זה הזמן להשקיע עד החופשה הבאה מצד אחד בלימודים, יש לכם עדיין הזדמנות לשפר ולתקן את שנת הלימודים למי שהתחיל את השנה בצורה פחות טובה

דברים מהלב

שלום ילדים,

ברוך השם חג החנוכה נגמר עד לשנה הבאה. יש לנו שקט והפסקה מהשמן והסופגניות והלביבות וכל המטעמים שקשורים לשמן ולחנוכה ומהצגות, פסטיגלים והופעות גדולות.

זה הזמן להשקיע עד החופשה הבאה מצד אחד בלימודים, יש לכם עדיין הזדמנות לשפר ולתקן את שנת הלימודים למי שהתחיל את השנה בצורה פחות טובה ולהוכיח להורים ולמורים שאתם באמת מסוגלים לשפר ציונים וללמוד כמו שצריך. אני בטוח ומשוכנע שכולם יהיו גאים בכם. אני כהורה יכול להעיד כמה זה חשוב לנו ההורים וכמה זה משמח אותנו שאתם מצליחים בלימודים ומקבלים ציונים טובים במבחנים.

מצד שני אחרי כל כך הרבה ימים של אוכל שמן שכולל סופגניות למיניהן, לביבות ועוד הרבה דברים לא הכי בריאים אפשר להתחיל לחזור לאכול באופן מסודר ויותר דברים בריאים לחזור לגבינות וירקות פירות ופחות ממתקים וחטיפים. הגוף יתחזק ותרגישו הרבה יותר טוב.

אני באופן אישי מתכוון להראות דוגמה אישית ומיד להתחיל לבנות לעצמי בעזרת דיאטנית תפריט בריא שיש בו את כל מה שהגוף שלנו צריך לתפקוד טוב ומצד שני להפחית במשקל ולהוריד כמה קילוגרמים שעלו במהלך החג. אסור לנו לשכוח שהאוכל זה הדלק של הגוף והגוף לוקח ממנו את כל מה שצריך לתפקוד נכון ובריא.

ילדים חביבים חוזרים לשגרה והפעם לתקופה ארוכה יותר של חודשיים וחצי עד חג הפורים. זו באמת תקופה שבה אתם יכולים להוכיח לכולם שאתם רציניים ממושמעים ומתקדמים בלימודים ההצלחה שלכם באמת תגרום אושר עצום להורים שעושים הכל בכדי לא להחסיר לכם שום דבר.

הימים האלה הם ימים קרים ומרגישים טוב את החורף אפילו בחרמון ירד שלג. הקור גורם להתקררות של הגוף, ואם לא נשמור על הגוף שלנו נהייה חולים וזה כמובן יגרום לנו להצטער שלא שמרנו על הבריאות שלנו.

חזרה לשגרה טובה ופורה לכולם,

איציק הליצן

 

פינת המעשה הטוב

השבוע אספר לכם על משפחה מרמת גן שהם מאזינים קבועים לתוכנית הרדיו שלי ויודעים שאני עוזר לכמה משפחות בכל מני דברים.

הם קנו 20 כרטיסים לפסטיגל ומסרו לי אותם כדי לשמח ילדים שלהורים שלהם אין את היכולת לקחת אותם לפסטיגל ואני חילקתי את הכרטיסים ל5 משפחות. אותן משפחות מאוד שמחו מהכרטיסים וכך הגשמנו לילדים את החלום שמבחינה כלכלית היה רחוק מהם ועשינו עוד משפחות מאושרות בישראל.

המשפחה התורמת ביקשה להישאר בעילום שם.

כל פעם מחדש זה מרגש אותי לדעת כמה אנשים טובים יש בארץ שלנו!

 

פינת המכתבים

שאלה: לאיציק הליצן שלום, קוראים לי נאור ואני תלמיד בכיתה ו' וקורא מדי שבוע את המדור שלך. אני לא יודע מה לעשות עם ההורים שלי. קיבלתי מהם עונש קשה מאוד בגלל שלפני חנוכה באספת הורים שהייתה בבית הספר המורה אמרה להורים שלי שאני מפריע ולא לומד. הם כעסו מאוד וביטלו לי את כל היציאות בחופש ואת הגלישה בפייסבוק ובמחשב זה משגע אותי ומאוד מרגיז אני חושב שזה עונש קשה מאוד. מה אתה ממליץ לי לעשות? תענה לי דחוף...

תשובה: לנאור החמוד, עונש נועד להרתיע ולגרום לך לכאב מסוים כדי שתסיק מסקנות ותלמד את הלקח. אני מסכים עם ההורים שלך וחושב שכדי לקבל צריכים גם לתת. ואנחנו כהורים רוצים ועושים הכל שתצליחו בלימודים. אני בטוח ומשוכנע שאם הם היו חוזרים מאספת ההורים כשהמורה אומרת כמה שאתה תלמיד טוב ולא מפריע בכיתה, הם היו נותנים לך עוד הרבה דברים אחרים ועושה את ההורים שלך מאושרים. יש לך עכשיו הזדמנות לקחת את עצמך בידיים ולהוכיח שאתה מסוגל. ותראה איך הכל חוזר ובגדול. בהצלחה.

 

ההמלצה השבועית:

השבוע אמליץ לכם על הספר "אגדות זיטה ילדת החלל" מאת בן האטקה בהוצאת כתר.

בעקבות הצלחת הספר הראשון, "זיטה ילדת החלל", מגיע ספר 2: "אגדות זיטה"

זיטה הצילה את כוכב המגילות, ועכשיו היא מגה-כוכבת גלקטית!

כולם רוצים את קרבתה, במיוחד אנשי הכוכב למפוניה, שבטוחים שרק היא תציל את הכוכב שלהם מסכנה איומה.

אבל זיטה לא מרגישה גיבורה.

היא רק רוצה לחזור אל כדור הארץ, אלא שהמצב מסתבך והדרך הביתה הולכת ומתרחקת. בעיקר כשבשטח מסתובבת רובוטית מסוכנת, שאמנם דומה לה כמו שתי טיפות מים, אבל זיטה מוכרחה לעצור אותה לפני שיהיה מאוחר מדי...

מומלץ בחום, איציק הליצן

 

הבדיחה השבועית

התלמיד: המורה, אפשר לקבל עונש על משהו שלא עשיתי?

המורה: לא, אי אפשר.

התלמיד: יופי! לא עשיתי שיעורי בית!...

 


עוד באותו נושא

התגובות שלכם ...

מוצרי החודש

אני מרגיש

ספר ההפעלה הנפלא של דן שטאובר מעודד ילדים לדבר על רגשות ולפתח תקשורת טובה. מומלץ!

הורים לילדים – מה אתם מחפשים?