באמצעות למה הסקרן וחבריו המאוירים, רצועות קומיקס משעשעות והסברים קצרים, מציג הספר עשרות ניבים ופתגמים, שיעשירו את שפת הילדים ואת כושר הביטוי שלהם.

"התפוח אינו נופל רחוק מהעץ", "נחבא אל הכלים", לא דובים ולא יער", "אין חכם כבעל ניסיון", "צרות עין", "אין בוכים על חלב שנשפך" - כל אלה הם ניבים ופתגמים נפוצים בשפה העברית. ניבים ופתגמים הם חלק בלתי נפרד מכל שפה. השימוש בהם תורם להתפתחות השפה, מעשיר את אוצר המילים, משפר את כושר הביטוי ומצית את הדמיון, וללימוד שלהם תרומה משמעותית בעיקר עבור ילדים. 

 

הספר החדש "ניבים ופתגמים", המיועד לילדים ולכל המשפחה, מציג בצורה כיפית וקלה להבנה עשרות ניבים ופתגמים שימושיים בשפה העברית באמצעות רצועות קומיקס משעשעות, הסברים קצרים וסיפורים מעשירים, שמדגימים את משמעות הניב.

 

הספר, שיצא לאור בתמיכת אגף התרבות של מפעל הפיס, הוא סנונית ראשונה מסדרת ספרים חינוכית חדשה בשם "למה בריבוע" בהוצאת דני ספרים, שתתמקד בתכנים מעולם המדע והטבע. בסדרת הספרים מככבים למה הסקרן ושלושת חבריו (ציפור מצחיקה, ג'ירף שחצן וצב טוב לב) - גיבורי הקומיקס שובי הלב של המאיירת הכישרונית דניאלה פונד, בוגרת מכללת אמונה המתמחה בעולם התוכן של ילדים. 

 

ניתן להשיג בחנויות וברשתות הספרים המובחרות ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il.


עוד באותו נושא

סיפור מהלב

ספר ילדים העוסק בנושא המורכב של תרומת איברים. אפרים סידון כתב בחרוזים, דני קרמן אייר איורים עליזים והוצאת כתר נענתה לאתגר והוציאה לאור.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

ללא שום ספק זהו אחד הספרים המוצלחים ביותר שנתקלתי בו בשנה האחרונה לילדים בגיל בית הספר היסודי החל מכיתה א' ועד לכיתה ו' ואולי אפילו קצת יותר.

 

מבחינה ויזואלית הספר בנוי כספר קומיקס, כשכל ביטוי מוצג ברצועת קומיקס קצרצרה ומצחיקה ללא הרבה מלל אבל עם סיפורון שמציג את ה'פואנטה'. הביטוי עצמו מוצג מעל לכל סיפורון וההסבר הברור כתוב מתחתיו. לילדים הגדולים (או להורים) שמעוניינים להרחיב מצויין אפילו מקור הביטוי.

מעת לעת משולבים בספר גם משלים נחמדים עם מוסר השכל שגם מהם הילדים מאד נהנים.

הדמויות שמככבות בקומיקס והולכות איתנו לכל אורך הספר הן למה, ציפור, ג'ירף וצב, דמויות חביבות ושובבות שלכל אחת מהן אופי משלה והילדים יכולים למצוא כל אחד דמות להזדהות עמה.

הניבים בספר מחולקים לכמה פרקים, אמת שקר וצביעות, חכמה וטפשות, אומץ לב ופחדנות, צניעות ויהירות ועוד ועוד כך שהילדים לומדים גם לקשר את הנושאים ולשלוף את הניב המתאים בשעת שיחה לאחר מכן בחיי היום יום וזה בפני עצמו דבר מקסים.

 

הבנים שלי, בני 8 ו-10, קיבלו את הספר במתנה לפני כחודש ומאז הם לא עוזבים אותו. בכל טיול ובכל סעודה משפחתית שאנחנו נוסעים אליה זה מה שהם לוקחים איתם. קוראים ביחד, לפעמים בשקט לפעמים בקול, לפעמים בוחנים את המבוגרים ולפעמים מבקשים שיבחנו אותם. הם כבר למדו לשלב משפטים בשפת הדיבור שלהם ואפילו לי הם כבר ממליצים היכן לתבל את הדיבור באיזה ניב עסיסי...

 

לסיכום- מומלץ בחום, ואנחנו כבר מחכים לספר הבא בסדרה!

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?