עוד לא הספקנו להתרגל לימים חמים וארוכים והנה חופשת הקיץ כבר כאן. בין אם התכוננתם לכך או שהיא תפסה אתכם בהפתעה – החופשה היא עובדה וכדאי לעבור אותה על הצד הטוב ביותר, עבור כולם. איך עושים את זה?

שלשה טיפים שיעזרו לכם לשרוד ואף ליהנות מחופשת הקיץ

עניין של גישה

החופש הגדול הוא מקום אליו אנחנו צועדים עם המון מטען רגשי: כעס על המצב שנכפה עלינו, דאגה כלכלית, לחץ להתארגן בהתאמה, רצון לוודא שהילד שלנו מקבל את הטוב ביותר שאפשר ועוד...

לצערנו, כשאנחנו לא מצליחים להשאיר את הרגשות הללו במקומם, אנחנו גוררים אותם איתנו לכל מקום אליו אנחנו הולכים עד שהחופשה הזו נגמרת.

זה הזמן לשנות מיקוד ולהכוונן אחרת. מצאו את הדבר הטוב ביותר שהסיטואציה הזו יוצרת עבורכם: כל אותן פעמים בהן כאבתם את חוסר הזמן שלכם עם הילדים, שעות אחר הצהריים שמצאתם את עצמכם "מבלים" איתם רק בין הסעות לחוגים וחברים, והבינו שיש כאן הזדמנות.

שימו לכם למטרה לקום כל בוקר כשההזדמנות הזו לנגד עיניכם וכל האפשרויות שנפתחות בפניכם אל מול המצב הקיים.

כשתבחרו להתייחס לזה כהזדמנות – ולא עונש, הזמן שתבלו במחצית הילדים שלכם יראה בהחלט אחרת.

 

תכנון מראש

ואחרי שזה נאמר בואו בכל זאת נחשוב פרקטית. זהו אכן חופש גדול וככזה יש להתכונן אליו בהתאמה. בעיקר כדי לא למצוא את עצמנו הולכים לאיבוד ומאבדים עשתונות.

אז הקדישו לזה כמה שעות לטובת הנוחות של החודשיים הקרובים וסדרו לעצמכם אפשרויות. האינטרנט גדוש רעיונות- אתם צריכים רק לחפש, לכתוב מה מתאים לכם ולהתכונן בהתאם.

פעילויות בבית לשעות החמות, פעילויות בחוץ – בתשלום ובחינם. רעיונות לעבודות יצירה שונות, מפגשים עם חברים, משהו שמזמן תכננתם ללמד את הילדים ולא יצא ואולי איזה סרט ילדות שממש מתחשק לכם לראות איתם יחד.

כתבו לכם את כל הרעיונות בצורה מסודרת כך שכל יום יישאר לכם רק לבחור מתוך הרשימה.

בנוסף זכרו, אין לכם חובה להיות צוות הווי ובידור 24/7. הילדים בהחלט מסוגלים ויודעים להעסיק את עצמם, לפעמים צריך להציע ולהזכיר להם, לפעמים, צריך רק לאפשר להם.

 

זמן מבוגרים

גם כאן, כמו בכל מקום אחר בחיים, חשוב למצוא איזון.

דברים שיצליחו ליצור עבורכם מרווחים ותוכלו לטעון אנרגיה מחדש.

הקפידו על ערב אחד לעצמכם. לכו לחוג, עשו ספורט או היפגשו עם חברים כרגיל. אולי תמצאו שנכון לכם לקום חצי שעה לפני שהילדים מתעוררים כי להספיק את הקפה בשקט ואולי תשמחו למשוך שעה אחרי שהם נרדמו כדי לצלול לספר טוב.

ואם זה לא משהו שאתם עושים בשגרה – זה בהחלט זמן מצוין להתחיל!

קבעו עם הורים נוספים. כל ההורים חווים את חווית החופש הגדול, כך או אחרת ולרוב, קל ונעים יותר לעשות את זה יחד.

להעביר את החופש עם מבוגר אחד או יותר לצדכם תאפשר לכם לנהל שיחות מגוונות יותר, מישהו לחלוק איתו חוויות, רעיונות ואולי אפילו משימות.

זכרו שיש לילדים נטייה למצוא לעצמם תעסוקה יותר בקלות בחברת ילדים אחרים מה שיחסוך מכם, פה ושם, לעשות זאת עבורם ויאפשר לכם הפסקות מבורכות.

 

לסיכום, הגיעו בגישה חיובית – אני בטוחה שהילדים שלכם מחכים לבלות איתכם, ארגנו לעצמכם כמה שיותר אפשרויות – אני יודעת שתעריכו את זה  בזמן אמת ודאגו להטעין מצברים בדרך. חופשה נעימה!

 

 

על הכותבת:
לוסיאנה מויאל,
מאמנת אישית, זוגית ומשפחתית, מנחת NLP וקבוצות אימון
מרצה ומנחה סדנאות הורים וילדים לשיפור התקשורת במשפחה
טלפון: 052-2831689 | אתר www.lucianamoyal.com
הצטרפו אלי לטיפים שבועיים בעמוד הפייסבוק https://www.facebook.com/LuzLifeCoach

 


עוד באותו נושא

האטרקציה הגדולה של קיץ 2018: ממלכת פליימוביל!

25 תחנות ומתקנים לילדים וביניהן: ספינת פיראטים, ארמון נסיכות ונסיכים, בית עץ בגודל טבעי, אומגה, פעילויות טבע ועוד...

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?