קניון רמת אביב גאה להציג לראשונה ברחבת הקניון, תערוכת חנוכיות ממיטב אמני ישראל, לחג חנוכה שמח ומואר!

תערוכת חנוכיות ממיטב האומנים

לראשונה יוצגו בקניון רמת אביב כ 62 חנוכיות מקוריות, עשויות מחומרים ובטכניקות ייחודיות.

החנוכיות, שעוצבו ע"י מיטב אמני ישראל, יוצגו ברחבת הקניון. בין החנוכיות חנוכיות מברזל, אבן, זכוכית, פימו, חימר, חול ועוד...

התערוכה חינמית, פתוחה לקהל הרחב ותוצג בקניון בין התאריכים: 14-24/12/2014.

 

בין האמנים המשתתפים בתערוכה ניתן למצוא:

אילנה גור - יונת חוסיין או יונת השלום

טקס חילופי מסמכי האשרור כהמשך לחתימת הסכם השלום שבין ישראל לירדן נערכו בשנת 1994 בבית גבריאל למרגלות הכינרת. המרכז שהוקם ע"י גיטה שרובר מכיל מגוון רחב מעבודותיה של אילנה גור.

במהלך השיחות שנערכו שם, ניפגש המלך חוסיין עם עבודתו של גור הוא הביע עניין רב באמנית, וגיטה שרובר ביקשה מאילנה להכין עבורו פסל ברונזה. אילנה החליטה להכין פסל שיהווה עבור המלך אזכור מתמיד לתהליך השלום. הפסל שבחרה להעניק לו הוא של יונה פורסת כנפיים ובמקורה ענף של עץ זית.

המוטיב של יונת חוסיין או של יונת השלום אם כך תרצו, שולב בעבודות שונות של אילנה ביניהם גם בחנוכייה זו.

 

עדי סידלר - חנוכיה קינטית

האתגר של עדי סידלר היה ליצור חנוכייה בעלת יכולת השתנות ותנועה, שלרוכש אותה יהיה חלק בעיצובה. החנוכיה מורכבת מבסיס ומ-9 פמוטים צבעוניים שמהם ניתן ליצור שלל חנוכיות, ממש בפשטות כמו במשחק הרכבה ניתן לבנות את החלקים על גבי הבסיס בגבהים שונים, בזוויות שונות, לפי צבעים וכו'.

 

עפרה שלו - חנוכיית פס - אור

אלומיניום שנצמד בהברגה לרהיטים שונים ויוצר אשליה של להבות מרחפות באוויר. החנוכיה היא הקו הדק המחבר בין הנרטיב המסורתי של נס פך השמן, לבין שפת עיצוב עכשווית ומינימליסטית.

חומרים: אלומניום וזכוכית. טכניקה: חיתוך, לייזר וכיפוף.

 

חנוך בן דב – חנוכיית הנפח מראש פינה

חנוך בן דב משתמש בטכניקות מיוחדות כדי ליצור אמנות יודאיקה. החנוכיות של חנוך בן דב משקפות קשר חזק בין השורשים של משפחתו נוף ילדותו בגליל ובארץ ישראל.

החנוכיות עשויות מחומרים: אבן הגליל, זכוכית וברזל – כל החומרים הללו, בסיסיים ויציבים, המסמלים את הישרדותו של העבם היהודים ואת הקשר לארץ ישראל. החנוכיות מעוצבות בסגנון עכשווי, המבוססות על מוטיבים עתיקים. חנוכיית כסא חנוכיית שולחן וחנוכית מקופלת.

 

ענת בסנטה - חנוכית צבר , חרוב וענף

יוצרת "יודאיקה ישראלית" עבודותיה מקיימות שיח עם התרבות הישראלית עם המסורת ומקורותיה. חנוכיית צבר – יציקת אלומיניום, מורכבת מ9 עלים בגדלים שונים שניתן בכל ערב לסדר בצורה אחרת.

חנוכיית חרוב, בהשראת פרי החרוב – יציקה מאלומיניום ויצקה מפליז.

חנוכיית ענף – יציקת פליז, במקום פירות עץ ישנם בתי הנר.

 

גיתית טן-פי חנוכיית חנוכיסא צבעוני – חנוכיה בצורת כיסא/ספסל

עבודת יד מחימר שרוף גבוה, עיטור מכחול בצבע. קרמיים וגלזורה.חנוכיית שמן, כסאות ירוקים על "שטיח" עבודת יד מחימר שרוף גבוה, גלזורה ירוקה שקופה. חנוכיית כסאות בגוון כחול עבודת יד מחימר שרוף גבוה. צובענים וגלזורות קרמיות. עיטור מכחול.

