אם קצתם בטיולים ואתם רוצים להכניס בליבם של הילדים קצת "קולטורה" וגם קצת דימיון, סורו איתם למוזיאון הילדים בחולון.

מוזיאון הילדים

שוב השבת הגיעה ושוב אתם תמהים לעצמכם מה לעשות עם הילדים?

ובכן, אם קצתם בטיולים ואתם רוצים להכניס בליבם של הילדים קצת "קולטורה" וגם קצת דימיון, סורו איתם למוזיאון הילדים בחולון. המוזיאון מציע מגוון פעילויות נרחב בשבת שכדאי מאוד להכיר.

רבים מכירים את מוזיאון הילדים בחולון, בעיקר כמקום שמבקרים בו בעת טיולים בבית הספר או בתערוכות מיוחדות לילדים שרצות בעיקר באמצע השבוע. אך הידעתם שיש למוזיאון גם פעילויות לילדים קבועות בימי שבת? מדובר בפעילויות המתאימות לגילאי שנתיים וחצי ועד 8, מסוגים שונים מלאות במוסיקה, דימיון ויצירה שיעניקו לכם שעה וחצי או שעתיים של שקט ולהם זמן מלא עניין וחיוך.

 

אז אלו פעילויות מצפות לילדים שלכם במוזיאון? הנה סקירה קצרה:

"טיול עם ינשול"

פעילות המיועדת לגילאי שנתיים וחצי עד 4 ומתבצעת בליווי מבוגר. ינשול הוא חצי ינשוף וחצי חתול והילדים עוברים יחד איתו פעילות במהלך נסיונותיו להשתלב ביער ולהכיר חברים חדשים. זוהי פעילות שיכולה להתאים מאוד לילדים ביישנים או סגורים יותר שזקוקים לטיפוח ועידוד להתשלב ולהכיר ילדים חדשים, מעודדת תהליך של סוציאליזציה בקרב הילדים וכמובן מדובר בחוויה כיפית וחוויתית לילדים.

 

"בעקבות הפרפרים"

מסע מרתק לילדים מגילאי שנתיים וחצי ועד 4 לגילוי הממלכה הקסומה של התפתחות הפרפרים. הילדים נחשפים באמצעות פעילות זו לעולם בעלי החיים- החרקים והיונקים ושלבי התפתחותם השונים. הפעילות נעשית בליווי מבוגר ומשמשת לפיתוח סקרנות ועניין בטבע ובעלי החיים, התנהגות בחברה, ופיתוח יכולות כמו הבנת הנשמע והסקה סיבתית.

 

"המסע לתיקון ממלכת הזמן"

ללמוד על מחזור החיים בטבע דרך פעילות מרתקת ורבת הרפתקאות. בפעילות זו המיועדת לגילאי 4-6 פוגשים הילדים בצמד זחלים אשר הופכים לגלמים ומצויים במצוקה. יחד איתם הם לומדים על הזמן, מחזור החיים בטבע ועוד. הפעילות יכולה להעשות בצמוד לפעילות בעקבות הפרפרים או לחוד. מפתחת הכרות עם הטבע, מעודדת סקרנות ומסייעת בפיתוח הבנת הנקרא והנשמע.

 

"היער הקסום"

פעילות המשלבת רגש והרפתקאה. מיועדת לגילאי 6-8. הילדים משחררים מעין תיבת פנדורה שממנו משתחרר שד שיש להחזירו בחזרה לתיבה. הפעילות מלווה במסלול הרפתקאות מיוחד שיתאים לילדים עם הרבה מרץ. מנגד, יכירו הילדים במהלך הפעילות גם את עולם הרגשות שלהם והמנעד שבהן, והיכולת להתמודד עם רגשות ולזהות אותן.

 

"החייזרים"

אחת מן הפעילויות המקסימות והמשוקעות ביותר שיש במוזיאון המותאמת לגילאי 8 (כיתות ג) ועד גיל 12. בהרפתקאה המערבת את הילדים בתוכה, מתמודדים הילדים עם עולם קסום של חללית חייזרים אליה "נחטפו", בה עליהם לפתור חידות, לעבור מסלולי מכשולים וללמוד על האחר וכיצד הם נתפסים בעיניו. מדובר בפעילות הפונה לכל החושים ומלמדת את הילדים להתמודד ולקבל את האחר.

 

"איפה מיש"

הצגה לילדים והורים אשר הילדים לוקחים בה חלק פעיל. מיש היא בובת הסמרטוטים הישנה של דני אשר נזנחת לטובת בובה חדשה. מיש האבוד יוצא למסע בתוך ארגז הצעצועים של דני והילדים בעקבותיו, כאשר בדרך הם גם לומדים על מהותה של חברות, אהבה, נתינת עדיפות לצעצוע או בן אדם ועוד.   

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?