיו, מקום מגוריו, טעמי ילדותו ועוד.

 

ספר מקסים שמהדק את הקשר בין נכדים לסבים ומהווה פעילות נפלאה ליום גשום שתישאר כמזכרת לעוד שנים רבות אחר כך.

 

מומלץ.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!