שמש, ים וחול. אלה עשויים להיות הדברים שאנחנו מחכים להם בחופשה הבאה שלנו. אבל הילדים שלנו ייהנו הרבה יותר אם יוכלו לבלות במקום חדש בחברת האנשים שהם הכי אוהבים בעולם...

חופשה בחו"ל עם הילדים

הקסם האמיתי של החופשה המשפחתית הוא הזמן שבו מבלים יחדיו. לראות את הילדים שלכם לומדים לשחות, לגלות איתם יעדים חדשים ולאחר מכן להירגע בארוחה משפחתית ולדון בכל הדברים שאפשר לעשות מחר – זהו החומר שממנו עשויים הזיכרונות המשפחתיים האהובים.

 

הדרך הטובה ביותר לגרום לכולם הנאה בחופשה היא לתכנן אותה בחוכמה. הנה כמה עצות שיעזרו לכם לחזור הביתה עייפים, רצוצים אך מאושרים ושפויים לחלוטין.

 

לאן ללכת

יעדים אקזוטיים מרוחקים נשמעים אולי מפתים, אבל כאשר אתם לוקחים בחשבון את הנסיעה הארוכה ואת הג‘ט-לג, אולי הם מאבדים מכוח המשיכה שלהם.

ואכן, הרבה יותר קל לצאת לחופשה משפחתית באירופה הקרובה, באחת המדינות החמות יותר ביבשת או באחד האיים שמבטיחים פעילויות ואפשרויות לינה ידידותיות לחופשה משפחתית.

איביזה או מיורקה, לדוגמה, הם יעדים נהדרים לחופשה בחו"ל עם ילדים. רוב הפעוטות מוקסמים מהים וחופשה קרוב לחוף הים היא בדרך כלל בחירה טובה. חול וגלים עדינים יכולים לשמח אותם במשך שעות רבות.

יש היום לא מעט חבילות נופש בחו"ל שמציעות דילים מיוחדים למשפחות, כולל משפחות עם ילדים צעירים מאוד.

באופן כללי כשנוסעים עם כל המשפחה, זה קצת יותר מסובך ומעייף אם צריך לצאת כל יום לנסיעה למקום אחר. לכן, עדיף למצוא חבילת נופש בחו"ל באתר נופש שיאפשר לכם ליהנות מאטרקציות שונות באזור גיאוגרפי מצומצם.

 

לתכנן מראש

לצאת לטיול תרמילאים ספונטני להודו עם בן הזוג ועם ילדים בגיל ההתבגרות יכול להיות חלום שהתגשם. ואם הילדים שלכם אכן בוגרים, זוהי אופציה שבהחלט כדאי לשקול אותה.

עם זאת, כאשר מדובר בילדים צעירים יותר תכנון מסלול החופשה צריך להיות ערוך ומוכן לפני שעוזבים את הבית.

להורים, לפעוטות ולילדים צעירים הכי מתאימה השגרה. לכן, אם אתם מתכננים לנסוע לחופשה עם הילדים, חשוב לנסות לשמור על זמני ארוחות ושעות שינה שדומים במידת האפשר לשגרת הילדים בבית.

ילדים בגיל זה לא מעריכים ספונטניות והפתעות לא נעימות, כולל אי היכולת למצוא ברגע האחרון חדר במלון. לכן, אם תבחרו אחת מאותן חבילות נופש בחו"ל תוכלו להבטיח מראש את כל תנאי החופשה המשפחתית.

 

טיסה עם פעוט

פעוטות הם סקרנים ולא תמיד יירדמו בטיסה, גם אם הצלחתם ברוב חכמתכם לגרום לכך שזמן ההמראה יחפוף את שעת השינה של הפעוט. לכן, קחו איתכם מספיק צעצועים וספרים ועשו שימוש בצעצועים חדשים ומרגשים בזמן הטיסה.

חוץ מזה, הכינו בגדים חמים יותר לטיסה כי המיזוג במטוס קריר למדי. הצטיידו גם בחטיפים שהילדים אוהבים. תמיד עדיף לארוז יותר חטיפים ומזון לתינוקות ממה שתכננתם, במקרה של עיכובים בטיסה או כדי להעביר את הזמן מהנחיתה ועד להגעה ליעד.

מוצץ או בקבוק במהלך ההמראה והנחיתה יכולים לעזור לאוזניים של הפעוט להסתגל ביתר קלות ללחץ האוויר המשתנה.

 

לאפשר לילדים להסתגל

אם אתם בכל זאת יוצאים לטיסה ארוכה וחוצים כמה אזורי זמן, חשוב לדעת שהג‘ט-לג אמנם קשה לכולם אבל הרבה יותר גרוע לילדים קטנים שלא בדיוק מבינים מה קרה לזמן. לכן, היו סבלניים ונסו להיענות לצרכים שלהם ככל שניתן.

בכל מקרה, ביום הראשון של החופשה עדיף לתכנן לוח זמנים קל ודליל בפעילויות. כולם עלולים להיות עייפים ונרגנים ביום הראשון, אבל אם תתנו להם יום מנוחה, הימים הבאים יהיו כנראה הרבה יותר קלים.

 

 

בהצלחה!

 

 

שלכם,

צוות אמאבא

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!