כולנו ערים לעובדה ששוק העבודה הולך ונעשה צעיר יותר ויותר מה שהופך את משימת מציאת העבודה למשימה קשה ככל שעולה הגיל. במאמר זה אתן טיפים כיצד להפוך את החיסרון ליתרון ואציע גם חלופות נוספות.

 

קורות חיים

לא חייבים לציין את שנת הלידה בקורות החיים אם אתם חושבים שזה לא משרת אתכם. אם ירצו ישאלו. יש בהחלט מצבים שמעסיקים מסוימים לא היו מתקשרים אליכם מראש אם שנת הלידה לא לרוחם ולאחר שיחה טלפונית קצרה גם אם הם ידעו את שנת הלידה –יזמנו אתכם לראיון מכיוון שתרשימו אותם בטלפון.

 

הופעה

יש מקומות עבודה שמאופיינים בצוות צעיר יחסית. אם אתם מתראיינים לתפקיד שאינו בכיר ואתם יודעים שרוב מי שממלא את התפקידים האלה הם בד"כ צעירים מכם הקפידו על הופעה עםLOOK  צעיר. שווה אפילו להיוועץ פעם אחת עם סטייליסטית או סטייליסט כדי לראות איזה בגדים מתאימים לכם לאיזה מטרה. ההבדלים עשויים להיות משמעותיים. לנשים חשוב להתאפר בצורה טובה ומקצועית, איפור טוב יכול בקלות לעזור לך להפחית כמה שנים טובות. שווה אפילו לעבור פעם בחיים סדנת איפור אצל מאפרת מקצועית כדי להשתפר. כמו כן אני ממליץ לשפר את הרושם הראשוני בעזרת עבודה עצמית.

 

דגשים

גיל בוגר יותר הוא גם יתרון וגם חיסרון, הדגישו בראיון העבודה את היתרונות היחסיים שלכם כמו ניסיון עשיר יותר, ניסיון חיים שנותן לכם לראות דברים בפרופורציות נכונות ויכולת לקחת על עצמכם תחומי אחריות שהיו מבהילים את הצעירים.

 

לאימהות שבחבורה

היה שלב שהחלטת לצאת משוק העבודה לטובת גידול וחינוך הילדים, החזרה לשוק העבודה היא באמת יותר מורכבת וקשה שכן מי שלא עבד עד אתמול בעבודה אחרת נחשב הרבה פחות "סקסי" בעיני שוק העבודה. עדיין, לא צריך להרים ידיים יש הרבה ניסיון שצברת בדרך שבקלות אפשר למנף למקומות עבודה: טיפול בכמה ילדים מצריך אותך לנהל ולבצע משימות בו זמנית אז תדברי על זה שאת יודעת לבצע מספר משימות בו זמנית ולנהל דברים בקור רוח גם כשיש לחץ. כל מעסיק שיש לו ילדים יוכל להתחבר לנקודות האלה.

 

אפשר גם לצאת מהקופסא

אם כמתראיינים הגיל עומד לכם לרועץ, הרי שכבעלי עסקים גיל בוגר יותר דווקא יעבוד עבורכם. זאת אולי הזדמנות לפתוח עסק בתחום שמעניין אתכם. אפשר ללמוד להיות סוכן ביטוח, אפשר ללמוד להיות מעסה, מאפרת שמתמקצעת באיפור כלות ואיפורי ערב זוהרים, ואפילו ללמוד להיות מעצבת פנים אם יש לך את החוש המתאים. יש כיום מגוון מאד רחב של הכשרות שיכולים לעזור לכם לפתוח עסק עצמאי לאחר תקופת למידה לא ארוכה במיוחד. כמובן שפתיחת עסק מצריכה התארגנות עסקית רכישת ידע בשיווק ויצירת נראות עסקית גבוהה באינטרנט ובמקומות נוספים.

 

שיהיה בהצלחה.

 

 

על הכותב:
רמי בוכניק
מנהל תחום עסקים וקריירה בפורטל http://www.rbc4u.com


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?