יש דברים שנעולים בתוכנו, כי פשוט לא מצאנו את המילים לומר אותם. הם לא סוד גדול, לא מחשבה אסורה. הם דברים חשובים ומשמעותיים: מחשבות, תהיות, חששות שלא פגשו את הזולת ואת הגשר להגיע אליו...

כריות מילים ורגשות

ללי גרשנזון – פסיכולוגית קלינית, עובדת שנים רבות בטיפול עם ילדים, מנהלת היחידה לטיפול קהילתי בעמותת "בית לכל ילד בישראל" הכוללת את המרכזים מלי (אימוץ) מיטל (פגיעות מיניות בילדים) ומרחב (טיפול בילדים וחיי משפחה).

אנה גלמן – פסיכולוגית קלינית מדריכה, עובדת עם ילדים, הורים ומשפחות. מדריכה אנשי מקצוע בעבודתם עם ילדים ומנהלת את "הבית הירוק" – מקום מפגש והתייעצות לקטנטנים ולהוריהם.

 


עוד באותו נושא

ים המשאלות של כרמלה

רב המכר העולמי "ים המשאלות של כרמלה" מספר על חוויותיה של כרמלה במהלך יום הולדתה.

התגובות שלכם ...

חוות דעת

אנחנו חיים בעולם מבולבל ומבלבל. עולם שבו כולנו ובוודאי ילדינו נחשפים מגיל אפס לכל כך הרבה מידע, בטלויזיה, באינטרנט ובפלפון. עד כדי כך נפוץ המידע בימינו שלפעמים נדמה שלא צריך ללמד את הילדים שום דבר. הכל הם כבר יודעים בעצמם איכשהו.

ובאמת נדמה שהתקשורת שלנו הולכת ופוחתת. במיוחד בתוך המשפחה, כשההורים חוזרים הביתה עייפים ממרוץ החיים ומקבעים את עצמם מול הטלויזיה בשעה שהילדים משחקים במחשב או במשחק אלקטרוני אחר כלשהו.

וכשההוואי המשפחתי הוא כזה, איך ניתן לצפות שתהיה שיחה כנה בין הורים וילדים? איך ניתן לצפות שילדים יחלקו עם הוריהם את מה שעובר עליהם? את מה שהם מרגישים? את הפחדים והחששות, את המאוויים והשאיפות שלהם?

ובתוך כל הניכור וחוסר התקשורת, הקריאה בספר "כריות מילים ורגשות" נתנה לי תחושה של בית חמים ונעים. משלושת הנושאים שמועלים בספר ברמיזה ובעדינות אפשר להגיע ולדבר על כל נושא שבעולם, ואכן הקריאה המשותפת עם ילדיי נתנה פתח לשיח על רגשות, על כבוד עצמי, על מקומו של כל אחד במשפחה, על הגוף, על מיניות ועוד.

הספר מתאים להורים, לגננות, לילדים קטנים, לילדים גדולים, לאחים גדולים שנולד להם אח קטן, לאחים קטנים או לילדי סנדוויץ, לפעוטות, למתבגרים- לכולם.

מומלץ בחום.

 

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!