מזל טוב! אהבה חדשה נכנסה אל חייך, בדמות תינוק או תינוקת מקסימים. באופן טבעי, את רוצה לעשות עבורם את הטוב ביותר ולהעניק להם כל שתוכלי.

5 דברים שכדאי שתנסי לפני שאת מוותרת על הנקה

הרעפת חום ואהבה באה בקלות ובטבעיות לרוב האימהות, בשעה שהיבטים טכניים יותר של הדאגה לתינוק עשויים להיות מלווים בקשיים. למשל, הנקה.

יש קשת של סיבות לכך שחלק מן הנשים מתקשות להניק, וודאי תשמחי לדעת שרבות מהאימהות מצליחות להתמודד עם הקשיים ולהיניק, לעיתים אף לפרק זמן ממושך. אם גם את בין המתקשות להיניק, את בחברתן הטובה של לא מעט אימהות נפלאות. במיוחד עבורך, גיבשנו מספר טיפים שסייעו לך לתת צ'אנס נוסף להנקה, לפני שאת מוותרת.

 

1.      היפגשי עם יועצת הנקה

יועצת הנקה תוכל להדריך אותך צעד-צעד בכל שלבי ההנקה – כיצד יש לאחוז את הרך הנולד, כיצד לתפוס באצבעותייך את הפטמה וכיצד להגיש אותה לפיו של הרך הנולד. היא תראה לך כיצד מדגדגים בעדינות את לחיו, על מנת שיפתח את פיו ויתפוס את הפטמה וגם כיצד להתנתק מן האחיזה בתום ההנקה. קשיי הנקה רבים מגיעים לפתרונם לאחר ייעוץ מצד יועצת ההנקה, ולכן נמליץ בחום לאתר יועצת מיומנת, מקצועית וסבלנית, שתקדיש לך מניסיונה ומזמנה.

 

2.      התייעצי עם רופא נשים

לעיתים, הקושי להיניק נעוץ בסיבות פיזיולוגיות, כמו מבנה השד, המשתנה מאישה אחת לאחרת. לחלק מן הבעיות מסוג זה יש פתרונות שיכולים להיות ישימים עבורך, ועל כן ביקור אצל רופא נשים יוכל לחסוך לך תסכול רב, הנובע מניסיונות חוזרים ונשנים להיניק ללא הצלחה וללא הבנה מדוע.

 

3.      נסי להיעזר במשאבת הנקה

אמנם, להנקה יש מטרה מעבר למימוש צורך בסיסי של התינוק בהזנה, בדמות קרבה פיזית בין האם והתינוק, מגע וחיזוק הקשר הרגשי ביניהם. אך אנו בטוחות שאת מחבקת ומנשקת את ילדך גם ללא קשר להנקה, ואם ההנקה קשה לך מאוד, ואת עדיין מעוניינת לספק לילדך חלב אם, את בהחלט יכולה לשאוב חלב ולהעניק לו אותו בבקבוק. נשים רבות מתקשות להיניק, משום שכל הנקה נמשכת זמן רב, לא ניתן לומר בוודאות עד כמה הייתה אפקטיבית וכמה חלב יצא מן השד ולעיתים אף מלווה בכאבים עזים. על כן, משאבת הנקה טובה ואיכותית תוכל לסייע מאוד. תוכלי לרכוש משאבה חדשה או לשכור משאבה מתאימה מחברת הנקה  – העיקר שתבחרי במשאבה מתאימה וקלה לתפעול שבאמת תעשה את העבודה ביעילות.

 

4.      דאגי לעצמך ואפשרי גם לאחרים לדאוג לך

ודאי כבר שמעת את המשפט "אימא טובה היא אימא שטוב לה", ואם טרם הזדמן לך לשמוע אותו, זה יקרה בהמשך. אימא רגועה, שנחה ואוכלת היטב, היא אימא שיש לה מרץ וסבלנות לטפל היטב בילדיה. גם בהנקה, הדבר דומה – אימהות טריות מפרישות חלב כאשר הן רגועות, וקשה יותר להיניק בשעת לחץ. על כן, חשוב שתדאגי לעצמך – תנוחי, תשני מספיק שעות ותאכלי ארוחות מזינות. נכון, עכשיו זה נשמע כמו מדע בדיוני, אך עם מעט עזרה מסובבייך, זה בהחלט בר ביצוע. הקיפי את עצמך באנשים שרוצים ויכולים לסייע לך, על מנת שאת תוכלי להתמקד בהנקה – משפחה, חברים ואפילו עזרה בתשלום, אם הדבר מתאפשר כספית. ארוחות מזינות, השגחה על התינוק כאשר את ישנה, עבודות בית קלות – כל אלו יסייעו לך מאוד.

 

5.      דברי על כך עם חברות ובנות משפחה

אחת העצות הטובות ביותר שנוכל לתת לך כאם טרייה, היא לנסות וללמוד מניסיונן של אימהות אחרות, שאת דעתן את מעריכה. חברות קרובות, אחיות וגיסות תשמחנה לייעץ לך מניסיונן, לספר לך על ההתמודדות שהן חוו בנושא ההנקה ולהציע לך פתרונות אפשריים, שסייעו להן ואולי יתגלו כמוצלחים גם עבורך. ובכלל, לדבר ולהתייעץ יקל עלייך מאוד.

 

חשוב שתדעי, שגם אם לא יעלה בידך להיניק, זה אינו סוף העולם. העיקר, שאת עושה את מירב המאמצים על מנת להעניק לילדך את כל מה שהוא זקוק לו – חום, אהבה, טיפול מסור וכן, לפעמים גם בקבוק.

 

המאמר נכתב על-ידי בייבי רותם המתמחה בייעוץ ומכירה של מוצרי משאבות הנקה לנשים לפני ואחרי לידה.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?