 

ראובן גפני – חנוכיית – ארצישראל

החנוכיות של גפני הן אבני הדרך של ההיסטוריה הארציישראלית – החנוכיות נוצרו בהשראת ארץ ישראל בהן אלמנטים אתניים כסיפורי המכבים, מלחמות ישראל, חומת ירושלים, משואה לתקומה ואפילו אלמנטיים בהשראת הטבע ארציישראלי כעיטורי רקפות. החנוכיות עשויות במגזרות ברזל והגביעים עשויים חומר שרוף ומצופים בגלזורה בגימור צבעי שמן.יונת עם הכנף – מנגנת על נבל דוד – סמל השלום חנוכיית השושנים – זר פרחים חנוכיית שופרות – שערי שמיים – בהשראת מוטיבים יהודיים.

 

רותי סימון – חנוכיות ירושלמיות

בחנוכיות שאני יוצרת חוברים יחדיו מסורת יהודית, נופים ירושלמים וטבע מקומי.חלק מהחנוכיות הן אזכור של חלונות ביתי הירושלמי – גם החנוכיה היא חלון קשתי. ברוב עבודותי אני מעטרת בחיתוכי פרחים במרקם צפוף, המזכירים אורנמנט יקה של שטיחים ואריגים. הפרחים הם הפשטה של פרחים מנופי הארץ: סביונים, אירוסים, חבצלות ורימונים.הצבעוניות בה אני בוחרת לעבודות מזכירה את הניגודיות של נופי הארץ, כמו בנופי הארץ המשטחים שאני משאירה חשופים ללא צבע ונראים יבשים כמו חול ואבן.במסגרות החנוכיה ובתוך הפרחים החתוכים אני צובעת בזיגוג/ צבע כחול, המדמה מראה של נווה מדבר, תכול הים או השמיים.

 

"סוס ועגלה" – עופר וענבל – חנוכיית חוליות

ענבל בוגרת המדרשה לאמנות, עובדת ביצירה עם פגועי ראש ונפש. מנחה מעגלי נשים, ויוצרת באהבה.עופר – בוגר H.I.T  - במגמת עיצוב המוצר. שובר שיא גינס לשנת 2012 – בניית "סוס נדנדה" הגדול בעולם.חנוכיית החוליות מורכבת מתשע חוליות היוצרות שרשרת דינמית ומשתנה. ניתן לקבוע את מיקומו של השמן בתחילת או לאורך השרשרת.

 

שחר פלג – חנוכיית השתקפות

סטודיו פלג דיזיין הוקם ע"י שחר פלג המעצב בעל תואר בעיצוב אודריכלות פנים, בוגר המכון הטכנולוגי חולון. חנוכיית השתקפות חנוכיית שמן עשוייה מתכת בחיתוך לייזר אשר במרכזה רפלקטור מעוגל, כאשר צורתה השטוחה של החנוכיה משתקפת ברפלקטור ויוצרת חנוכייה עומדת, אקונית ומוכרת. פלג משחק בעיצוב על גבולות האשליה והקסם ובכך מאתגר את הצופה וגורם לו להקדיש לחנוכייה יותר ממבט חטוף.

 

דוד (דודו) גרשטיין – חנוכיית שלום

אמן ישראלי העוסק בגבול שבין ציור לפיסול – זוכה פרס מוזיאון ישראל לאיור.

בשנים האחרונות פיתח גרשטיין סגנון המכונה פוסט – פופ ארט, המתאפיין בציור בצבעים עזים על מזגרות מתכת רב- שכבתי אשר ניתן להגדירם כ"פסלי קיר".

יצירותיו הוצגו במוזיאונים בישראל וברחבי העולם. במקומות ציבוריים ובגלריות שונות. בתערוכה יציג מס' חנוכיות. חנוכיית שלום, חנוכיית ציפורים, חנוכיית פרפרים, חנוכיית משיכות.

 

סטודיו יו יו 32 – יוריני – חנוכיית אנא בכח

החנוכיות מבית היוצר יויו 32 בעיצוב מינימליסטי ובהשראת המראה התעשייתי. כמו כל עיצוביו של יוריני הנוצרים בהשראת הקבלה כך גם החנוכיות ואפילו אורך החנוכיות נקבע בהשראת הסוד. 42 ס"מ="אנא כח" – אחת התפילות החזקות והפופולאריות.72 ס"מ= "חסד" חנוכיית הבועות – לאוהבי העיצוב העכשווי, יצר יוריני ליויו 32 חנוכייה מפרספקט עם בועות אוויר המרמזות על הניסים של חנוכה.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!