איך עושים את זה צעד אחר צעד

להקים עסק באיביי לצד גידול הילדים

אחד האתגרים העומדים בפני נשים בעולם המערבי הוא כיצד לשלב בין אימהות וגידול ילדים לבין פרנסה וקריירה.

בארץ החוק מעניק לנשים חופשת לידה של 26 שבועות, מתוכם רק ב-14 השבועות הראשונים הן זכאיות לקבל דמי לידה, ואילו יתר השבועות הם חופשה ללא תשלום. אם נהיה קשובות לאינסטינקט האימהי שלנו, נרגיש שהתינוק זקוק שנשאר קרובות אליו גם מעבר ל-26 שבועות. נשים רבות מחפשות עבודה מהבית, שתאפשר להן פרנסה לצד המשך הטיפול בילדים. גם אחרי שהילדים יותר גדולים, יש הורים שמעדיפים לעבוד בחצי משרה ומחפשים הכנסה נוספת. מהפכת האינטרנט והתפתחות התקשורת הווירטואלית, פתחו אופציות רבות לעבודה מהבית בשעות גמישות. אחת האפשרויות היא הקמת עסק של מכירות באתר האינטרנט איביי. אז איך את יכולה לעשות את זה?

 

עסק באיביי – מה זה אומר?

איביי היא חנות וירטואלית שמחברת בין אנשים ממדינות שונות בעולם ומאפשרת להם לקנות ולמכור מוצרים ממגוון תחומים. מדובר בזירת מכירות בינלאומית שפעילה יום ולילה, אליה נכנסים מעל ל-405 מיליון אנשים. היתרון בהקמת עסק דרך האינטרנט הוא שאין לך הוצאות נלוות, כגון תשלום שכר דירה. זה יכול לאפשר לך למכור מוצרים במחירים זולים יותר, שיהוו תחרות לחנויות הרגילות. ההשקעה שנדרשת היא כמה שעות עבודה ביום, וההכנסות יכולות לעלות בהדרגה, ככל שאת צוברת פידבקים חיוביים מהלקוחות שלך.

 

להתחיל למכור באיביי - צעדים ראשונים:

הנה פירוט של שלבי עבודה נדרשים, עבור מי שרוצה להיכנס לעולם המכירות של איביי:

  1. פתיחת כתובת אימייל- אפשר לפתוח כתובת אימייל נפרדת עבור העסק.
  2. פתיחת חשבון בפייפאל- לשם כך את זקוקה לכרטיס אשראי בינלאומי או כרטיס ויזה נטען שקונים בדואר. באמצעות פייפאל הלקוחות ישלמו על המוצרים שהם קונים ממך.
  3. פתיחת חשבון משתמש באיביי – ההרשמה באתר היא בחינם. כדאי גם לקרוא את תקנון האתר, למשל כדי לדעת מה אסור למכור באיביי.
  4. סקר שוק- באמצעות גלישה באתר איביי תוכלי לגלות אלו מוצרים נמכרו בהצלחה בתקופה האחרונה. זה ייתן לך תמונה לאלו מוצרים יש ביקוש.
  5. איתור מוצרים למכירה- מומלץ להתחיל ממכירת מוצרים יד שנייה שנמצאים בסביבה הקרובה שלך. נסי לחשוב מה יש לך שיכול להיות בעל ערך עבור אנשים אחרים.
  6. העלאת מוצר למכירה באתר- לשם כך עליך למלא דף עם פרטי המוצר, כולל תמונה, ומעין חוזה בינך לבין הקונים. תוכלי להחליט האם את רוצה למכור את המוצר במחיר קבוע או במכירה פומבית. 50 מוצרים ראשונים ניתן להעלות בחינם באתר, ובהמשך איביי תגבה ממך עמלה.
  7. שרות ללקוח- במידה והמוצר נמכר עליך לשלוח את המוצר בדואר רשום. במידה ותצברי פידבקים חיוביים מהלקוחות, זה יסייע לך להמשיך למכור בעתיד.
  8. עבודה עם ספקים- אחרי שכבר צברת מוניטין כמוכרת באיביי והחלטת באלו מוצרים את רוצה להתמקד, את יכולה להתחיל לעבוד עם ספקים. אין צורך לרכוש מלאי התחלתי, לפני שהמכירה מתבצעת.

 

על מנת לרכוש עוד בטחון בצעדים הראשונים, מומלץ לקחת קורס קצר ולקבל ליווי מקצועי שימנע טעויות בהמשך.

 

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!