סדרת הילדים האהובה השיקה את העונה השלישית, העוסקת בערכי משפחה, במארז DVD מהודר. הסדרה משודרת ב-HOT VOD Young. את עשרת פרקי הסדרה יצרה סופרת הילדים מאיה גוזלי וכל פרק עוסק באופן מחויך, מוזיקלי וחינוכי בנושא אחר הקשור לערכי המשפחה.

"חיפזון וזהירון" - העונה השלישית בDVD

כל פרק בסדרה מוקדש לבן משפחה אחר (אבא, אימא, אח, סבתא, דוד ועוד) ועוסק באופן משעשע אך עם זאת רציני בערכי משפחה שונים, בהם – מתן כבוד להורים, תמיכה ועזרה לבני המשפחה, אהבת אחים, חיית המחמד היא חלק מהמשפחה, עזרה לזולת, חשיבות המשפחה ועוד.

באחד הפרקים בסדרה חיפזון וזהירון מגלים קן של יונה הדוגרת על גוזליה. יום אחד הגוזלים נעלמים והשניים מודאגים. הם לומדים שהגוזלים גדלו, למדו לעוף ופרחו מהקן וכי זו דרכו של עולם. בפרק אחר מתארגנים כל החברים בשכונה לטפל בחיות המשק של הדוד יובב מהמושב, כדי שהוא יוכל לצאת לנופש קצר ולנוח; בפרק החתונה טישו מביע את אהבתו בפני טופי ומציע לה להתחתן איתו ועוד...

"חיפזון וזהירון", הם שני חברים השונים זה מזה: זהירון (רונה בקרמן) - זהיר ומחושב ואילו חיפזון (יפעה מימון הר-קט) - נחפז וממהר. את השניים מלווה חבורה צבעונית הכוללת את מר רמזור (מתן קליגר), צ'יקו השוטר (רמי ציון), טופי מוכרת הממתקים (שיפי אלוני), טישו מנקה הרחובות (שגיא לוי), בולי הדוור (דודי גזית, יובב הדוד מהמושב (מתן קליגר) ודמות חדשה בעונה החדשה - מרתה הספרנית (מיקי קם).

מרים הראל, פסיכולוגית ילדים בכירה, מציינת כי הסדרה "חיפזון וזהירון" מהווה ניגוד מרענן למה שבדרך כלל רואים בשידורי הגיל הרך. "אני ממליצה עליה מאוד להורים ומורים לילדים בגילאי 3 עד 7. חשוב להבין שהילדים מקבלים את מה שהם רואים בטלוויזיה בתור מציאות נתונה. אם הם רואים אלימות ותוקפנות, הם יקבלו את זה כדרך שבה העולם פועל וכשיקוף של המציאות. הטלוויזיה משפיעה על התפתחותם החברתית והערכית של הילדים במיוחד לנוכח העלייה בשעות הצפייה שלהם".

לדברי הראל, "הסדרה חיפזון וזהירון מציגה עולם של ערכים חברתיים, קהילתיות, עזרה הדדית, שיתוף ואכפתיות. ניתן לראות תוכן בעל ערך חברתי המגלה טוב לב, עזרה לזולת, עירנות ושימת לב לאחר, כשהדגש הינו על הקהילה ולא רק על המשפחה הגרעינית. שתי הדמויות המרכזיות בסדרה – חיפזון וזהירון - משלימות זו את זו. זהירון הוא מתון, זהיר ושומר צעדיו, ואילו חיפזון שמח, אימפולסיבי ורועש. הם עוזרים זה לזה ומציגים ערכים מנוגדים של ספונטאניות אל מול שליטה עצמית.  לצידם מוצגים בסדרה - שוטר, ספרנית, חנוונית ועוד רבים וטובים.  בנוסף, התלבושות צבעוניות ומלאות דימיון, התפאורה מסקרנת, המוזיקה קופצנית ועליזה והעלילה של כל פרק מעניינת ומושכת", היא אומרת.  

 

שתי העונות הראשונות של "חיפזון  וזהירון", שעסקו בזהירות בדרכים (הספר שעסק בנושא הומלץ על ידי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים), ובניהול אורח חיים בריא, זכו להצלחה אדירה. בחיפזון וזהירון ניתן לצפות היום גם בהצגת ילדים מוצלחת בנושא זהירות בדרכים, המוצגת ברחבי הארץ.

כתיבה ותסריט: מאיה בר מוחה - גוזלי

במאי: עופר שפריר

הפצה: פליי רקורדס-קידס

מחיר מארז DVD, (הכולל 10 פרקים ב- 3 דיסקים):100 ₪

להשיג:  סטימצקי, צומת ספרים ובחנויות נבחרות.

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!