בילדותו חווה את התופעות המוכרות לנו כ"הפרעות קשב וריכוז", אך לאחר שטופל ולמד להתמודד עמן - הן הפכו למתנות. כשבגר ועסק בהוראה הבין מאד מהר: הילדים שלנו אינם אשמים! קראו על רשת הקליניקות שפתח שעוזרות להחזיר לילדים את החיוך, את הבטחון העצמי ואת הברק לעיניים, בלי תרופות כימיות ובלי תופעות לוואי.

ד"ר יואב פנחס Ph.d - "מרכזי אוצרות" הקליניקה למתנת קשב וריכוז

ד"ר יואב פנחס, נשוי ואב לשלושה (11, 8 ו- 5), למד כשמונה שנים בארץ ובעולם רפואה הומאופתית, הדרכות הורים ואימון אישי לילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז. הוא ערך דוקטורט בנושא בעיות קשב וריכוז, וצבר כעשר שנות ניסיון טיפולי. בד בבד, ערך מחקר שכלל אלפי ילדים ובני נוער ועסק בפיתוח שיטת InEx, שיטה שנבדקה ונמצאה יעילה והביאה שיפור משמעותי בחייהם של ילדי קשב וריכוז.

 

אבל עוד לפני כל זה, לפני כ-15 שנים, עבד ד"ר יואב פנחס כמורה במספר בתי ספר, ועד היום הוא זוכר את התסכול העז שנהג לחוש.

הוא נחשף לכיתות רועשות, למורים מתוסכלים ועייפים, לילדים ללא מוטיבציה ללמידה, ליועצות שלא באמת יודעות כיצד להתמודד עם בעיות התנהגות ובעיקר למערכת בקריסה. מערכת שאינה מתאימה לשנות האלפיים, מערכת שנמצאת אי שם בשנות השישים של המאה הקודמת, מערכת שחייבת שינוי וילדים שמשלמים את המחיר.

 

תחילת הדרך

דבר אחד היה ברור לד"ר פנחס כבר ממש מההתחלה: הילדים שלנו אינם אשמים!

במהלך עבודתו כמורה התברר לו כי מערכת החינוך ברובה פשוט אינה מתאימה לעידן המודרני בו הילדים גדלים היום.

הידע היום זמין ונגיש, ילדים שואבים מידע רב בנושאים מגוונים מהאינטרנט ולא פעם ידיעותיו של הילד עולות על אלו של המורה או ההורה. ילדים לומדים לא מעט נושאים שמעניינים אותם באמת באמצעות הכלים המודרניים כמו המחשב והפייסבוק ואת הכישורים הטכנולוגיים הנדרשים להם, הם רוכשים בדרך חווייתית. הם משתמשים במחשבים, בטאבלטים, במשחקים ובאביזרים מגוונים, כשמנגד שיטות הלימוד בבתי הספר מיושנות מאוד ונותרו כפי שהיו לפני שלושה או ארבעה עשורים.

המערכת, לעומת זאת, לא התקדמה: מערכי השיעור נותרו כשהיו. המורה עדיין עומדת מול הילדים ומסבירה באמצעות הלוח נושאים, שעבורם הם חסרי כל משמעות ולרוב משעממים את הילדים.

כל אלה: מערכת מיושנת, לימודים שאינם מעודדים ליצירתיות מחשבתית, מורות שחוקות וחוסר גבולות במשפחות רבות, מובילים לאחוז הולך וגדל של ילדים צורכים תרופות כדוגמת ריטלין, קונצרטה, רספירדל וכד‘.

 

מתוך הרצון לעזור לאלפי הילדים וההורים המתוסכלים ועם התשובה הנכונה והמנצחת ביד, הקים ד"ר יואב פנחס את מרכז "אוצרות" - הקליניקה למתנת קשב וריכוז, אשר פועלת היום לטיפול, תמיכה וסיוע באלפי ילדים ומשפחות ברחבי הארץ, לפתרון וריפוי מוחלט של תופעות קשב וריכוז - ללא תרופות כימיות.

 

מרכז "אוצרות" - הקליניקה למתנת קשב וריכוז

"אני עצמי", מספר ד"ר פנחס, "סבלתי ועדיין סובל ממתנת קשב. בשנות ילדותי חוויתי תופעות הקשורות לקושי בריכוז ובהסחת דעת. הייתי אימפולסיבי מאוד והיו לי התפרצויות של זעם ושל תסכול. הבעיות שהיו לי דומות מאוד לבעיות המוכרות לנו אצל ילדים כיום. בשנים שבאו לאחר שלמדתי להתמודד עם התופעות וטופלתי - הפכה הבעיה למתנה".

