קרה לך פעם שניסית לנהל שיחת טלפון וכל מה שעשית כדי שהילדים יאפשרו לך לסיים אותה לא עבד? ולאט לאט הסבלנות דעכה, ויחד איתה הטונים עלו, כולם התרגזו ואף אחד לא קיבל את מה שהיה צריך?

חופשת פסח בפתח ואת במתח?

אם יש לך ילדים ואת גרה בישראל, את עומדת להתחיל את חופשת הפסח ואולי כמוני, גם את שואלת את עצמך איך תעמדי בכל כך הרבה ימי חופש. ואם את עצמאית שעובדת מהבית את חוששת עוד יותר...

חרדה לחרות האישית שלך? טיפ לאמהות שמטפלות בילדים בחופש – במיוחד לעצמאיות!

 

עכשיו זה בדיוק הזמן לעשות מעשה, לכנס את הילדים ולשוחח איתם רק על דבר אחד: מה עושים כשאמא עסוקה?

  • תאמי את מועד השיחה מראש – הכיני אותם שיש עניין רציני שאת רוצה לדון בו איתם ואולי הם יוכלו לעזור.
  • ראשית צייני כמה את שמחה יחד איתם על הגעת האביב, וחופשת הפסח, ואיזה כיף יהיה, כמה הם מקסימים ובוגרים ושאת גם יודעת שאפשר לסמוך עליהם.
  • פרטי את ההבדלים בינם ובינך וכמובן שגם בין אבא – שנמצא בעבודה, ושאתם לא בחופש כמותם.
  • הדגישי מה את כן עושה אחרת לכבוד החופש – כמו לשחק איתם, לאכול ארוחות משותפות, ללכת לגינת השעשועים הקרובה, לצאת לרכב על אופניים או כל בילוי שאת יכולה להתחייב עליו.
  • ואז... הבדילי בין כל הכיף שיהיה לכם ביחד ובין הפעמים בהן את לא יכולה להתפנות ופרטי: שיחת טלפון, עבודה על המחשב או כל דבר שחשוב לך לעשות ללא הפרעה והסבירי גם למה. דיון על הנושא במקום נאום ארוך שלך יכול להיות מניב אף יותר.
  • על מנת להקל על הילדים בהמתנה ולהמחיש את הזמן שעליהם לכבד רכשי טיימר (כמו של בישול ואפיה) – לפחות של שעה, הניחי אותו במקום קבוע באזור עמדת העבודה שלך וסכמי איתם שכשהוא פועל הדבר אומר שאת בפעילות שלא תוכלי להתפנות ממנה.
  • מה עושים? בזמן הזה, "זמן אמא עובדת": ראשית, האחריות שלהם היא להעסיק את עצמם וגם אחים קטנים אם יש ולהימנע מלפנות אלייך. למה הם זכאים בזמן הזה? לטלוויזיה / מחשב / לרדת לגינה או כל פעילות אחרת שמקובלת עלייך ועליהם.
  • צייני במפורש שלעיתים דברים קורים בצורה לא מתוכננת כמו למשל שיחת טלפון מלקוחה, ואז את תפעילי את הטיימר בלי להכריז על זמן עבודה של אמא – והאחריות שלהם היא להיות ערניים ושים לב שהטיימר עובד.

 

התאימי את סגנון השיחה ואת פרקי הזמן שאת לוקחת לעבודה לגיל הילדים וליכולות שלהם, אבל אל תניחי שהם כבר מספיק גדולים כדי להבין לבד, חזרי על כל המובן מאליו בשיחה.

 

חופשה נעימה וחג חרות שמח!

 

 

על הכותבת:
ענת מישר, יועצת עסקית
מומחית לשימור העסק והקריירה בתקופת ההריון ואחרי הלידה
טל: 054-7731821, אתר: http://anatmeishar.co.il/  
הצטרפו אלי לפייסבוק https://www.facebook.com/anat.meishar?ref=br_rs

 


עוד באותו נושא

שעון קיץ

עוברים לשעון קיץ! כמה כיף ששעות האור מתארכות להן (למרות שהלילה נפסיד שעת שינה). אבל איך זה משפיע על הילדים?

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!