" />

"אשה אחת אהבה לרקום לילה ויום לילה ויום". כך מתחיל הסיפור על רוקמת החלומות הטווה את חלומותיהם של מבוגרים וילדים על בדים עשויים מרוח, חלומות ש"אפשר לעוף איתם לכל מקום לפי מצב הרוח".

ספר עדין ורגיש על חלומו של כל אדם, מתוך אמונה עמוקה בחשיבותו של החלום בחיינו ומתוך תקווה שלעולם לא נפסיק לחלום.

 

הספר מלווה באיוריה רבי הקסם של גליה ארמלנד ומיועד לילדים ולבני כל גיל.

 

על מיכל סנונית וספריה

ספרה הנודע של מיכל סנונית "צפור הנפש" היה לרב מכר בינלאומי (תורגם ל-44 שפות), זכה לעיבודים לבמה, מחול, ומוסיקה. כיום הוא מועלה בפסטיבלים שונים ומשמש כמקור השראה ליוצרים בתחומי המחול והתיאטרון בארץ ובעולם.

מיכל סנונית פרסמה עד כה 24 ספרים: ספרי שירה למבוגרים וספרי ילדים רבים, ביניהם ספרים לכל גיל – למבוגרים וילדים כאחד. היא זכתה בפרס קרן תל אביב ע"ש יהושע רבינוביץ ובפרס ראש הממשלה לשנת 2005. לאחרונה זכתה בפרס לשירה ע"ש רינה לי על ספר שיריה האחרון "אני אומרת זאת מאהבה".

ספריה שזכו להצלחה בינלאומית, תורגמו לשפות רבות ונמכרו ברחבי העולם בכשלושה מיליון עותקים.

ספרים נוספים של מיכל סנונית המצליחים בחו"ל הם: "בוא וחבק אותי" כ-200,000 עותקים ברחבי העולם, "יד ביד עם אלוהים" כ-100,000 עותקים ברחבי העולם  ו"תגיד לי שאתה... תגידי לי שאת..."

 

מיכל סנונית נולדה בקיבוץ עין החורש בו גדלה, נישאה וילדה את שלושת ילדיה. כיום מתגוררת בתל אביב. למדה ספרות עברית ותיאטרון באוניברסיטת תל אביב. במשך השנים הייתה רועת צאן ומטפלת בילדים, עיתונאית ב"על המשמר" בו ערכה את מדור התרבות ואומנות ואת מוספו השבועי "חותם". כיום בנוסף לכתיבתה הספרותית נפגשת עם קהל קוראים ילדים ומבוגרים, מרצה ומשוחחת בנושאי ספרות שונים במתנ"סים, מועצות אזוריות ובחוגים לספרות ברחבי הארץ.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

חוות דעת

"רוקמת החלומות" של מיכל סנונית עוסק בנושא מקסים ומלא פוטנציאל: טוויית חלומות.

הספר גם מעוטר באיורים מקסימים וצבעוניים של חוטי רקמה אמיתיים ממש שמתאימים בדיוק לסיפור ושמוסיפים לו המון.

 

מצד שני, מהלך הסיפור עצמו הוא מעט מבלבל.

הספר מביא לנו את סיפורה של אישה אחת, ש"אהבה לרקום לילה ויום לילה ויום". בתחילה נדמה שאותה הגברת אהבה באמת לרקום. גם האיורים מראים לנו שלל רקמות יפהפיות מכל הסוגים. אבל אז בתפנית משונה אנחנו אמורים להבין שאותן הרקמות הם בעצם - חלומות.

זו כבר איננה אישה רגילה, מדובר באישה המסוגלת להיכנס לראשם של אחרים ולחלום עבורם.

"לילד אחד שרצה לעוף, היא רקמה כנפיים. לילדה יחפה רקמה זוג נעלים".

כוחה המדויק של האישה ומקורו איננו ברור, אבל מגיעים אליה המוני אנשים וממתינים בתור, לראות ולקבל את החלומות האלו שהיא טווה.

ואז מחליטה אותה הגברת לערוך תערוכה, להציג את כל הבדים שרקמה, כדי "שיראו כולם: חלומות זה עניין רציני, לא סתם". או אז מגיעה סצנה עצובה ולא ברורה כאשר כל המוזמנים מתבוננים בתערוכה אך לא רואים דבר. משהו בסגנון "בגדי המלך החדשים".

מי שמצילים את המצב הם הנכדים הצעירים שהנם היחידים שמצליחים לראות את רקמותיה הנפלאות, ובעקבות זאת מתייצבים גם כל אנשי השכונה וכל אחד מבקש ממנה לרקום לו את חלומו, אם כי לא ברור כיצד לפתע המבוגרים כן מצליחים לראות ולזכור את החלומות...

 

למרות הכל אני חייבת לציין שכשסיימנו את הקריאה באמת התרגשתי, וגם שהילדה נהנתה מאד מהסיפור הדמיוני ומהאיורים המקסימים.

אולי אני פשוט מבוגרת מדי בשביל להבין אותו?

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?