 

הוא החליט לקרוא למרכז הקליניקות שלו "אוצרות", מהמילה אוצר, משום שכל ילד, כך הוא מאמין, מגלה בתוכו אוצר והמטרה של הטיפול היא לממש את האוצר שגלום בו.

 

שיטת InEx שפיתח, היא שיטה מחקרית המבוססת על תוצאות בשטח. היא מבוססת על מחקר ראשון מסוגו בארץ שנערך לאורך שמונה שנים. המחקר נעשה בעיקר על ידי אבחון מקיף ומעמיק של הילד, הן אבחון שחובר על ידי צוות המכון והן אבחון הומיאופתי וטיפול בתכשיר הומיאופתי המותאם לכל ילד באופן אישי.

 

כל ילד או מטופל המגיעים ל"אוצרות" מקבלים תכשיר מסוים המתאים להם באופן אישי. ילד הסובל מהיפראקטיביות, למשל, יקבל תכשיר שונה מילד הסובל מהתפרצויות זעם או מחוסר ביטחון עצמי או מלקויות למידה.

בנוסף, מקבלים הורי הנבדקים הנחייה והדרכה בנושא תזונה מותאמת לילדי קשב וריכוז.

 

עוד התגלה במחקר שלו, שטיפול תומך בסביבתו של הילד, כלומר, טיפול בנו ההורים, הדרכה תזונתית, אימון אישי וכן סיוע למורה בהתמודדות עם הילד, תורמים אף הם לשיפור נוסף מצבו של הילד.

הכוונה היא שיש להדריך את המורה כיצד להתמודד עם הילד. מדוע? מכיוון שהמורה צריך להתמודד עם ארבעים ילדים בכיתה ואינו יכול להפנות משאבים מיוחדים ותשומת לב ייחודית לילד שלכם הסובל מחוסר ביטחון עצמי ואשר מפחד לענות על שאלות בכיתה. ילד הזקוק לעידוד ולחיזוק ביטחונו העצמי. אם המורה לא תשנה את גישתו אליו, הילד לא ישתתף בשיעור, הוא יהפוך למופנם, בטעות יחשבו שהוא חסר ריכוז אבל למעשה הביטחון העצמי שלו נמוך.

לכן, נוסף לטיפול ההומאופתי המותאם לילד באופן אישי, הטיפול ב"אוצרות" כולל התייחסות לכל הגורמים הפוגשים את הילד במסגרת החינוכית והביתית.

 

"אני מאמין כי גישה נכונה וטיפול נכון בילדים יסייעו להפוך את הקשיים לאתגרים ובסופו של דבר נצליח להוציא מהילד ולממש את הפוטנציאל הטבוע בו".

 

מה בהמשך?

בימים אלו אנחנו בצוות "אוצרות" שוקדים על מחקר גדול בן כמה מאות מקרים שנעשו אצלנו בקליניקה שממחיש את האופן בו הילדים הצליחו להיפטר לחלוטין מבעיית הקשב וריכוז שלהם, ובקרוב יושק המחקר גם בארה"ב.

לאחר שזה יקרה אני מתכוון לפתוח קליניקות של אוצרות גם בארה"ב, ולאפשר גם לילדים מעבר לים ליהנות מהשיטה.

 

איזה טיפ היית נותן להורים אחרים שפתחו עסק?

לקצץ בעלויות בתחילת הדרך וכל עוד אין הכנסות לא להוציא הוצאות מיותרות.

למשל, לא לפתוח משרד, לא להשקיע בציוד שלא מכניס, לא לקנות ריהוט וכד‘. להתחיל בקטן ולצמוח לאט לאט ככל שיש לקוחות ורווח לעסק.

 

 

ליצירת קשר עם יואב

דוא"ל: y.m.market@gmail.com

אתר: www.ritalinfree.co.il

פייסבוק: https://www.facebook.com/ritalinfree

טלפון: 077-4500838

 


עוד באותו נושא

הורים: מנהלים עסק? זה מה שחשוב שתדעו!

רבים הנשים והגברים שמנהלים עסק ובד בבד דואגים לתחזוקת הבית, לניהול המשפחה, וגידול הילדים בצורה הטובה ביותר.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!