בספרייה קטנה נולד ספר חמוד עם כריכה צהובה. אבל... הספר לא ידע לקרוא. לא את שמו ולא את הסיפור שבתוכו. האלף בית היה בשבילו תעלומה – איך ימצא את מקומו במדפים?

ספר הילדים "דפדף - הספר שלא ידע לקרוא" מאת קטי רויטמן בהוצאת הספרים "גוונים", מעביר מסר שלעתים, אנו חייבים לצאת למסע, הדורש אומץ לב, ולהיעזר באנשים אחרים, כדי לגלות מי אנחנו באמת. המחברת מעלה בהומור שאלות חשובות בנושאי זהות ומקום בחברה. המסע לגילוי עצמנו עלול להיות ארוך ואף מסוכן, אך חשיפת מטרתנו בחיים חשובה ומשמחת.

 

האיורים של קלאודיו סמבל מצליחים להעביר לקורא את שעובר על דפדף - את תחושותיו לאורך מסעו החשוב.

 

קטי רויטמן (57) אם ל- 2 ילדים, תושבת תל אביב, נולדה וגדלה בבלגיה. היא בימאית ומנהלת תיאטרון "פיג‘מה". את ההשראה לכתיבת הספר שאבה קטי רויטמן בקורס לתפעול בובות. "רציתי להוסיף לעצמי את הכלי הזה כבמאית. שם התחלנו להנפיש חפצים ומאז, כל דבר שאני רואה - מקבל חיים".

 


עוד באותו נושא

אליהו הנביא היקר!

היה נראה לי "כבד" ומחייב מדי לכתוב לאלוהים ורציתי מישהו קרוב ונגיש יותר וגם מישהו שמשתייך לחג שילדים אוהבים, כך נזכרתי באליהו הנביא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

הספרון הצהוב והחביב גיבור הספר "דפדף" שבה את לב הילדים כבר ברגע הראשון, ועם כל עמוד שעבר הם התאהבו בו יותר ויותר.

 

מבחינת העלילה מסופר על ספרון שנולד בספריה והוא צעיר כל כך שאיננו יודע לקרוא כלל, אפילו לא את שמו. הוא נתקל בבעיה שאני בטוחה שגם ילדים רבים נתקלים בה: חרם חברתי מחבריו הספרים.

 

אף אחד לא רוצה לשבת לידו, לשחק איתו או לדבר איתו.

 

וכך מחליט הספרון החמוד בעל בעיית הזהות הקשה לצאת מהספריה לעולם הגדול ולמצוא את דרכו ומקומו בעולם.

 

בצבעוניות ועם איורים מקסימים, בהומור וברגישות, מצליחה הכותבת להעביר נושא חשוב מאין כמוהו לילדים הצעירים שייהנו ללא ספק מקריאה חוזרת ונשנית.  

 

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?