אולי לא תאמינו אבל מדי שנה ננטשים כ- 300 תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים השונים בישראל. ומה אתם יכולים לעשות עבורם? לחבק!

לחיבוק שלך יש כוח לשנות

אולי לא תאמינו אבל מדי שנה ננטשים כ- 300 תינוקות במחלקות היילודים של בתי החולים השונים בישראל. על תינוקות אלה נגזרת בדרך כלל שהות ממושכת בבית החולים, ללא טיפול הורי מסור, ללא אהבת אם או אב.

 

עמותת "חיבוק ראשון" נוסדה בשנת 2004 כדי לתת מענה לאותם תינוקות נטושים ובודדים ולדאוג לצרכיהם הרגשיים. במסגרת פעילות העמותה, נשלחות מתנדבות לבתי היולדות כדי לתת לתינוקות נטושים את המגע, החיבוק ושאר הצרכים הרגשיים שהם כל כך זקוקים להם.

מתנדבות "חיבוק ראשון" דואגות לבלות עם התינוק מספר שעות בכל יום, להעניק חום, אהבה ומגע, וכן לשחק, לשיר שירים, להקריא סיפורים ועוד.

 

הטיפול בכל תינוק נעשה באהבה על ידי קבוצת מתנדבות מצומצמת, המלווה אותו באופן יומיומי במשך כל תקופת שהותו בבית החולים. בדרך זו מבטיחה העמותה שהתינוק לא ייחשף לדמויות רבות מדי, ויוכל לזהות את הדמויות הטיפוליות, בדומה לבני משפחה. בנוסף, דואגים ב"חיבוק ראשון" ליצור לתינוק סביבה ביתית ככל האפשר בעזרת מוביילים, ספרי תמונות וצעצועים ואפילו עושים מאמצים לתעד עבור התינוקות את הרגעים הראשונים באלבום אשר מוכנס לאחר מכן לתיק האימוץ שלהם.

 

בימים אלו חוגגת העמותה עשור, אך היא מעולם לא נתמכה ע"י מדינת ישראל.

מי שכן החליט בימים אלו להרים את הכפפה ולעזור הוא מותג החיתולים האגיס מבית חוגלה קימברלי, אשר נרתם בקמפיין רחב היקף תחת הסלוגן "לחיבוק שלך יש כוח לשנות".

 

הקמפיין קורא לכל ההורים בישראל להעלות תמונה שלהם מחבקים את תינוקם, לאפליקציה ייעודית בעמוד האגיס בפייסבוק או לחשבון האינסטגרם שלהם ולציין את ההאשטאג HUGTAG# .

 

על כל תמונה שתעלה ותתויג יתרום האגיס 5 שקלים לעמותה.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!