לפני כשנתיים וחצי אובחנה בתי עם צליאק ובעקבותיה גם אני ואחרי- אמי, שלושה דורות בהפרש של כמה חודשים. לאחר שקיעת האבק של הפצצה שנפלה עלינו ואורח החיים החדש שנכפה עלינו, ההתמודדות הבאה הייתה: מה עושים מחוץ לבית?

האם אפשר לאכול בחוץ, מה יקרה בגן והאם אפשר בכלל לצאת לחופשה ולהיות רגועים?

 

לאחר שלמדנו להתנהל בבית עם האוכל נטול הגלוטן, עלתה שוב המחשבה איך נוכל לצאת לחופשה? האם באמת יהיה לנו אוכל ללא גלוטן, האם יהיה מגוון מנות סביר או שתהיה זו עוד מנה מאולתרת? ובעיקר, החשש הגדול: מה תהיה תגובת הצליאקית שלנו על כל המגבלות שהפלנו עליה. מגבלות שבבית כבר מצאנו להן את הפתרונות אבל בחוץ הרי אין לנו עליהן כל שליטה.

 

לאחר כינוס משפחתי הבנו שהצורך שלנו כמשפחה לפתרון לחופשה שבה יהיה אוכל ללא גלוטן, הוא צורך של עוד הרבה משפחות כמונו, והחלטנו להקים את מיזם "חופשים" שהוא נופש משפחתי ללא גלוטן, בו ילדים צליאקיים יכולים להרגיש בפעם הראשונה כשווים ללא מגבלות ואנו ההורים, יכולים ליהנות מחופשה אמיתית, ללא התעסקות עם מה הילד יאכל, האם האוכל באמת נטול גלוטן, האם במלון מקפידים על הניקיון, והכי חשוב- בפעם הראשונה לא לשים מחסומים לילדים שלנו.

 

לאחר סבב של בירורים מול כמה מלונות שרובם לא רצה כלל להתעסק עם "כאב הראש" של אוכל ללא גלוטן, זכינו לאוזן קשבת במלון כפר גלעדי ומשם נולדה בפעם הראשונה בארץ החופשה ללא גלוטן.

 

נבחר השם "חוֹפְשִׁים" שהוא שילוב של נופש וחופש, אצלנו זה הרי בדיוק המקרה, ומתוך צורך זה, החלטנו להרים את מיזם "חופשים", נופש משפחתי ללא גלוטן, בו הילדים וגם ההורים יוכלו ליהנות מחופשה אמיתית, ללא מגבלות תזונה, ללא חשש ובלי לתת לאף אחד להרגיש שונה וחריג.

 

בחנוכה 2013 חגגנו את הנופש הראשון ללא גלוטן ועכשיו, החופש הגדול כבר בפתח ואיתו ההתלבטות לאן לצאת לחופשה?

 

אז זה הזמן להשאיר את "שקית האוכל" בבית ולעלות על כפכפים כי ב- 15 ביולי יתקיים הנופש המשפחתי במלון כפר גלעדי הטובל בירוק, עם מטבח ייעודי ללא גלוטן, פנסיון מלא, מגוון פעילויות לילדים ולהורים ולקינוח מסיבת קיץ לכל המשפחה.

 

הקטנים ייהנו מהצגת ילדים, פעילות עם חיות ופעילויות יצירה (שגם הן נבדקו כולן ונמצאו נטולות גלוטן), הגדולים יותר יבלו בסדנת העפיפונים ובמופע קסמים וגם אתכם ההורים לא קיפחנו, וגם יש את הבריכה המשופצת שבמלון.

 

בחופשה, הצליאקים שלנו יפגשו ילדים כמותם, הם ירגישו כמו כולם והם יוכלו לאכול מהכל. אז, זה הזמן להצטרף אלינו ולכל המשפחות שכבר נרשמו וליהנות מחופשה מפנקת ללא גלוטן בשלושה ימים של הפנינג (ללא כל דאגות בסוגיית האוכל), עם הרבה כיף לכל המשפחה.

 

החופשה הקרובה ללא גלוטן מתקיימת ב 15-17 ביולי, 2014

 

 

על הכותב:
משה ינקוביץ,
אבא לילדה עם צליאק,
יוזם "חופשים" - נופש משפחתי ללא גלוטן

 


עוד באותו נושא

קייטנת אמהות בחופש הגדול

קייטנת אמהות הוא אחד הפתרונות שיכול לעזור לך לשרוד כלכלית את חופש הגדול.

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?