חנוכה 2014 עם להקת קולבן דאנס המציגה העלאה מחודשת של מופע תיאטרון-מחול לילדים ולכל המשפחה המבוסס על שלושה משלים מוכרים של איזופוס: העורב והשועל, הנמלה והצרצר, האריה והעכבר.

מי לקח את הגבינה שלי?

קבוצת ילדים שובבים משתעממים מן הקריאה במהלך ביקור בספריה. הם ננזפים על ידי הספרן, וכשנשאלים לפשר התנהגותם הפרועה, הם עונים: לקרוא זה משעמם!

 

האמנם? הספרן ההמום מתשובתם מחליט ללמד אותם לקח!

 

או אז שומעים לפתע הילדים לחישות מוזרות וספר מופלא וגדול מימדים מתגלה לעיניהם, כאשר מתוכו יוצא הסופר ובידו חריץ גבינה!

מרגע זה ואילך זוכים הילדים להציץ אל תוך עולמם הקסום של משלי איזופוס דרך חור... הגבינה: הם מתוודעים לעורב ולשועל, לנמלה ולצרצר ולאריה ולעכבר עד לסוף הטוב בו חוזרת הגבינה למקומה בספר והספרן נפרד מהילדים ושב לעולמו הקסום.

 

משלי אוזופוס הם אוסף של משלים שכתב איזופוס ביוון העתיקה, המשלים ברובם קצרים ובמרכזם בעלי חיים.

במשל "העורב והשועל" השועל עובר ליד עץ שעליו יושב עורב ובפיו גבינה. הוא מחמיא לעורב באומרו שיש לו קול יפה, ושהוא ודאי זמר מופלא. השועל מבקש מן העורב לשיר לו, והעורב, אשר לא חושד בדבר, מתחיל לשיר. הגבינה נופלת מפיו היישר לידי השועל, אשר נמלט עם שללו. על פי הדעה הרווחת לגבי מוסר ההשכל של המשל, יש להיזהר מדברי חנופה, לחשוב לפני מה שעושים ולא להיות שחצן.

מוסר ההשכל של המשל "הנמלה והצרצר" הוא על עבודה קשה והכנה. צרצר בילה את חודשי החום בשירה, שעה שהנמלה עבדה באגירת מזון לחורף. משהגיע החורף, הצרצר מוצא את עצמו גווע ברעב, וכשהוא מבקש מהנמלה מזון הוא זוכה לגערה על עצלנותו. בסיפור נעשה שימוש כדי להטיף למעלות של עבודה קשה וחסכון, ונגד סכנות הבזבזנות ואי ההתכוננות לעתיד.

במשל "האריה והעכבר", אריה מאיים על עכבר שהעיר אותו. העכבר מבקש את סליחתו ומציין את העובדה כי הוא אינו טרף ראוי ולא יעניק כל כבוד לאריה. האריה משתכנע ומשחרר את העכבר לחופשי. מאוחר יותר, האריה נתפס ברשת ציידים, העכבר שומע את שאגותיו ומגיע לשחרר אותו על ידי כרסום חבליו. מוסר ההשכל של הסיפור הוא שרחמים מביאים בצידם שכר. ושאין להסתכל בקנקן אלא במה שיש בתוכו. העכבר, על אף קטנותו, הצליח להציל את חייו של האריה הגדול והחזק, בתמורה לכך שהאריה חס על חייו. לכל אחד יש תועלת, אתה לא יכול להיות קטן מדי מכדי להועיל, ולכל אחד יש את היתרונות שלו.

 

כוראוגרפיה: אמיר קולבן, מוסיקה מקורית: רמי שולר, תפאורה ותלבושות: סבטלנה ליפשיץ, כתיבה ובימוי: שרית מזון.

רקדנים: הראל גז‘וריטיס, עירית עמיחי, ארין שנד, אביב שם טוב, ניצן ברדיצ‘ב, ענבר שלו, רון מטלון, דניאל מייסר.

 

מתאים לגילאי הגן ועד לכיתה ג‘ ולכל המשפחה.

יום א‘ 21.12.14 בשעה 11:30 – מרכז סוזן דלל.

 

להקת קולבן דאנס, בצלאל 11, מרכז ז‘ראר בכר, ירושלים

02-6243365 | http://www.kolbendance.com/

 

עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!